Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Времето В МОМЕНТА...

Яко спам

Времето В МОМЕНТА...

Мнениеот bibiko » 18 Ное 2018 21:31

Здравейте, колеги! Мисля си, че актуална информация за ''времето в момента'', постната от колега за даден район, ще бъде полезна за някой, който е решил от друго отдалечено място, да посети този район,...защото невинаги това, което прогнозират синоптиците, е вярно.
Днес не се стърпях, и отидох до Струма с нагласата да ''убия'' някой и друг час и ''да му видя цвета''. Съвсем леко ръмеше дъждец, ноооо вятъра започна да се усилва от север, и след само три легенчета и с премръзнали пръсти от студената вода, се отказах..
Тази вечер съм нощна смяна, и легнах да почина за два часа...ставам и - навън вече натрупал първия сняг.

Изображение

https://youtu.be/qzO5y6Wt2X8

И в момента продължава да трупа, при пълно безветрие. Да ни е честит, дето се вика, и дано има по-малко болести. Някои вече може и да са закрили сезона, но аз нямам такова намерение - удаде ли се удобен случай да имам свободно време и хубаво време, навън на обекта съм!
Успехи и здраве на всички колеги! df43f
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице и организация, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Re: Времето В МОМЕНТА...

Мнениеот nikmagi » 19 Ное 2018 19:38

bibiko написа:............ и след само три легенчета и с премръзнали пръсти от студената вода, се отказах................

Слагаш тънки памучни ръкавици, върху тях гумени дълги до лактите и проблемът с премръзналите пръсти е решен. Многократно е проверено.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ZLAT » 20 Ное 2018 23:46

Само ще кажа че бащата,едно време в Магадан (Омчак),са миели златото в латоците...
С кирко-лопатки, без да докосват водата, щото не е желателно там r4rt
Много злато, много студ nugget
Последна промяна ZLAT на 21 Ное 2018 00:03, променена общо 1 път
ZLAT

Мнениеот ZLAT » 20 Ное 2018 23:53

Гребеш материал с кирко-лопатката , държиш латока в единия край над водата, другия вътре... И разбъркват с лопатката и миеш до чисто.. :D
ZLAT

Мнениеот bibiko » 21 Ное 2018 09:46

Започна да вали силен дъжд, небето се е сляло със земята, температурата пада и става по- студено, без вятър...изобщо не става за 4r4r5 ..
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице и организация, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 10 Дек 2018 12:14

Отново вали в момента, бавно и сигурно трупа...объркаха ми се плановете за копане..

Изображение

https://youtu.be/2VcSgWsVd0k
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 15 Дек 2018 01:08

Ама, че време се очертава :(

Изображение

Щом не мо'е да се копа-ще се df43f
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 16 Дек 2018 16:08

В момента в Благоевград, от 11.30ч на обяд днес - силен вятър и обилен снеговалеж.

Изображение

https://youtu.be/8WCMMD9QwFs

Поглеждам и прогнозата - дават го дъжд, то - ледена епоха идва....Има майче нещо сбъркано в тия прогнози, знам ли...

Изображение
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 18 Дек 2018 08:33

Времето е червено вино и червено месо златко ще го вадим януари
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 18 Дек 2018 08:38

...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 14 Яну 2019 23:24

От днес, 14.01.2019г - ИСТИНСКА ЗИМА, макар и мааалко над ''нулата'', със слаб ветрец...но с много сняг!

Изображение

Ще се пробвам да Изображение , пък ще видим има ли. Изображение

Поздрави!
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 16 Яну 2019 00:01

ddp написа:...времето е червено вино и червено месо...

А така! ''Да си дойдеме на думата!". Днес времето беше отвратително - цял ден не се спря пустия му вятър, носа не си подадох навън от апартамента. Въртях се , суках се, ТВ гледах...и се сетих за поста на колегата ddp, па, като бръкнах в хладилника и извадих от луканката, сипах си от червеното младо вино -

Изображение

и така целио ден го затрих...От 5 литровото тубе комай половината замина! Та, чак до преди малко. С'а се кротнах на спалнята, поствам 5556y , и кроя плановете за утре. y7u7 Щото ''утрото е по-мъдро от вечерта!"
А'ре лека! df43f
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Назад към За всичко за което ви се говори