Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Какво ми се случи.

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Какво ми се случи.

Мнениеот nikmagi » 11 Авг 2014 22:13

В сряда - 06.08.2014 пуснах обява, че продавам леген Big Foot. Още на другия ден ми звънна някакъв мъж, проведе с мен кратко пазарене (имам богат опит в пазарлъците и ми направи впечатление, че се пазари колкото да отбие номера) и ми даде адрес на който да изпратя легена. Моя GSM му го дал негов приятел. До тук всичко е точно, ама като съм станал подозрителен (с този стаж в живота). За по-сигурно отидох в "Еконт експрес" и проверих данните на потенциалния купувач. От направената проверка две неща не ми харесаха и не изпратих легена. За всеки случай звъннах на GSM-а на купувача за да уточня нещата. Три пъти звънях и никой не ми вдигна.
Някой имаше голямо желание да ме набута с транспортни разходи. Изпращане на легена, престой, никой не го търси и примерно след две седмици обратно за Казанлък.
На 08.08.2014 пък от друг GSM накакъв (пак негов приятел му дал моя GSM) ме пита купувам ли самородно злато. Аз такава обява никъде не съм пускал и ми стана интересно и затова му отговорих, че купувам. Последва питане дали го проверявам златото, на което аз се изсмях и му казах, че го купувам на честна дума и разговора приключи.

Колеги, имате ли предположения кой може да бъде този човек? "Аз си блъскам главата и нямам никаква идея, кой може да бъде този човек."
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Re: Какво ми се случи.

Мнениеот Боби » 11 Авг 2014 22:27

От еконт не ти ли казаха името и адреса по телефона на който звъниш?
Аватар
Боби
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот alistar » 12 Авг 2014 07:03

Инициали "АК" вероятно, но не "Калашников":) Браво че си усетил хавата Ники! Така на тариката му е станало още по-зле:) Следващия път го дръж повече на телефона да се донабутва:)
alistar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 12 Авг 2014 13:37

И аз имам изпратени няколко улея така.Не мисля да гадая кои е,то е ясно кои е! Колеги "доброжелатели"Нали знаете в ада около казана на Българите защо няма пазачи........
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот tikvenika » 12 Авг 2014 14:21

Защото един да реши да излезе другите го дърпат на долу и за това няма нужда от пазачи :)
Интелигентността ни кара да се замислим всеки път дали сме тъпи!!!
tikvenika
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 12 Авг 2014 20:34

има опция в еконт а мисля във всички куриерски. когато пускаш нещо и да кажеш, че човека ако откаже да вземе даденото нещо той да заплати разходите по транспорта ;) пращайте така а те нека не го вземат, ще плати и 2-те посоки щом е тарикат! y6y6y7
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот stoian » 12 Авг 2014 20:39

На 08.08.2014 пък от друг GSM накакъв (пак негов приятел му дал моя GSM) ме пита купувам ли самородно злато. Аз такава обява никъде не съм пускал и ми стана интересно и затова му отговорих, че купувам. Последва питане дали го проверявам златото, на което аз се изсмях и му казах, че го купувам на честна дума и разговора приключи.

Колеги, имате ли предположения кой може да бъде този човек? "Аз си блъскам главата и нямам никаква идея, кой може да бъде този човек."[/quote]

Привет колега , аз ти дадох телефона на познат който не ползва нет .
Но на него му трябваше човек който купува самародки и вероятно не е той .
Телефона ти го взех от обявата тук viewtopic.php?f=114&t=62 .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Боби » 12 Авг 2014 21:40

Admin написа:има опция в еконт а мисля във всички куриерски. когато пускаш нещо и да кажеш, че човека ако откаже да вземе даденото нещо той да заплати разходите по транспорта ;) пращайте така а те нека не го вземат, ще плати и 2-те посоки щом е тарикат! y6y6y7

Ще плати, ако изобщо отиде до офиса на еконт.Иначе си прав, че има такава опция куриерската услуга да е за сметка на получател и в двете посоки.Има такива случаи, когато някой си поръча нещо и после го няма никакъв да си го вземе.Звъни се на получател(не вдига или увърта цял месец, че е извън страната или нещо такова), после на подател и в един момент на подателя му писва и казва да му бъде върната пратката, а ако не е скъпа предпочита да се изпрати за унищожение и тогава задължават офиса, в който е приета пратката да плати задълженията по транспорта.Тъпо е, но за сега е така.Също така по тази пратка може да се начисли и такса склад след 6-я ден, която е доста солена и пратката се оскъпява.
Аватар
Боби
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 12 Авг 2014 22:05

Admin написа:има опция в еконт а мисля във всички куриерски. когато пускаш нещо и да кажеш, че човека ако откаже да вземе даденото нещо той да заплати разходите по транспорта ;) пращайте така а те нека не го вземат, ще плати и 2-те посоки щом е тарикат! y6y6y7

Най-вероятно името което ми продиктуваха за получател да е измислено. В такъв случай "Еконт експрес" няма кого да търсят. Остава пак само подателя.
От сега нататък ще процедирам като първо ми изпратят парите и след това аз ще изпратя стоката.

stoian написа:Привет колега , аз ти дадох телефона на познат който не ползва нет .
Но на него му трябваше човек който купува самародки и вероятно не е той .
Телефона ти го взех от обявата тук http://repatagold.com/viewtopic.php?f=114&t=62 .

Стояне, то хубаво че си ми дал GSM-а, ама защо твоя познат не ми каза че продава самородки. Той ме пита за злато.
Коригирал съм си обявата за купуване на самородки. Прочети я и кажи на твоя човек за какво става дума и ако реши да ми звънне да се изразява по правилно.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Бай Васил » 13 Авг 2014 09:28

Това с поръчани и непотърсени пратки, много ми напомня на едни типично български нрави, с които най-вероятно всеки се е сблъсквал.
Та българската действителност е следната:
Представя ме си как някой го хваща мерака, поръча си улей или каквото и да е там оборудване, и вечерта като седне с аверите на масата най-често може да се чуе следния разговор:
- Абе чакайте да ви кажа, кво си поръчах днес.
- И кво?
- Така и така, еди какво си (улей примерно), ше копам злато....
Следва резонния български въпрос:
- И колко струва?
- Еди-колко си ( примерно 100 лв.)
Следва задължителната българска фраза, която отрезвява мераклиите:
- Абе ти луд ли си да дадеш толкова пари за едно тенеке. Чакай да те научим как се прави. Еди кой си (брат, дедо, чичо, вуйчо, зълвин син) е железар, за 10 лв. и 2 бири ше ти го направи.
И хоп работата готова, мераклията веднага обръща палачинката :)и след първия излет задръстват форумите с въпроси, тва не работи, онова изпуска, трето се счупи и т.н.

Така че който иска да си купува нещо, което е доказано работещо, мисля че е най-нормално да прати парите и да си чака стоката. Ицо и останалите по-известни златотърсачи, са си изградили достатъчно авторитет, че някой да го е страх да не го завлечат, нали?
И в баничарница да идеш, първо плащаш, пък после почваш да гризеш баничката :)
Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот tirex » 30 Яну 2015 14:01

Наложен платеж в офиса на ЕКОНТ и получаване на стоката срещу документ за самоличност,
така процедирам аз.
Разходите на Еконт за сметка на получателя!
"по пути Ленина"
Аватар
tirex
Златотърсач
Златотърсач

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!