Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Общи сведения за разсипите, тяхното търсене и откриване

Всякакви статии свързани с хобито.

Общи сведения за разсипите, тяхното търсене и откриване

Мнениеот bibiko » 11 Мар 2018 11:35

Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице и организация, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Re: Общи сведения за разсипите, тяхното търсене и откриване

Мнениеот bibiko » 08 Окт 2018 18:56

Показвам характерен разсип от р.Струма - дълбочина на отлагане около 20см, материала е едър чакъл с големи до средно големи камъни в целия пласт на отлагането, като цялата тази маса е споена хомогенно като с цимент, и трябва да се разбива предварително с мотика, и е силно кална. Под пласта с отлагане много често рязко се появява чист фин пясък. Големината на златото е от микронно до към 0,5мм, като преобладава микронното и ''боята''.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и успехи на всички колеги! df43f

Изображение

Изображение
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице и организация, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Жоро » 12 Окт 2018 21:55

Привет колега! Много ме кефи стартера на помпата! Би ли споделил какви са тези стелки в улея?
Жоро
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 13 Окт 2018 19:02

Жоро написа:...много ме кефи стартера на помпата!...

:lol: :good: Развали се, па му набих в...как да се изразя по-културно - на стартера, де..един кръгъл чеп, и като река да паля, навивам въженцето на чепа и тегля! Няма разваляне, разбери, доживотна гаранция!!! :grin:

Жоро написа:...Би ли споделил какви са тези стелки в улея?...

Изображение

Изображение

Изображение

Улеят го купих готов, от ОЛХ, в началото има рифелова гумена ситна стелка, после е минмъх и просечена невалцована ламарина. Ако искаш вярвай, есичко хваща, слагал съм легенче на изхода за проба,...не изтърва и микрона. Е, сега, важно е колко вода пускам, разбира се,...на минимални обороти, че и по-слабо даже! Поздрави!
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Жоро » 16 Окт 2018 19:02

Благодаря колега!Жив и здрав и успех.
Жоро
Златотърсач
Златотърсач

Назад към Статии