Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

ФАЛШИВИ ЗЛАТАРСКИ ПОСОБИЯ

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: ФАЛШИВИ ЗЛАТАРСКИ ПОСОБИЯ

Мнениеот tikvenika » 06 Юли 2014 10:24

Колега отиди на 16-та страница там пише дали е Геолог или Технолог. Аз че не разбирам е ясно!!!!
Интелигентността ни кара да се замислим всеки път дали сме тъпи!!!
tikvenika
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 06 Юли 2014 16:52

jordanovj написа: Не е геолог, а технолог, не е улей, а мобилен Нелсон концентратор /6 ''/, не един човек и не едно-две места, а различни отвали за няколко години, включително отпадък от мащабно миене по Искър и Струма. Там е установено, че има много изпуснато финно и не толкова финно злато, вероятно сравнимо по количество с изваденото.

Така вече нещата изглеждат в друга светлина. Напълно съм съгласен, че при начина на добив, който е разпространен в България се изпуска финно и не толкова, на определени места може да надхвърли изваденото преди това.
Пробвал съм този концентратор, та му знам възможностите. За да не възниква спор за грамовете няма да казвам нищо.
Да не говорим, че при мащабното миене, както е по Струма и другаде, доста злато остава по дъното и така се компрометира находището.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 26 Юли 2015 21:43

Незнам дали тук е мястото да попитам но изчетох цялата тема и освен за легените на Андрей нищо друго не видях.Та един приятел който вече 5-6 месеца промива с улей е решил да си купи драга,препоръчах му драгите на Репата но той вече е решил да си купи драга Бандит.Попита ме с какво дарагата на репата е по добра от тази бандит аз разбира се нищо не му казах защото нямам и понятие от драги.Ако някой обясни момчето не е регистрирано тук но чете форума постоянно може да му спетим главоболията y6y6y7
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 27 Юли 2015 17:27

Щом е решил да купи Бандит значи ще я купи и нито ти нито ние ще му променим мнението.Човек един път навие ли врат прави го.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 28 Юли 2015 18:54

Ако се загледате в началото на темата щом сте я чели всичко почва от производителя на шедьоврите от серията част от които е и бандит....Тоя Николай от Харманли произвежда уникални простотии и ги продава успешно но в крайна сметка не е луд тоя,дето яде баницата а тоя който му я дава....Пак повтарям и който чул-чул а който не е да си троши главата....За да произведе човек едно работещо съоръжение за добив на злато и да го продава то трябва да е натрупал много опит в тая сфера и да е прекарал години по деретата и реките.Има едни тънкости и закономерности които се изясняват в процес на работа...Това е все едно чобанин да произведе спортна кола и то добра.....Въпросният николай сега прохожда в тоя занаят но благодарение на хора като приятелят на колегата той вече продава драги...Някой казват че хваща.........Ами и гола ламарина да хвърлите в реката и няколко лопати материал пак ще задържи злато.....Най важният въпрос е колко?......Една перфектно работеща драга трябва да лови 70-80 % като опита ще помогне на производителя да я направи по възможност за всякакви терени и материал.......Съвсем скоро попаднах и на един уникат,произведен в София....Тоя производител използва имената на хора доста напред с материала уж че ги познава и работи с тях но това е много далече от истината.....Сега не ми се описва драгата която видях но меко казано бях смаян.Само ще кажа че буквално без да преувеличавам правеше купче от камъни на отсрещният бряг......Всеки сам преценя как ще си похарчи парите.........Аз казах ХАУ.......... :good:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 29 Юли 2015 00:46

dante, има много луди, особено от начинаещите. Ходил два дена на реката, прочел тук там форума и започва да прави или да купува. Не знам колко пъти само аз съм писала да не се бърза с оборудването, но никой не слуша, мислят се за майстори. Така че не е луд този който дава баницата, а този който я купува. Нека се вслушат в съветите, зная че на всеки се иска - мерака е голяма работа. Ето аз например, когато преценя, че вече съм за драга, и ще мога да я ползвам пълноценно, не да ми стои така, ще ти звънна и ще те питам дали ще ми направиш, защото неработещи самоделки не ми се трупат у дома. Не се срамувам да питам, а и слушам като ми дават съвет.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 29 Юли 2015 06:18

Те това вече ме разби............
http://olx.bg/ad/draga-za-zlato-ID4VldY.html#a5078aac0f
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот mitaskin » 29 Юли 2015 07:00

хах това чудо е перфектно
mitaskin
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 29 Юли 2015 07:36

:sorry: Красота....................
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот BG_Mitko » 29 Юли 2015 14:33

Repata написа:Те това вече ме разби............

и аз го бях засякъл в нета направо ме разцепи :lol: за тва не давам и лев
BG_Mitko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 29 Юли 2015 17:49

Това чудо на съвременният златодобив струва много пари приятели......Всъщност на практика е безценно тъй като е уникат и едва ли ще има някога подобен такъв...
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ilko 81 » 30 Юли 2015 21:10

Repata написа:Те това вече ме разби............

Е кое му е драга на това?То и за улей не става едната му страна е Г-образна за къв чеп не знам чист боклук.
ilko 81
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 08 Авг 2015 20:19

Почти съм сигурен че и това чудо някой ще го купи.Може малко пазарлък да има да му отбият някой лев от цената и като му намалят 10лв. ще го купи щото вече е на далавера.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Eskander » 08 Авг 2015 22:53

Типичен пример за нашенски предприемач.Чул е нещо, че има хора които като хоби търсят злато,видял е две три снимки и един два клипа в нета и без да се чуди
вече е в бизнеса.Скоро и акъли ще дава!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)
Eskander
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 25 Авг 2015 07:33

Още един фалшификат. Дано някой начинаещ колега не се полъже по ниската цена.

http://olx.bg/ad/sito-za-promivane-na-s ... f9ba4cd0c4
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!