Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

ФАЛШИВИ ЗЛАТАРСКИ ПОСОБИЯ

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: ФАЛШИВИ ЗЛАТАРСКИ ПОСОБИЯ

Мнениеот tirex » 02 Сеп 2015 16:50

:bravo: :yes: :lol:
оффф тряя си пия хапчетата,
че ония со спринцовката со фенобарбитала дебнат... y7u7
"по пути Ленина"
Аватар
tirex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 06 Сеп 2015 10:38

Имам една молба колеги.........Омръзна ми да преправям,оправям и т.н. драги от "професионални производители" и аз бях до тук с ремонтирането на тези "уникални съоражения" за златодобив......Който купува подобни неща да се оправя след това........
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jhook » 06 Сеп 2015 13:30

Жоре какво е станало ,че се палиш толкова?
Аватар
jhook
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 06 Сеп 2015 14:16

Днес ми се обади един човек от Свилен Град...Преди не зная колко време си купил драга от тоя шугавия от Харманли и искала малко преправяне...В момента оправям една драга,купена от София а майстора използва името на Шимбака че уж работел с него....Скоро оправях един улей пак на тоя от Харманли.....Който има достатъчно кураж да си купи някъв боклук,то нека си го оправя сам......
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 06 Сеп 2015 14:43

dante написа:.Който има достатъчно кураж да си купи някакъв боклук,то нека си го оправя сам......

Точно така. Като им се говори и не слушат, да се оправят. Това не се отнася само за драгите. Много точно и ясно е казвано стотици пъти, кое работи и кое не.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 11 Сеп 2015 17:57

Жоре това с преправянето си е голямо дърво.И аз се прецаках 2-3 пъти .То се оказа по лесно да го почнеш от нулата от колкото да го преправиш.Но окончателно се отказах когато един пич си беше спретнал едно недомислено нещо и един колега го доведе за да му го преправя. Оправих го колкото беше възможно за да работи и да не го изхвърля за скрап и след това го видях пак дооправяно от него.Е те това ми дойде в повече.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 18 Фев 2016 22:29

pscorpions написа:
dante написа:.Който има достатъчно кураж да си купи някакъв боклук,то нека си го оправя сам......

Точно така. Като им се говори и не слушат, да се оправят. Това не се отнася само за драгите. Много точно и ясно е казвано стотици пъти, кое работи и кое не.

Да напиша и аз два реда:за мен лично да търся злато е хоби за една календарна година имам 2 недели ходене за проби и две недели копане.За това хоби имам 3 драги 5 улея 3-4 концентратора 3-4 ръчни помпи MD-20 детектор и един милион джаджи които съм купувал.И за всичко което съм чел че е боклук и за нищо не става аз съм най доволен от тях.Точно затова бях писал и в предложенията за събора кой каквото прави да го докара и да покаже на хората че няма да си купят буклук, y6y6y7
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 18 Фев 2016 23:19

Много се радвам братле че от толкова накупени драги,улеи и какво ли не за златодобив не си попаднал на боклуци а и кеф цена няма...ако може да публикуваш снимки на работещите работи е най добре за да могат хората да видят за какво иде реч...Само едно не мога да си обясня......Как разбра че си доволен от всички тези неща за четири излета в годината като с въпроса си не искам да те засегна или да кажа че твоите придобивки не бачкат....Според мен трябва да се поработи сериозно със едно пособие за да се установи дали работи или не като това включва и пробно бачкане в различни условия с различен материал и различно злато.....Просто тези условия няма как да ги постигнеш за четири излета със всичките ти придобивки....Друг е въпроса дали теб те устройват като хоби и не ти пука дали изпущат или не.......Пожелавам ти успех с хобито и се надявам на събора да донесеш тези най големи боклуци къде си най доволен от тях..... :good:
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 19 Фев 2016 00:04

dante написа:Много се радвам братле че от толкова накупени драги,улеи и какво ли не за златодобив не си попаднал на боклуци а и кеф цена няма...ако може да публикуваш снимки на работещите работи е най добре за да могат хората да видят за какво иде реч...Само едно не мога да си обясня......Как разбра че си доволен от всички тези неща за четири излета в годината като с въпроса си не искам да те засегна или да кажа че твоите придобивки не бачкат....Според мен трябва да се поработи сериозно със едно пособие за да се установи дали работи или не като това включва и пробно бачкане в различни условия с различен материал и различно злато.....Просто тези условия няма как да ги постигнеш за четири излета със всичките ти придобивки....Друг е въпроса дали теб те устройват като хоби и не ти пука дали изпущат или не.......Пожелавам ти успех с хобито и се надявам на събора да донесеш тези най големи боклуци къде си най доволен от тях..... :good:

To като казвам че имам 30 дни ходене по реките на година не съм казал че ходя от една година,всички работи са купувани в продължение на години ,последната покупка ми беше раптор-3 и улей от репата и си ги купих не защото нямам улей или драга а да видя какво могат повече от тези дето ползвам
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 19 Фев 2016 01:05

Тридесет дни в годината е друго а четири по друго....."за една календарна година имам 2 недели ходене за проби и две недели копане"......Относно предложението за събора това ми беше и идеята в началото....Нека всички да видят и да пробват родните производства а тогава да си купуват каквото решат.......
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 19 Фев 2016 20:08

dante написа:Тридесет дни в годината е друго а четири по друго....."за една календарна година имам 2 недели ходене за проби и две недели копане"......Относно предложението за събора това ми беше и идеята в началото....Нека всички да видят и да пробват родните производства а тогава да си купуват каквото решат.......

хаха прав си но по нашия край казваме неделя и на деня и на седмицата извинявам се трябваше да пиша седмици но не се усетих.Като отида да бачкам на някой като ме пита за колко време ще го свърша и аз му казвам 2-3 недели но както и да е важното е хората да купуват работещи неща и здраве да има
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bogi » 04 Апр 2017 21:01

Още една гениална глупост с претенций за високотехнологичен патент !!!
Цена - 50 долара за обем 1/3-та от гаретския.Красота... да миеш и да ревеш.Поне дръжки да му беха сложили е така за разход на ПВЦ !!!

Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 05 Апр 2017 12:00

:lol: :lol: :lol:
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот Комета » 06 Апр 2017 17:40

:good:
Комета

Мнениеот bogi » 01 Май 2017 01:08

Така... ще сложа линк към центробежен концентратор-менте, подчертавам менте на Австралийски такъв оригинален ( оригиналният който иска да го търси за да не стане реклама), 1000 долара+доставка :cry: (следващият модел вече отива на 10 000(десет хиляди) ама много леко подобрен).В случаят Руският колега се е набутал лошо и си е закупил евтино Руско-Китайска центрофуга имитация на Австралийската, прекарал е 12кг. материал и е дал фира.Човека показва Пал-Секам, Цветно как се е наденал с покупката.
Дайте мнение колеги за този концентратор...(за оригиналният имам впредвид, не е трудно да се намери...води се "CCFB concentrator", има клипове) и се надявам и Репата да се включи тук, говорим принципно точно за този модел машина дали и до колко би вършила работа ?!

Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

Предишна

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!