Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Следваща стъпка - КЮТЕК

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: Следваща стъпка - КЮТЕК

Мнениеот lazar68 » 01 Фев 2017 03:12

Alf написа:Айдеее, парцелирането започна :) ... аз щом не съм всеки ден на това място да работя, значи не съм намерил Клондайк :) Поздрави на всички и да знаете, късмета на човек никой не може да му вземе !

Колега, интересно ми е как би постъпил ако ме завариш на твоето място докато го работиш ? Ама си представи, че три дни си го подготвял, за да стигнеш до каймака и точно си тръгнал да си прибереш резултата от тежкия труд и ме завариш как го кеширам ?
Дали ще ми пожелаеш приятен ден ?
Никой не говори за парцелиране и райониране при условие хоби . Сигурно има и такива колеги, не го отричам, но не за това става въпрос .
Иначе за последната фраза си много прав - всеки е роден с късмета си ... докато друг не ти го свие наготово .
Темата има много и различни гледни точки, но в крайна сметка без коректност между колегите ставаме "джунгла", а има ли намесен и финансов интерес става " Джурасик парк " . И накрая пада метеорита и всичко започва отначало .
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 01 Фев 2017 20:21

Alf написа:Айдеее, парцелирането започна..................

Не знам дали парцелирането е започнало, ама много ми се иска колегиалността да започне.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Alf » 01 Фев 2017 23:01

Колеги, лично на мен не ми пречи някой колега да работи до мен, даже да копаем една дупка заедно. Ако заваря някой да работи в моя дупка, ще отида до него, ще го поздравя, ще се запознаем и след това ще си намеря друга концентрация в района и пак ще си работя. Клондайк не съм го открил, не вярвам и да го открия, но открих едно прекрасно хоби. Да сме живи и здрави и да си живеем и разбираме по между си и без това не сме много хората занимаващи се с това хоби.
Аватар
Alf
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот mitaskin » 02 Фев 2017 21:05

колега Alf,аз лично не вярвам така да постъпиш,но е важното ти че си вярваш.респект пред такива спокойни хора като теб
mitaskin
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 17 Фев 2017 01:31

[quote="lazar68"]
ПС: Скорпионче, дори без нишани, ако човек има мъничко опит може да разбере, че мястото е прясно работено. Никой не говори за места, които са зарязани от много време, Такива места реката сама си ги заличава.

Лазе, когато започнах да обикалям в самото начало, не правех разлика кога и как е работена, постепенно започнаха да ми правят впечатление много неща. За това помолих да се разясни за тези, които не правят разлика между място което продължава да се работи и което е изоставено.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 17 Фев 2017 01:32

mitaskin написа:колега Alf,аз лично не вярвам така да постъпиш,но е важното ти че си вярваш.респект пред такива спокойни хора като теб

Според мен не става дума за спокойствие, а за много повече !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 06 Май 2017 03:09

Мили колеги...Вчера пак имаше ситуация и започват да стават все по чести тези изпълнения...Колегата с когото работим е заварил на нашето место двама да дръгнат яко като са ми изработили най силният участък заради когото почнах да го работя това место...Четири дни съм стъргал подложка като почнах 25-30 м. по надолу от слабата част за да стигна шибаният праг и накрая тия двамата са ми го издънили като точно са ударили прага с два големи камъка в краищата...Защо се ядосвам?......Малко по нагоре колегата днес е извадил на прав участък 1,33 гр. самородка и още два грама за гарнитура...Бог знае какво е имало в прагчето.....Ако тези педеращини не спрат ще счупя на някой краката........Скоро.........
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 06 Май 2017 19:03

dante написа:Мили колеги...Ако тези педеращини не спрат ще счупя на някой краката........Скоро.........

Докато някой не си го получи и се разчуе за да се знае, няма оправяне.
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 06 Май 2017 21:32

dante написа:Мили колеги...Вчера пак имаше ситуация и започват да стават все по чести тези изпълнения...Колегата с когото работим е заварил на нашето место двама да дръгнат яко като са ми изработили най силният участък заради когото почнах да го работя това место...Четири дни съм стъргал подложка като почнах 25-30 м. по надолу от слабата част за да стигна шибаният праг и накрая тия двамата са ми го издънили като точно са ударили прага с два големи камъка в краищата...Защо се ядосвам?......Малко по нагоре колегата днес е извадил на прав участък 1,33 гр. самородка и още два грама за гарнитура...Бог знае какво е имало в прагчето.....Ако тези педеращини не спрат ще счупя на някой краката........Скоро.........

Ами не са виновни колегите .
Като си видял прага си го изработи пък тогава налягай наляво и надясно дет ти е кеф .
Все пак те са работили над теб и на место където не е работено.
То по пътя на твоята логика от местото където работиш на горе няма никой право да работи така ли да го разбирам .
Между другото на 14 ще идваме към твоят район .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 06 Май 2017 22:35

Мдам... Много интересна тема.

Аз за себе си съм решил проблема. Като си намеря някакво място, което да ми "хареса" и да не му личи да е работено наскоро, си го снимам, преди да започна. Така винаги мога да докажа, че не е работено преди мен, а и няма кой да твърди, че го "бил почнал" предната седмица и какво правя аз там сега...

Поздрави!
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот Djordjano » 07 Май 2017 08:55

Аз съм новак и имам само неуспешни излети но продължавам да търся :)) Това с чупенето на краката е смешна история защото не знаеш на какъв човек ще попаднеш на дерето и може ти да си тръгнеш осакатен. За мен това че мъже на по 30-40 години се заплашват във форумите е смешно. Това че съм сред природата с приятели ми носи в пъти по голяма наслада от това да намирам злато. На 15-16-17 ще сме в къща за гости Добревци на Тревненска река ако има колеги от този край или на някой му е писнало да работи нека си вземе отпуск и да дойде да търсим златинки 0o0o0o 1234q . Успех на всички колеги!!! w1w1
Djordjano
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 07 Май 2017 11:53

stoian написа:
dante написа:Мили колеги...Вчера пак имаше ситуация и започват да стават все по чести тези изпълнения...Колегата с когото работим е заварил на нашето место двама да дръгнат яко като са ми изработили най силният участък заради когото почнах да го работя това место...Четири дни съм стъргал подложка като почнах 25-30 м. по надолу от слабата част за да стигна шибаният праг и накрая тия двамата са ми го издънили като точно са ударили прага с два големи камъка в краищата...Защо се ядосвам?......Малко по нагоре колегата днес е извадил на прав участък 1,33 гр. самородка и още два грама за гарнитура...Бог знае какво е имало в прагчето.....Ако тези педеращини не спрат ще счупя на някой краката........Скоро.........

Ами не са виновни колегите .
Като си видял прага си го изработи пък тогава налягай наляво и надясно дет ти е кеф .
То по пътя на твоята логика от местото където работиш на горе няма никой право да работи така ли да го разбирам .

Първо ще отговоря на теб.....Тези кретени не са работили нагоре а са продължили моя изкоп като прагчето се намираше на 1м. от там,къде съм спрял.То не се вижда а се отваря в процес на работа но всъщност знаех че там е най силната част от петното...Не знам ти как работиш но аз пробвам надолу и там ,където почва да намаля златото почвам като вървя нагоре към силното...Ти може и от горе надолу да караш но за мен няма логика да избършеш само най силното....Като идвате се обади да се видим а ако мога ще се откача за някой ден ако идвате да поработите..... :good:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 07 Май 2017 21:22

dante написа:Ами не са виновни колегите .

Първо ще отговоря на теб.....Тези кретени не са работили нагоре а са продължили моя изкоп като прагчето се намираше на 1м. от там,къде съм спрял.То не се вижда а се отваря в процес на работа но всъщност знаех че там е най силната част от петното...Не знам ти как работиш но аз пробвам надолу и там ,където почва да намаля златото почвам като вървя нагоре към силното...Ти може и от горе надолу да караш но за мен няма логика да избършеш само най силното....Като идвате се обади да се видим а ако мога ще се откача за някой ден ако идвате да поработите..... :good:[/quote]

От по-горният ти пост не се разбира че си бил само на метър . Това променя коренно нещата .
Ние работим по-различно по същата причина като теб .
След мен дори и знаещ ще намери трудно камо ли начинаещ .
Между другото виждали сме се много отдавна / преди 5 или 6 години вече не помня /
И ще се радвам пак да се видим .
За сега планираме излет само за един ден .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот kozoderski » 02 Авг 2017 17:40

Здравейте....миналия вукенд ходих да си тествам самоделката....семейно.....тъкмо наредих апаратурата и дойдоха двама......колега , това е наше место и ние си го работим.....ок....махнах се на над 300 метра нагоре...тъкмо и сянката беше по добра.....след час тия отново дойдоха и същата реплика....нещо не разбирам....слагайте си табелки за да няма недомислици.....попитах дали мога да сляза надолу и да ми покажат къде не е тяхно.....показаха ми....не се стигна до разправии.....:))))))))...интересно то е че тия двамата в неделята бяха на местото което "бях започнал" предния ден.....
........така че.....нема ли табелка копам....:)))))))))))успех на всички ...:)))))))
Аватар
kozoderski
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 02 Авг 2017 20:34

kozoderski написа:Здравейте....миналия вукенд ходих да си тествам самоделката....семейно.....тъкмо наредих апаратурата и дойдоха двама......колега , това е наше место и ние си го работим.....ок....махнах се на над 300 метра нагоре...тъкмо и сянката беше по добра.....след час тия отново дойдоха и същата реплика....нещо не разбирам....слагайте си табелки за да няма недомислици.....попитах дали мога да сляза надолу и да ми покажат къде не е тяхно.....показаха ми....не се стигна до разправии.....:))))))))...интересно то е че тия двамата в неделята бяха на местото което "бях започнал" предния ден.....
........така че.....нема ли табелка копам....:)))))))))))успех на всички ...:)))))))

Колега, ако някой работи и е заплюл едни 5-15 метра ок...НО...да кажат, че почти цялата река/дере е тяхно просто е смешно!!! Никой не може да те гони от река щото щял да я работи!!! Мърдаш се на 50 метра от който и да е и си работиш! Следващия път ги снимай тия и ги изтипосай тук ;)
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!