Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Следваща стъпка - КЮТЕК

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: Следваща стъпка - КЮТЕК

Мнениеот dante » 02 Окт 2016 17:30

Като не можеш да си контролираш емоциите то има специални заведения за такива като теб и им предлагат безплатно лечение...Относно извинението ти изобщо не ми дреме дали ще ми се извиняваш или не...Ако Посееш на чужда нива под наем домати и аз дойда да ти ги обера дали няма да говориш като мен или ще кажеш че е различно защото си вложил пари и труд........Законодателството на държавата ми дава право да работя на всички реки и дерета в рамките и ръчно и с дребна механизация.....Аз също съм вложил пари и труд да си намеря место за работа и ти или някой друг ще дойде да ми обере "доматите" без да ме пита на готово.....Ще му прередя керемидите без да се замисля без значение какво мислиш ти или който и да е друг.......
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rozku » 02 Окт 2016 20:56

4r4r 4r4r5
За кютека, знаеш ми тел. номера!!!
rozku
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 02 Окт 2016 21:10

dante написа:Като не можеш да си контролираш емоциите то има специални заведения за такива като теб и им предлагат безплатно лечение...Относно извинението ти изобщо не ми дреме дали ще ми се извиняваш или не...Ако Посееш на чужда нива под наем домати и аз дойда да ти ги обера дали няма да говориш като мен или ще кажеш че е различно защото си вложил пари и труд........Законодателството на държавата ми дава право да работя на всички реки и дерета в рамките и ръчно и с дребна механизация.....Аз също съм вложил пари и труд да си намеря место за работа и ти или някой друг ще дойде да ми обере "доматите" без да ме пита на готово.....Ще му прередя керемидите без да се замисля без значение какво мислиш ти или който и да е друг.......

Данте тук нещо не разбрах - ще помоля да го разясниш .
Ако ти дойда на реката ще ме изгониш ли ?
Лично ходя на всички реки в Родопите и няма как да знам коя река на кой е .
Просто като видя че е работено някъде прескачам местото и си намирам свое место ако ме устройва реката .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 02 Окт 2016 21:56

stoian написа:
dante написа:Като не можеш да си контролираш емоциите то има специални заведения за такива като теб и им предлагат безплатно лечение...Относно извинението ти изобщо не ми дреме дали ще ми се извиняваш или не...Ако Посееш на чужда нива под наем домати и аз дойда да ти ги обера дали няма да говориш като мен или ще кажеш че е различно защото си вложил пари и труд........Законодателството на държавата ми дава право да работя на всички реки и дерета в рамките и ръчно и с дребна механизация.....Аз също съм вложил пари и труд да си намеря место за работа и ти или някой друг ще дойде да ми обере "доматите" без да ме пита на готово.....Ще му прередя керемидите без да се замисля без значение какво мислиш ти или който и да е друг.......

Данте тук нещо не разбрах - ще помоля да го разясниш .
Ако ти дойда на реката ще ме изгониш ли ?
Лично ходя на всички реки в Родопите и няма как да знам коя река на кой е .
Просто като видя че е работено някъде прескачам местото и си намирам свое место ако ме устройва реката .

Трепеш ме с тия въпроси братле.....Ти или някой друг да сте чули някой да съм изгонил?.....Не знам при някой друг да са ходили повече хора и да ги е посрещнал като мен...Почнахме да говорим и да пишем глупости вече.....Идеята на темата е да не си работим местата един на друг при положение че са съвсем пресни и си личи...
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 02 Окт 2016 22:47

Така е не съм чул нищо лошо за теб .
Аз лично не съм идвал - но може и да дойда като завали че голяма суша при вас .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Milanski » 04 Окт 2016 12:54

Почнахме да говорим и да пишем глупости вече.....Идеята на темата е да не си работим местата един на друг при положение че са съвсем пресни и си личи...

Не лек, темата ти е " Следваща стъпка - КЮТЕК". Това че си изкопал дупка някъде не ти дава никакво право над дупката.
Milanski
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 04 Окт 2016 21:00

Milanski написа:
Почнахме да говорим и да пишем глупости вече.....Идеята на темата е да не си работим местата един на друг при положение че са съвсем пресни и си личи...

Не лек, темата ти е " Следваща стъпка - КЮТЕК". Това че си изкопал дупка някъде не ти дава никакво право над дупката.

Ами дръж си на твоето и като мислиш така по добре не се занимавай със злато за да не попаднеш някой ден на правилният човек...Интересно ми е преди200-300 години ако те завари златотърсач в дупката си какво щеше да ти се случи...Щеше да е последната ти дупка......
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 06 Окт 2016 18:51

НЯМАМ КИРИЛИЦА НА ТОЗИ КОМП !!
Абе следя темата, ама не пиша, тъй като и испанските докторите ми казаха да не се ядосвам, да си пестя нервите.
Milanski. Не знам дал се познаваме пич, ама странно разсъждаваш ! Това е равностойно да вложиш пари и средства да си намериш жена ( гадже ) и когато решиш че си се уредил, някой да й съдере дупката, само защото ти нямаш натурален акт за нея !! Така седи въпроса с дупките !! Тамън я намериш след дълго търсене и някой друг дойде да и отпори дупката. Горе долу като те чета така излиза !
Тук в Испания, също са имали проблеми с дупките, но са намерили много добро решение, след няколко пръснати глави на няколко нагли испански копеленца и куп разправии. Дупка която се работи е празна ! Изоставена дупка има пуснат голям камък в нея...
Реката НЕ Е МОЯ. Пясъка НЕ Е МОЙ. Дупката НЕ Е МОЯ, но ЗЛАТОТО в нея което АЗ СЪМ ОТКРИЛ ЧРЕЗ МНОГО СРЕДСТВА, ВРЕМЕ И ТЪРСЕНЕ ... Е МОЕ ! Когато някой влезне да вади МОЕТО ЗЛАТО е КРАДЕЦ НА ЧУЖДО ЗЛАТО ...спокойно може да получи един фишек челно ! С крадците по цял свят така се процедира. onufriiiiii
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Ники » 30 Яну 2017 22:23

Кофти случка, не е готино да копаш за проби 1-2 дена и после да ти изкопат златото, но това са рисковете, аз като много нов имах случай да ме следят мести селянчета по реката, вероятно щяха да направят същото, но аз спрях и си тръгнах и се върнах в работен ден и свърших работата, за жалост така ни карат да се крием като мишки и престъпници а реално не правим нищо забранено, аз като се замисля, се чудя въпросните индивиди дали ще могат и да извадят златото.
Данте аз нося sfp9 9 9x19
Ники

Мнениеот Belia » 30 Яну 2017 23:26

Колега да не са те гледали за да не им идеш на мястото? :D
Аватар
Belia
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 31 Яну 2017 01:28

Много, много тъжна тема ! Опрем ли до лопатите, ( цензура) хобито . С Данте се познаваме от поне 5-6 години . Работили сме заедно, пили сме заедно, помагал е на една камара народ . Не искам да ставам съдия или адвокат на никой . Всеки си има силни страни и кривици .
Реките, деретата, скалите и въздуха са на всички . Няма две мнения. Няма обаче по-кофти чувство от това да си обикалял седмици в търсене на концентрация, да си правил разкривки и почиствал целия район от храсталаци, да си бачкал до изнемога и да си намериш местенцето обърнато с хастара навън .
Лично съм го изпитал и си признавам, че много ги псувах ( бяха в дупката) . Очевидно чувстваха вина след като не казаха "гък".
Поне за себе си съм взел решение - не пипам чуждо място и уважавам труда на колегите ! Не виждам причина да не го превърнем в правило за всички колеги.
Никой не е станал по-богат от няколко грама, обаче уважението между нас си е цяло богатство !
Наздраве, Жорка, !
ПС: Скорпионче, дори без нишани, ако човек има мъничко опит може да разбере, че мястото е прясно работено. Никой не говори за места, които са зарязани от много време, Такива места реката сама си ги заличава.
Дано станем човеци и като се срещнем по деретата да си стиснем ръцете, вместо да се гледаме на червено ! Мечта ми е от години .
Златото е лакмус за човещина или свинщина .
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 31 Яну 2017 22:25

nikmagi написа:
Dido написа:Няма да е лоша идеята едно място след като се работи и приключи деня,да се остави някаква лента за да се знае,че продължава да се работи там...........

Аз съм оставял. На едно колче бях издялал половината по дължина и се получи тясно и дълго място за писане. Бях написал "Колеги ако обичате, не ми влизайте в изкопа". Резултатът - влизат точно там, където е колчето.
Въпреки, че всички обясняват колко е хубаво хобито, най-малко две трети очакват да се прехранват от този занаят и мислят само за пари. Стане ли дума за пари, всякакви скрупули и морал изчезват. Мога да ви опиша доста случаи, ама какво от това. Боклуците са си боклуци, а някои от тях са и особено нагли.
Успокоява ме фактът, че бумът на начинаещи златотърсачи премина и все по-малко случайни хора ще има по реките.

Това съм го писал на втора страница.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Alf » 31 Яну 2017 23:21

Айдеее, парцелирането започна :) До колегите от Северозапад - Кажете кой на коя река, дере, завой, може и GPS координати работи, да знам да не ходя там :) Или да взема да надупча за една седмица всички реки и после да се сърдя на всички :) / Това беше в рамките на шегата /
Лично на мен не ми пука някой ще копае ли по мен, аз щом не съм всеки ден на това място да работя, значи не съм намерил Клондайк :) Поздрави на всички и да знаете, късмета на човек никой не може да му вземе !
Аватар
Alf
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 31 Яну 2017 23:36

Alf написа:Айдеее, парцелирането започна :) До колегите от Северозапад - Кажете кой на коя река, дере, завой, може и GPS координати работи, да знам да не ходя там :) Или да взема да надупча за една седмица всички реки и после да се сърдя на всички :) / Това беше в рамките на шегата /
Лично на мен не ми пука някой ще копае ли по мен, аз щом не съм всеки ден на това място да работя, значи не съм намерил Клондайк :) Поздрави на всички и да знаете, късмета на човек никой не може да му вземе !

А ако някой се настани в твоя Клондайк? :)

89io
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот dante » 01 Фев 2017 00:04

Наздраве Лазе...На един не му пука,на друг не му се живее от яд а на трети му отърва да се държим като животни...Никога не може да се угоди на всички...Не знам как да го обясня...Обичам това,което правя и го правя най вече заради тръпката а това,че ми носи и пари е големият бонус.....При мен нещата станаха малко обратно.Аз почнах заради пари да се занимавам с тоя занаят и в последствие се превърна в диагноза.....Аз съм търсач и когато открия нещо искам да си го изживея...В случая се получи точно това...Някой кретен,който ми вървя по петите за двеста-триста лева ми отне удоволствието да се насладя на момента...Никога няма да пребия човек за 200-300 кинта и изобщо за пари но за ей тоя МОМЕНТ му е....м майката......
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!