Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Следваща стъпка - КЮТЕК

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Следваща стъпка - КЮТЕК

Мнениеот dante » 11 Сеп 2016 23:06

Случи ми се поредната простотия колеги...Тъй като никъде няма вода тръгваме с приятел на проби и ако намерим някоя цепка си я изработваме...Та намираме ние 4-5 хубави прагчета и ги пробваме като пущат всички...Средна хубост...Към 4 часа в непосредствена близост стършели нападнаха дупка с пчели и стана страшно и затова се изнесохме като по пътя се разминахме с сива витара пазарджишка регистрация....Днес отидохме да си изработим цепките но уви,бяха изчистени като това се е случило най вероятно вчера...Казаха ми че нагоре се е качила бяла четворка голф комби и най вероятно са хората с четворката.....Ако бяхме се засекли щяха да хвърчат глави тоя път защото ми писна някой да ходи по петите ми ида се вре по дупките ми....Майната му на златото но това си е подигравка така че някой скоро време ще разбере колко съм луд...Не ми дреме кой как ще го приеме и какво ще си помисли а се надявам тоя който е изработил почнатия от мен участък да прочете какво съм написал защото същите хора го правят за втори път и тоя път ще ядат дървото.....Много хора минаха през района и досега никой не се бъзикал така с мен...До ден-два ще ми кажат и номера на колата така че ще знам и кой е човека....За пореден път отправям молба към всички...Спазвайте някакви норми защото скоро и нас ще ни пишат по вестниците и не,реката не е моя но тоя участък почнах да си го работя така че все едно имам нотариален акт.......
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Re: Следваща стъпка - КЮТЕК

Мнениеот Andrey » 12 Сеп 2016 13:45

dante написа:Случи ми се поредната простотия колеги...Тъй като никъде няма вода тръгваме с приятел на проби и ако намерим някоя цепка си я изработваме...Та намираме ние 4-5 хубави прагчета и ги пробваме като пущат всички...Средна хубост...Към 4 часа в непосредствена близост стършели нападнаха дупка с пчели и стана страшно и затова се изнесохме като по пътя се разминахме с сива витара пазарджишка регистрация....Днес отидохме да си изработим цепките но уви,бяха изчистени като това се е случило най вероятно вчера...Казаха ми че нагоре се е качила бяла четворка голф комби и най вероятно са хората с четворката.....Ако бяхме се засекли щяха да хвърчат глави тоя път защото ми писна някой да ходи по петите ми ида се вре по дупките ми....Майната му на златото но това си е подигравка така че някой скоро време ще разбере колко съм луд...Не ми дреме кой как ще го приеме и какво ще си помисли а се надявам тоя който е изработил почнатия от мен участък да прочете какво съм написал защото същите хора го правят за втори път и тоя път ще ядат дървото.....Много хора минаха през района и досега никой не се бъзикал така с мен...До ден-два ще ми кажат и номера на колата така че ще знам и кой е човека....За пореден път отправям молба към всички...Спазвайте някакви норми защото скоро и нас ще ни пишат по вестниците и не,реката не е моя но тоя участък почнах да си го работя така че все едно имам нотариален акт.......

Винаги съм се чудил как може да видиш нечии изкоп и да почнеш да го работиш! Ами очевидно е че има злато, мърдаш 10 метра от мястото и почваш си твой изкоп и готово. Жорка следващия път кютек и да си знаят! :clup:
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот Боби » 12 Сеп 2016 13:46

Идиоти! За съжаление не е само при теб, но явно трябва да се пипа с лопатат по такива, защото на тех толкова си им е багажа и не могат да преценят какво вършат. Влиза ти в табанчето, копае криво ляво и ти обърква сметките и изчисленията.
Аватар
Боби
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 12 Сеп 2016 17:53

Боби написа:Идиоти! За съжаление не е само при теб, но явно трябва да се пипа с лопатат по такива, защото на тех толкова си им е багажа и не могат да преценят какво вършат. Влиза ти в табанчето, копае криво ляво и ти
обърква сметките и изчисленията.

За съжаление се случва много често :(
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Milanski » 12 Сеп 2016 22:01

Реката твоя ли е? ..."ще ядат дървото" ... Я се осъзнай малко дрисльо.
Milanski
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 12 Сеп 2016 22:09

Milanski написа:Реката твоя ли е? ..."ще ядат дървото" ... Я се осъзнай малко дрисльо.

Като посъбереш опит, ако не си се отказал дотогава, ще видиш колко е гадно да ти влязат в изкопа.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 12 Сеп 2016 23:53

Milanski написа:Реката твоя ли е? ..."ще ядат дървото" ... Я се осъзнай малко дрисльо.

Не обиждай!
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот pscorpions » 13 Сеп 2016 00:30

Имам молба към по опитните колеги. Обяснете на начинаещите как да разберат - познаят,че в тази дупка ще се продължи работата от този който я е изкопал и не трябва да се пипа защото не е колегиално. Как да знае, че не е ровил някой начинаещ като него и я е изоставил. Прави сте че е гадно да ти объркат сметките и извадят златото, но нека се изясни въпроса, а не само да се ядосваме. Някъде беше писано да се оставя някакъв знак, но не си спомням къде.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Adventurer » 13 Сеп 2016 00:43

според мен който превари той ще натовари всичко друго е егоизъм и алчност
Adventurer
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 13 Сеп 2016 04:44

Adventurer написа:според мен който превари той ще натовари всичко друго е егоизъм и алчност

Здравейте!

Няколко думи и от мен. Не е баш то така - който превари. По нашите планини се търси от няколко хиляди години и няма дере, в което да не е работено. Затова и трудно се намират места с добра концентрация - хем да има грам на кубик, хем материал за работа. Намирането е висшия пилотаж, че се случва да се обиколи доста по един поток, докато се намери "местенце". Съвсем разбираемо е разочарованието, когато започнеш нещо и след 2 дни някой да се нагнезди точно вътре, опъне съоръжение и газ. Още по - тъпо е като почнеш някъде и след теб мине някой и ти запълни мястото с камъни или предстоящия терен за работа, щото "не чете" мястото и не знае какво прави. Adventurer, ако не си бил до сега в такава ситуация, ще дойде деня, в който ще бъдеш, и тогава чувството не е весело.
Някакви особени "правила" няма като че ли писани и приети, но си има една порция здрав разум и логика, които достатъчно подсказват какво е редно и какво не. Моите са долу - горе следните.
Общо взето си е видно, когато някой някой работи грамотно някъде, всички знаем как изглежда прясно отработения материал от драга или улей, особено ако не е валяло. А и дупката си е налице. Видим ли го това, и след седмица при следващия излет и хвоста, и трапа ако са се увеличили е ясно, че там се работи в момента. Добър белег е, че потока е златоносен и отиваме да си търсим "нашето" местенце. Много пъти ми се е случвало като почна някъде и наоколо да се появят колеги - всеки си харесал наблизо място и газ яко. Събирали сме се по 5 коли хора да бачкаме на 30 метра разсип. Което си е в реда на нещата.
Много пъти обаче се виждат места, където само са вземани проби, а не е работено. Нищо не пречи да вземем и ние - може пък да видим нещо, което преди нас е пропуснато. Ако е такъв случая и до следващия излет мястото не е започнато не виждам кой какви претенции би имал. Ако откриеш място и нищо да не предприемеш, няма защо след 3 месеца да се чудиш, че някой дошъл и работил там.
Така, че според мен истината е по средата - както винаги.

Това от мен. Поздрави!
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот daoazo » 13 Сеп 2016 08:45

Правилно успехи .злато има но са малко майсторите. Този пример по горе показва че хората не са професионалисти а някакви туристи. Успехи на майсторите колеги jkii8 0o0o0o
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 13 Сеп 2016 19:54

Ами пробвай да поработиш и ти на мой изкоп " ДРИСЛЬО" като си толкова отворен и я се покажи кой си и от къде си бе...Или така ти е по удобно да се репчиш...Аз приятелю не се крия зад анонимни аватари и стоя твърдо зад думите си.....Повечето от форумите ме познават и знаят че е тъй а дали някой ще яде дървото то ще се чуе накрая.....Като се замисля се почувства лично засегнат от поста ми и това ме навежда на мисълта че може и да си ти та ако е така внимавай при следващият ни сблъсък тъй като аз не съм те обиждал а ти си го позволи.....Интуицията ми подсказва че с теб ще се срещнем така че до скоро...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот момчил70 » 13 Сеп 2016 23:19

Данте - приятелю , разбирам те прекрасно, но винаги ще има такива сиропучи-нагли готованци.
Вече няколко пъти ми се случва да си намирам "обекта " доработен ....
Даже имам случай предупредих близко разхождащи се СЪЕДИНИТЕЛИ (ДОЛНИ ЛЕВИ ПЕДАЛИ) "колеги"(те си знаят кои са) че ще се върна на сутринта и ги намерих точно в моята дупка ...
Реката не е ничия съгласен съм, но мястото си е мое, тъй като ми коства ВРЕМЕ, ТРУД И ПАРИ.
АМАН ОТ ГОТОВАНЦИ ......
"Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне."
Аватар
момчил70
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Dido » 14 Сеп 2016 12:22

Dante не се ядосвай братле,такива като тия си нямат и понятие от речно злато,щом чакат на готово е ясно,че са пълни нещастници.Златото в дупката да им го пуснеш ще гледат като сурикати.Пък ако случайно ги хванеш на обекта направи им по някой друг уток да знаят,че лесна работа няма. :good:
Ако искаш да вземаш, научи се да даваш.
Аватар
Dido
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 14 Сеп 2016 18:58

Изобщо не става въпрос за златото ......Много хора са идвали да поработят с мен и много често съм им оставял всичко,каквото извадим а и по капани съм водил хора...Причината да се ядосвам е в начина по който го правят...Интересно ми е ако точно в тоя момент и ние решим да отидем та вземем и да се засечем там каква ще я надробим защото най вероятно ще се изрепчат.............И ЗАЩО Е ВСИЧКО ТОВА.........Да извадят 4-5 грама като се правят на големи златотърсачи......Смешници...
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!