Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

ЗА ЧЕСТА,ДОСТОЙНСТВОТО И ОЩЕ НЕЩО

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: ЗА ЧЕСТА,ДОСТОЙНСТВОТО И ОЩЕ НЕЩО

Мнениеот dante » 26 Яну 2015 20:37

Съгласен съм но пак няма да е много рационално и пак ще има проблеми...Например сега така се случи че не съм работил там от 3 седмици но не съм оставил местото но пък ако намеря хора там не мога и да се сърдя.......Аз например никога не работя места,които се работят сега.Бачкал съм на места,където не работено от доста време и то винаги си личи.....
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ivo13 » 26 Яну 2015 21:08

да и аз съм съгласен да си оставяме табелки /колкото е да глупаво това за останалите хора извън занаята/.много трудно е човек да се разбере с добро ако не иска да се разбере с добро.не мога да си помисля че всичко се свежда до там" по силният печели"трябва да има разбирателство и отношение към колегата .та мене ако дойде да ме пъди някой колега 50-60кг и аз да му кажа чупка щото съм 100кг не така трябва да поставя въпроса данте иска да каже че трябва да има един респект към труда на другия .уважавам това мнение :good: като не се отказвам от горното се мнение y6y6y7
Аватар
ivo13
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 27 Яну 2015 01:14

Не става с правото на силният. С табелки, без табелки явно силният/нахалният е на власт. Както на всякъде в държавата.
Та ето едно възможно решение на въпроса. Но едва ли ще стане. Да се промени закона така, че хобито да е на заявителен режим. Вадиш си едно разрешително, важещо за цялата страна /както едно време/. Отиваш в местният съвет и казваш искам да работя от тук до тук. Предполага се, че предварително е определено законно колко метра най-много да ти е участъка. Спазваш всички закони за води, недра и т.н. Снима се участъка. Издаваш го възстановен, в противен случай глоба плюс разходи по привеждане в първоначален вид. Правото да работиш даденият участък важи N месеца , разбира се за това право си плащаш съответната определена от закона такса. Е чак тогава имаш право на някакви законни претенции за твоята дупка. Но не знам тогава колко колеги ще останат законно да упражняват хобито.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 27 Яну 2015 01:42

КАЯ към днешна дата законо е ВРАТА У ПОЛЬЕ аз не бих разчитал на това.
Нашият закон трябва да си го напишем ние.Така мисля.
Иво това за килата малко ще те вкара в беля рано или късно повярвай.
Аз може у раменете да съм като фафла ама у ръцете съм като ветърна мелница.Дано с некой такъв не влезш у спор че после че требе да разправяш че те е бутнал бъзио влак.Нищо лично това е само пример приятелю.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 27 Яну 2015 04:15

Нали това казвам. Да се промени закона. Възможно с наша помощ. Но пак на мнозина, така както съм го написал, няма да им е изгодно. Щото трябва да си зариват. Щото трябва да плащат такси. Щото... знам ли още какво. Въобще няма угодия за всички.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 27 Яну 2015 19:46

Закона с наша помощ или без нея ще се промени или в наша вреда или пък няма да го дочакаме.Но поне до тогава трябва да се опитаме да въведем някакви правила с които случките като на Жоро да стават все по редки.Защото иначе лопатеното правосъдие ще стане ежедневие е дори тогава ако мисля само за себе си пак водя по точки защото съм и ловджия и както е известно не господ а Колт направи хората равни.Затова нека този проблем се пусне за обсъждане във всички форуми и поне за това ако може да измислим някакви правила защото разчитаме ли на закон и държава някой някъде ще даде фира.Местата на които работим създават едно много кофти чувство за анонимност която пък води доусещане за безнаказаност а след това не ми се мисли....
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 27 Яну 2015 21:36

Коце,на целия фон на политиката ни разчиташ някои да направи закон :D
Няма как това да се случи.Ако се случи то те е финала на всичко! За 25 години от прехода не разбрахте ли че никои не го еве за простия човек?
Вчера видяхте ли по новините за една евана котка на дървото извикаха цяла пожарна да гори Моите и Вашите пари,а хората събират по казаните храна да ядат?Горят сгради щото пожарната закъсняла,нямали това онова...сега на целия фон и зоо полиция щели да правят? Всичко е пародия на пародийте,ами които има акъл в главата ще си събере чукалата и навън.Тук нещата отиват на воина и то много скоро!Дано греша но аз рядко греша!!

П.С
Щом и по национални медии почнаха да ни карат да си купуваме цигарите с бандерола,4.50 за реално кутия цигари чиято стойност не надвишава 60 стотинки,за какво говорим?Как може от такива алчни олигофрени да чакаме закони?Това малоумно бе колеги?Само аз ли го виждам???Че малоумници ме карат да им давам 4.50 за кутия цигари чиято стойност е 0,60 ст и то по национална телевизия с оправданието че парите влизали в детските градини и къде ли не?Обраха хората до шушка,забраниха да се пуши в заведения,пишат че цигарите вредни,сега ме карат да си купувам за 4.60 кутията:)))))))Дееема мама им ненаядна деееба........Вие закон искате "ЧОВЕШКИ" От говеда какъв човешки закон искате? :lol:
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот КАЯ » 29 Яну 2015 15:13

Не, Ице, не разчитам. Просто си помечтах малко, ь и показах че не може да стане дори да искаме понеже интересите ни са доста различни.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот emilkuku » 29 Яну 2015 16:47

Да че нештата все повече отиват на воина ДА че се опитват да ни клатят от всякаде съшто ДА но че поне между себеси можем да не си правим мизерии можем . Мисля че ако оставиш една бутилчица от минерална вода на достатачно видно място с бележчица че имаш намерение да продължиш да работиш естествено с някаква дата или че си приключил работа мисля че повечето сериозни колеги ще се съобразят. НЕ прави това което не искаш да ти правят. w1w1w2
Луд умора няма,само копа и пие. - т-л 0888108998
Аватар
emilkuku
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот tirex » 30 Яну 2015 13:58

наш приятел оставяше на Мътивир разпечатани листове закачени по околните дървета, да се знае че мястото е 'заето'...
а други бяха изсекли всички околни трънки и ги бяха направили на бома около забоя...
"по пути Ленина"
Аватар
tirex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 30 Яну 2015 18:04

Репа и на края на клипа обърна ли внимание кой ни агитира?Министерство на финансите и агенция митници да ева мама им лицемерна да ева!!!
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 30 Яну 2015 18:11

Абе ние нека уточним какъв да бъде начина.То някой ще се направи на гламав един път, втори път ще се разчуе и после ще дойде ред и на лопатата.То хептен без попата няма да стане ама ако може по редко да бъде.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 30 Яну 2015 21:55

Значи има съвсем начинаещи,на тях е простено.Не разбира човека видял дупка,и са намандахерцал в нея.Ама на колега със стаж,е непростимо.Просто е непростимо!!Реката е дълга понякога 2-3-10-20 км,от цялата река с хиляда хиляди места да иде в дупката на колега,и лопатата му е малко!!
Па колкото до тия с цигарите....Следващия месец ще си пуша Лъки страйк за 1 левче-2 сола напълно редовни без бандерол,в джунглата,а те да си рекламират.Хакам им го в рекламната кампания олигофренска! :lol:
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот teo » 30 Яну 2015 22:28

Тъкмо мислех да внеса този въпрос по темата,аз като начинаещ много ще знам че някой ровил еди си къде си за злато.Трябва да си сложа табела ,,начинаещ'' да не ме овършей някой стар златотърсач w1w1w2
teo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 31 Яну 2015 19:39

Истината е една.......И светещ надпис със питбул на синджир да сложиш отдолу тоя,който иска да жъне чужда нива не можеш го спря.Вече съм убеден че не става въпрос за незнание а е до човек и най вероятно измежду нас тези хора са много малко ако ли не се броят на пръсти.Подобни са от породата на андрей само че по тъпи и нагли....Ако аз заваря на моето место колега новобранец ще му предложа да поработи с мен няколко дни а той едва ли ще откаже.При срещата ни едва ли ще се държи нагло и нахално така че ще има пълна подкрепа от мен което ще му е само от полза мисля.Подобна е ситуацията и с опитни колеги.Истинският златотърсач е по специална порода и при една такава среща най много да се завърже ново приятелство и партньорство а за обмяната на информация няма какво да говоря.....Това е моята истина...........
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!