Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

ЗА ЧЕСТА,ДОСТОЙНСТВОТО И ОЩЕ НЕЩО

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

ЗА ЧЕСТА,ДОСТОЙНСТВОТО И ОЩЕ НЕЩО

Мнениеот dante » 29 Дек 2014 22:24

Много пъти ми се е искало да повдигна тая тема и сега дойде момента след една случка днес....След седем дневно отсъствие се връщам в дерето,където работя в момента и на моето място намирам трима ухилени "златотърсачи" да работят яко.До тука всичко е супер като изключим факта че три дни работих на тоя участък за да си отворя фронт за работа а всеки добър и богат завой се работи от най слабата му част от долу нагоре....Та нашите герои работят на моят завой и то три метра по нагоре от разчистеното место....Можете да си представите като видях как са осрали три дни труд в какво състояние бях......Аз съм мирен човек по принцип и рядко луд с минимално чувство за самосъхранение.Извадиха късмет че тия дни съм странно смирен и философски настроен....Разминаха се само с конско и конфискация на изработеният материал а можеше и да се стреляме не дай боже......Не работете на чужди места колеги.Не е нормално някой да хвърли толкова труд и друг да изработи мястото му...А ако въпреки това решите да работите там го направете професионално а не като мародери......
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Re: ЗА ЧЕСТА,ДОСТОЙНСТВОТО И ОЩЕ НЕЩО

Мнениеот ktamen » 29 Дек 2014 22:45

Здравей, Жоро. Наистина е много гадно да ти ровят в дупката. С теб бяхме намерили едно петно, аз покопах няколко дни там и се върнах за два дни в Ямбол. Като се върнах дупката беше поразширена, но поне не беше затрупана. Колегите си бяха пренасяли материала на 5 - 6 метра по-надолу и поне нямаше нужда да разчиствам след тях. И пак ми беше неприятно, защото съвсем ясно си личеше, че дупката не е изоставена.
Не си първия, който го повдига този въпрос и за съжаление вероятно няма да си и последния. Дано повече хора да прочетат тази тема и да уважават повече чуждия труд.
Аватар
ktamen
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ivo13 » 30 Дек 2014 00:13

НЕ ЗНАЯ КАКВО ДА КАЖА И ДАНО БЪДА ЯСНО РАЗБРАН.истината е че на никой не му е приятно да си намери местенце с добра концентрация и след ден два да намери друг колега в дупката .да мародерско е АМА........аз ако запаля колата и дойда във ваща дупка и съм набил 300-400 км.и наистина случайно попадна във ваща дупка която НЕ Е НАДПИСАНА че е на "иванчо"аз трябва да я подмина така ли.това чувство за собственост никак не ми харесва .преди време в угърчин точно такива разправии бяха станали и не доведоха до нищо хубаво.за мене истината е някъде там ама къде не знам .лично на мен ми се е случвало много пъти да правя проби от дупки на колеги и това че някой е направил проба означава ли че това място е во веки негово.ЧЕСТ И ДОСТОЙНСТВО трябва да имаме всички НО много малко хора в днешни дни го притежават.другото тези колеги които са ти "оправили "мястото доколкото разбирам изобщо не са ти влезнали в дупката и ако са пишман златари си е много разбираемо или са големи хитреци и заради това са почнали точно там.честно до сега не ми се е случвало да работя в ама работа в дупка на колега в дерето или реката като покаже че има значи щом тука го има значи и след 100-200-300 метра пак ще го има и там може да го има повече така разсъждавам аз .да правя проби от чужди дупки но това е да се ориентирам и до там

истината е някъде по средата трябва да има колегиялност и достойнство но и това че земята е на всички си е така и никой не може да ме обори :good:
Аватар
ivo13
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 30 Дек 2014 02:26

Може би аз не съм се изразил правилно....Не става въпрос за собственост или там както го каза а за работен завой...От срани има извадени 2 кубика камъни,скарата ми виси на един клон а бутилката с вино до един плосък камък на брега...Тоест по всичко си личи че местото се работи и дали ще дойеш от 400 или 40000 км. няма никакво значение.........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 30 Дек 2014 18:03

По принцип всички сте прави.И Иво и Жоро и Камен. И наистина местото не е на баба ми,или на учинайка ми наследствено,но друг е въпроса да го обработва някои,и друг тарикат да отиде и да се намърда вътре да смуче,още повече при наличие на прясно копано и следи от системна работа.Ама аз имам една идея.Носете си по една малка табелка с надпис" Работи се" И вечер при тръгване я забивайте.И като видите някои в дупката боиии щото май в тази държава останах с впечатление че от блага дума никои не разбира! Или както казваше един герои от едно реалити,от един любим на мене град в североизточна България: Което не става с бои,става с много бои!! Все пак носите лопати,кирки...Иначе не виждам как може да стигнете до консенсус с някои? Особено ако е дебело петното.Влиза наглю и почва да копа. Алчността и Наглостта е нещо много модерно в момента в тази държава! Все пак се хвърлят пари и средства за проучване.Няма как някои да мята пари 1 месец и да обикаля и да намери,да почне да го бачка,друг тарикат минал видял дупката и се наврял в нея все едно е на майка му дупката! Бои и това е! Явно с добро не става в тази държава!
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот lpafdm » 30 Дек 2014 18:18

Repata написа:По принцип всички сте прави.И Иво и Жоро и Камен. И наистина местото не е на баба ми,или на учинайка ми наследствено,но друг е въпроса да го обработва някои,и друг тарикат да отиде и да се намърда вътре да смуче,още повече при наличие на прясно копано и следи от системна работа.Ама аз имам една идея.Носете си по една малка табелка с надпис" Работи се" И вечер при тръгване я забивайте.И като видите някои в дупката боиии щото май в тази държава останах с впечатление че от блага дума никои не разбира! Или както казваше един герои от едно реалити,от един любим на мене град в североизточна България: Което не става с бои,става с много бои!! Все пак носите лопати,кирки...Иначе не виждам как може да стигнете до консенсус с някои? Особено ако е дебело петното.Влиза наглю и почва да копа. Алчността и Наглостта е нещо много модерно в момента в тази държава! Все пак се хвърлят пари и средства за проучване.Няма как някои да мята пари 1 месец и да обикаля и да намери,да почне да го бачка,друг тарикат минал видял дупката и се наврял в нея все едно е на майка му дупката! Бои и това е! Явно с добро не става в тази държава!

y6y6y7 Дойдохме си на думата y6y6y7
Ако проблема може да се разреши с пари, това не е проблем, а разход.
Людмил - Видин
Аватар
lpafdm
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jhook » 31 Дек 2014 11:00

Само да видя някой в мойта дупка ще преживее тежка оргия w1w1w2
Аватар
jhook
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Бай Васил » 31 Дек 2014 12:47

Или накратко в заключение:
Не е нужно държавата да ни гони със закони, ние сами ще се изтрепем :)
Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 31 Дек 2014 13:10

При положение че има такива сред нас не виждам друг вариант да се реши този проблем.Писано е много по него ама думите "чест и уважение"нямат широко приложение сред нашето общество,и не само нашето.Като цяло такива думички малко хора ги познават! За сметка на това не е далеч времето когато някои ще хване някои да копае на мястото си и няма да е толкова благоприличен като Данте,и ще се разчуе че някои си ял бои еди къде си.И ще намалеят тези случай.
Но на този етап и кодекс да направим и разпространим пак няма да спрат! На никои не му е приятно да метне 100 лева за седмица да го намери,да почне да го бачка,и сутринта да свари вътре някои ранобуден палавник,да се заиграва в дупката му!
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот dante » 01 Яну 2015 01:30

Това е все едно да разгониш жената и да идеш до тоалетната а като се върнеш някой да я опъва вместо теб наготово........Бруталноооооооооооооооо............Ей така се почувствах......Само дето в тоя случай и аз ще се включа и ще имам две жени на разположение а в дерето само ги нахоках и то най вече заради това,че ми бяха зарили разчистеното место главоците...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jhook » 01 Яну 2015 12:36

Dante явно си добър човек, щом не си ги вързал с белезници за някое дърво !
аз съм си приготвил няколко изненади за такива самонадеяни тарикати, само да се пробват, дори и да ме няма на местото ще ядът дървото..... y6y6y7
Аватар
jhook
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ktamen » 01 Яну 2015 14:30

Честита Нова Година на всички. Като стана дума за жени. - Много отдалеч обикаляйте дупките на ето това девойче:
Аватар
ktamen
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 01 Яну 2015 20:15

Repata написа:По принцип всички сте прави.И Иво и Жоро и Камен. И наистина местото не е на баба ми,или на учинайка ми наследствено,но друг е въпроса да го обработва някои,и друг тарикат да отиде и да се намърда вътре да смуче,още повече при наличие на прясно копано и следи от системна работа.Ама аз имам една идея.Носете си по една малка табелка с надпис" Работи се" И вечер при тръгване я забивайте.И като видите някои в дупката боиии щото май в тази държава останах с впечатление че от блага дума никои не разбира! Или както казваше един герои от едно реалити,от един любим на мене град в североизточна България: Което не става с бои,става с много бои!! Все пак носите лопати,кирки...Иначе не виждам как може да стигнете до консенсус с някои? Особено ако е дебело петното.Влиза наглю и почва да копа. Алчността и Наглостта е нещо много модерно в момента в тази държава! Все пак се хвърлят пари и средства за проучване.Няма как някои да мята пари 1 месец и да обикаля и да намери,да почне да го бачка,друг тарикат минал видял дупката и се наврял в нея все едно е на майка му дупката! Бои и това е! Явно с добро не става в тази държава!

Абсолютно подкрепям мнението на Ицо и Жоро !
Аз също я сърбах тази попара и тръпката е мноо кофти . Мястото не е мое , но труда , който съм положил и времето в което съм обикалял е само мое и е крайно време да се научим да спазваме и неписаните правила - " Не пипам ЧУЖДА дупка !!!!!! " , щото тези тарикати , ако са обикаляли няколко дни и са си правили труда да разкриват и аз бай ЦЕНЗУРИРАНА ДУМА! ( с извинение ) се набутам в тяхната дупка да я дообработя наготово , ще ми ... разбирате ме перфектно !
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jhook » 04 Яну 2015 09:43

lazar68 написа:

Абсолютно подкрепям мнението на Ицо и Жоро !
Аз също я сърбах тази попара и тръпката е мноо кофти . Мястото не е мое , но труда , който съм положил и времето в което съм обикалял е само мое и е крайно време да се научим да спазваме и неписаните правила - " Не пипам ЧУЖДА дупка !!!!!! " , щото тези тарикати , ако са обикаляли няколко дни и са си правили труда да разкриват и аз бай ЦЕНЗУРИРАНА ДУМА! ( с извинение ) се набутам в тяхната дупка да я дообработя наготово , ще ми ... разбирате ме перфектно !

:good: y6y6y7
Аватар
jhook
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 26 Яну 2015 18:40

Кофти случка.Идеята на Репата е добра ако може само да добавя на табелката пишеш и дата ако 7дни не си се върнал да заповяда следващия защото много от колегите работят само през почивните дни.Няма да е зле като идея да се пусне и в другите форуми и постепенно да почнем да го налагаме.Всъщност е приложимо защото доста от нас се познаваме ако не лично то поне задочно и като се разчуе че примерно Рашо Дръндаров има кофтия навик да не му пука минава се на вариант2.СО КРОТЦЕ СО БЛАГО И СО МАЛЦЕ КЬОТЕК. И когато се разчуе и за втория вариант леко леко и нещата ще се подредят.
От нас зависи.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!