Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Некоректни потребители

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Некоректни потребители

Мнениеот cat » 06 Юни 2014 23:12

Отварям тази тема понеже освен некоректни търговци има и некоректни потребители .
Вчера на Дражо Колев му върнаха инжектор Потребителя да го наречем сметнал че няма да работи .
Уважаеми потребитею всеки един инжектор който прави Дражо Колев първо се пробва на реката дори на Ахелойска дали работи както трябва ако не работи се връща за донастройка и чак тогава се боядисва и си го получаваш ако не работи както трябва няма да го получиш, така че не разигравайте човека ами като сте решили да си вземете инжектор или каквото и да е друго през нета първо мислете и после поръчвайте .
cat
Златотърсач
Златотърсач

Re: Некоректни потребители

Мнениеот Marin_Vn » 07 Юни 2014 00:27

Как решават така........и те незнаят.За това другия път половината пари напред и тогава.
Винаги има смисъл ! ! !
Marin_Vn
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот tikvenika » 07 Юни 2014 10:29

И аз съм на това мнение, да не са половината но 30% от стойността на продуктът за да няма после хър мър. Взел работил един ден видял е че (евентуално) не може да работи с този уред и решил да го върне или извадил задоволително количество злато и пак го връща, а не е дал стотинка за него. за момента аз лично само чета по форума като общо сте като едно семейство което е добре, но освен с ваденето на злато някои да не кажа повечето се препитават, и като продават оборудване. За това не е коректно да се взима техника напред без да се плаща работил не работил я връща. Човека за какво е трепал нерви и време да го направи дадения уред за да му го върнат и да не го искат!!!???
Аз не удобрявам тази практика на този вид покупки.
Това е от мен с пожелание за успешен добив на всички. ewd
Интелигентността ни кара да се замислим всеки път дали сме тъпи!!!
tikvenika
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот haifisch » 07 Юни 2014 12:32

Преди време в друг форум четох обява на Шимбака. Продаваше инжектори с опция за тестване и евентуално връщане, като драскотини направени по време на проба не се смятат за повреда. Вие какво точно искате? Да продадете парче тръба за 150 лева и човека да го купи само срещи честната ви дума? Съгласен съм, че има некоректни потребители, но явно е поради някаква причина инжектора е върнат. Тук сме ЛЮБИТЕЛИ, което означава, че ако някой е по сръчен и може да изработи нещо, което е редно да продаде на цена на материала + разхода + труда, но чак пък да имате изисквания като в аптека (купена стока не се връща)... По закона за защита на потребителя до седмица можеш да върнеш или замениш дадена стока ако не си доволен.... Не защитавам колегата купил и върнал инжектор, просто поглеждам темата от друг ъгъл.
Не харесвам всички, за това не държа всичkи да харесват мен.
Аватар
haifisch
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 07 Юни 2014 13:10

Далеч съм от мисълта да защитавам който и да е било - производител, или потребител.
Явно очакванията на купувача и възможностите на прибора /както и мнението на производителя за тези възможности/ не се покриват.
Възможно е купувача да очаква някаква свръх производителност, а продавача да да смята, че модела му има много добра производителност и така да е презентирал изделието си.
Аналогично е и положението с улеите. Иска се да се мята лопата след лопата и да хваща всичко. Да, ама не! Един улей е направен да лови "микронно", но за сметка на това няма производителност, другият има производителност, но не лови ситнежа и ето, че очаквания и реалност се разминават. И започваме да търсим кой крив, кой прав.
Затова при такива продажби е желателно много добре да се обяснят възможностите на изделието, а и купувач да си изясни какво иска и какво очаква.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Marin_Vn » 07 Юни 2014 22:11

Конкретно в случая що се отнася до инжекторите на колегата Дражо Колев, лично съм се убедил че отлично знае какво и с каква производителност прави ! Всеки който е работил с негов инжектор може да го потвърди.
Винаги има смисъл ! ! !
Marin_Vn
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 07 Юни 2014 22:41

Здравейте колеги....Дали работи един продукт или не????????????........Инджекторите на Дражо са се доказали и това няма защо да го коментираме.Въпроса е друг и той е дали всеки потребител е наясно какво си поръчва и знае ли как да го ползва...Доста колеги се засилват на драги и инджектори преди да са счупили поне един леген на реката...Няма как да вземат максимума от един такъв продукт докато не са минали с по опитен колега поне 5-10 курса и 10-тина кубика прехвърлен материал.....Аз лично се чудя защо се прави на въпрос това връщане като причините може да са много и това не значи че продукта не работи.По принцип мога да си направя но реших да си поръчам и аз защото е по лесно и удобно........
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 07 Юни 2014 23:29

Не визирам конкретно изделие. Данте добре е уточнил. Просто се получава разминаване между очаквания, особено когато колегите нямат опит и не са наясно с възможностите на различните съоръжения и технологии.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот cat » 07 Юни 2014 23:46

Да уточня инжектора е върнат не от реката а от офиса на Еконт въобще не са го пробвали . А иначе Дражо скоро подмени инжектор на колеги заради спукан кран и друг защото колегите се бяха поизсилили с цолажа на помпата та им направи по малък .
cat
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот tikvenika » 08 Юни 2014 10:02

Предполагам продавача е обяснил на купувача с какъв капацитет може да работи дадения продукт и купувача вече решава дали да го купи или не. Аз лично каквото съм поръчал онлайн всичко ми върши работа (части за компютри) и нищо не съм върнал (стига да е работещо). Та има някой хора който не знаят дали ги боли или сърби :!: За това е добре хубаво да помислим дали да взимаме нещо или да не го взимаме, защото по този начин си губим времето взаимно което не е удачно.
tikvenika
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот gusenica » 08 Юни 2014 18:02

ЛИЧНО МНЕНИЕ
Върнал го е,защото е видял продукта още в офиса и си е казал,аз за една изкривена тръба и един кран ....лв. няма да дам-е незнам какво е очаквал купувача,но това е положението :)
Работил съм 15 г. с електрожен,оксижен,гаечни ключове,бойни чукове и к.вото се сетите-мога без проблем да си го спретна,но когато дойде ред ще си го поръчам,защото повечето "тарикат" купувачи не слагат в сметките поне една кошница странични фактори които само производителя си знае какво му костват :) и мисля да си ги спестя за сметка на производителя,който съответно си слага своето y6y6y7
Сезги
Аватар
gusenica
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Marin_Vn » 08 Юни 2014 18:35

cat написа:Да уточня инжектора е върнат не от реката а от офиса на Еконт въобще не са го пробвали .

И аз така предположих и затова започнах с обсъждането на ситуацията.

П.С.: Може да са го върнали,защото е нямало проба и преглед при получаване :lol: .........извинявам се ама не се стърпях
Винаги има смисъл ! ! !
Marin_Vn
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот gusenica » 08 Юни 2014 20:34

Маринка,ако беше понечил да го пробва нямаше да го върне,но е излишно да вдълбаваме,защото при проба можеше да го хареса,но можеше да е недоволен от производител на помпи :lol:
Или може би терена щеше да му е виновен................
Сезги
Аватар
gusenica
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ДИДО » 08 Юни 2014 21:13

Като не му харесва да си направи по хубав!Човека хвърлил труд и време да му го направи.
Аватар
ДИДО
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 09 Ное 2015 00:03

Ако е някой начинаещ, който си няма хал-хабер какво иска/ като мен преди година и кусур /, и си е фантазирал големи добиви.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!