Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Менте на стелките Wellcome :)

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Менте на стелките Wellcome :)

Мнениеот Бай Васил » 17 Май 2014 14:32

Таз сутрин реших да разходя детето из София и отидохме до Красно село - пазара, тъкмо си викам да заредя 2-3 стелки, па некой ден може да потрябват.
Може да съм пълен аматьор, и да нямам една лопата промита, обаче тез стелки там в магазина по левче, за нищо не стават, както се казва и чеп за зеле не става от тях. Имаше зелени и червени. И двете са с еднаква дебелина. Тва ме озадачи на пръв поглед, защото доколкото знам от хубавите Wellcome зелените са най-тънки, по-дебели са сините, и после червени и черни.
После вече се загледах в оплетката на конците отгоре. Мили Боже, така са пресовани, че буквално са залепени за подложката, и реално се е получила една плоскост, с некакъв мижав релеф все едно има оплетени конци отгоре. Нема место, не златинка да се скрие, ами и прашинка. Тъкмо се натъртих да я снимам, и бях позорно изгонен, че малкия келеш взе да обръща стоката по рафтовете :)

За колегите които не знаят как изглежда уплетката, сега намерих един клип, където свалят една от стелките, от улея на Репата и я показват, вижте на снимка как изглеждат нишките по повърхността, за да не се набутвате за ментета :)
Снимка на истинска Wellcome. (Пак подчертавам, снимката не е моя, просто я щраквам от един клип на Репата. Ако админа реши че нарушавам правилата да я махне). А аз ше гледам пак да мина скоро до пазара и да кача снимка на ментето.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Re: Менте на стелките Wellcome :)

Мнениеот Repata » 17 Май 2014 15:14

Бай Василе!! Точно тези стелки ,които си качил не са на ВЕЛКОМЕТО.Това което си заснел е онзи мъх които от 2 кофи по 10 литра през улея,събира 1 кофа концентрат близо! Писал съм го,ПИСАЛ ПИСАЛ ПИСАЛ ПИСАЛ ПИСАЛ.....изчекнаха ми се пръстите да го пиша:

ОТ ВСЕКИ МИНЬОРСКИ МЪХ БАЧКАТ САМО ПЪРВИТЕ 2-3 ММ ОСТАНАЛОТО Е ЗАБИТ МАТЕРИАЛ НЕЗАВИСИМО ОТ МРЕЖАТА ВАЛЦОВАНА ИЛИ НЕВАЛЦОВАНА Е!НАД 5 ММ+ПОДЛОЖКА МИНЬОРСКИЯ МЪХ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ГОЛЕМИ ИНСТАЛАЦИИ СЪС СЕРИОЗЕН ДОБИВ.ЧЕРНОТО ВЕЛКОМЕ Е ОКОЛО 5-6 ММ И ПАК ЗАБИВА.КАКВО ГОВОРИМ НАД ТОЗИ РАЗМЕР НА ШЛЮЗ 25-30 СМ??? РАЗБИРА СЕ ВЪПРОС НА ПРЕДПОЧИТАНИЯ Е.ВСЕКИ МОЖЕ ДА ПОЛЗВА КАКВОТО ИСКА.ВЕЧЕ ИМА И "ПРОФЕСИОНАЛНИ СТЕЛКИ" ЗА ПО 30 ЛЕВА.СЕГА И НОВИ ЩЕ ПУСКАТ ХОРАТА,ПАК ЩЕ СА ОТ НАЙ ПРОФЕСИОНАЛНО ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ" ОСТАНАХА ОЩЕ 4 ДЕНА ДО СБИРКАТА,СЛЕД ТОВА МНОГО НЕЩА ЩЕ ВИ СЕ ИЗЯСНЯТ НА ЖИВО,А ЗА ТЕЗИ КОИТО НЯМА ДА ДОИДАТ НА КЛИПОВЕ ПРЕД ОКОЛО 50 ЧОВЕКА.НЯМА ДА ИМА МЕГДАН ЗА ИЗМАМИ ТАКА ЧЕ СПОКОИНО ;) ;) МАТЕРИАЛА В ДЕРЕТО Е НАД 60% МАГНЕТИТ В ЛОПАТА.ТАМ ЩЕ СЕ ВИДИ НАГЛЕДНО ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ ;) ;) ;)

Така че бай Василе това са стелките."Ментетата" дето са пресовани така. Странно защо ли бачкат..... :?
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Бай Васил » 17 Май 2014 15:30

В този случай, поднасям извинения на колегите. Не искам да заблуждавам никой, така че ми изтрийте мнението, и оставете обясненията на Репата, за да се знае кое е правилното и кое, не е.
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Златко » 17 Май 2014 15:35

Оле бай Василе..как ме стресна,като започнах да ти чета публикацията...като знам,че и аз от там онзи ден си купих стелките.....викам си "пууу деа ..пак се преебах..добре,че не се набутах с повече стелки"...обаче Репата внесе спокойствие..до някъде...понеже като гледам стелката ми..някак си не ми прилича оплетката като на ......чак да я щракна доколко позволи уебкамерата:

да,ама не ми приема снимката...пише:Разширението bmp не е разрешено.....
а от скапания телефон..нищо мяй няма да стане..но да опитам..:
Златко
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Златко » 17 Май 2014 15:43

ебати и телефона..едната снимка ми я дава в зелено,другата в синьо.. :?
Златко
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Златко » 17 Май 2014 15:46

Обаче като гледам..май не са еднакви с тази на Репата...та май вярно може да са си ментета...босфорски ако не са,те пък на....
Златко
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 17 Май 2014 15:53

Аз също поднасям извинения Грешката е моя,че не отворих снимката.Това пак е ВЕЛКОМЕ но от първите които са вкарали явно, 5-6 мм.Също бачка проблема е ако му сложиш отгоре невалцована.Турболенцията създавана в клетките на мрежата го набива яко,и няма много мегдан за работа.Иска да се разтоварва често.Иначе пак бачка.А тези другите които качих сега нямат ограничения.Пердашат яко.Не забиват и не задръстват поради плитката плетка.Постоянно има циркулация на вода в нея!
Темата няма да я трием по добре че така стана.:))))Та Бай Василе взимай си от тези "ментета" на моя отговорност!! ;)
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Бай Васил » 17 Май 2014 16:02

Ей, ся събуждам хлапето, и беж до Красно село. То не че съм се засилил да правя улей,ама крайно време беше да се изясни, кое за какво служи. Щото Welcome-та много, ама само някои постигат оптимален резултат, както се разбра най-накрая. :good:
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 17 Май 2014 16:27

Бай Васил написа:В този случай, поднасям извинения на колегите. Не искам да заблуждавам никой, така че ми изтрийте мнението, и оставете обясненията на Репата, за да се знае кое е правилното и кое, не е.

Тук само мога да добавя че и двата вида са правилни!
Значи:
Единия вид стелка по дебелата събира повече материал.Със всяка лопата трамбова материала в стелката до положение забиване,на плетката,и някои видове злато като прахоляка и люспата си заминават като надхвърлиш лимита и на работа.
Втория вид тези които качих,нямат определен лимит! Имат постоянно промиване.Ловят от А до Я всичко.Не забиват и не задръстват.Бачкат на всякаква вода.

Или по простичко да го обесня.
АКО ИМАМЕ 1 ТОН МАТЕРИАЛ! С 10 ГРАМА В НЕГО ПРИМЕРНИ!! ИМАМЕ ДВА ЕДНАКВИ УЛЕЯ,ЕДИНИЯ С ТЪНКИТЕ СТЕЛКИ,ЕДИНИЯ С МИНЬОРСКИ 1 СМ ИМАМЕ СЛЕДНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ПРИ 10 РАЗТОВАРВАНИЯ НА ПО 100 КГ!
АКО ПРИЕМЕМ ЧЕ И ДВЕТЕ СТЕЛКИ СА ХВАНАЛИ ПО 10 ГРАМА:

велкомето- 10 разтоварвания по 100 кг .На всяко разтоварване имаме по 0,300мл концентрат.10 разтоварвания= 3l концентрат в които имаме общо 10 грама
Така наречения "Миньорски мъх" 1 см-10 разтоварвания по 3 литра на разтоварване 30 литра.Или общо близо 3 кофи с концентрат по 10 литра в които също има 10 грама!

За примерно ползвам размери на улеи 30х100.
Разликата е очевидна и всеки може да си я сметне сам.
Ади после идете вадете 10 грама от 3 кофи концентрат........Особенно начинаещ.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Краси_Вучков » 17 Май 2014 23:02

IMG-20140516-WA0005.jpg
IMG-20140516-WA0005.jpg
IMG-20140516-WA0005.jpg
Та по темата за стелките. Май дойде ред за нова стелка пред вратата :) Днес я купих от Джъмбо
Аватар
Краси_Вучков

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!