Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Следваща стъпка - КЮТЕК

Тук може да пускате теми за некоректни колеги.

Re: Следваща стъпка - КЮТЕК

Мнениеот dante » 02 Авг 2017 21:00

kozoderski написа:Здравейте....миналия вукенд ходих да си тествам самоделката....семейно.....тъкмо наредих апаратурата и дойдоха двама......колега , това е наше место и ние си го работим.....ок....махнах се на над 300 метра нагоре...тъкмо и сянката беше по добра.....след час тия отново дойдоха и същата реплика....нещо не разбирам....слагайте си табелки за да няма недомислици.....попитах дали мога да сляза надолу и да ми покажат къде не е тяхно.....показаха ми....не се стигна до разправии.....:))))))))...интересно то е че тия двамата в неделята бяха на местото което "бях започнал" предния ден.....
........така че.....нема ли табелка копам....:)))))))))))успех на всички ...:)))))))

Ще се опитам да ти обясня за какво иде реч че всички взеха да си мислят че съм някъв катил а който не е дошъл при мен на него не съм помогнал...Както каза Наско става въпрос за целенасочено изработване с умисъл...Ако ти дойдеш на реката и те заваря със семейството ти на место къде го работя то ако искате компания ще си прекараме един страхотен ден и ще ти покажа къде да поработиш защото ти не си дошъл с големите драги с цел да "Жънеш чужда нива" а да прекараш един хубав ден на реката...Това ми се е случвало вече доста пъти
като в два случая хората си извадиха и по една хубава самородка а на мен ми достави повече удоволствие от тях...Абе хора,просто трябва да сме мъжкари.......Толкова ли е трудно....
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Idnag » 02 Авг 2017 21:16

dante написа:
kozoderski написа:Здравейте....миналия вукенд ходих да си тествам самоделката....семейно.....тъкмо наредих апаратурата и дойдоха двама......колега , това е наше место и ние си го работим.....ок....махнах се на над 300 метра нагоре...тъкмо и сянката беше по добра.....след час тия отново дойдоха и същата реплика....нещо не разбирам....слагайте си табелки за да няма недомислици.....попитах дали мога да сляза надолу и да ми покажат къде не е тяхно.....показаха ми....не се стигна до разправии.....:))))))))...интересно то е че тия двамата в неделята бяха на местото което "бях започнал" предния ден.....
........така че.....нема ли табелка копам....:)))))))))))успех на всички ...:)))))))

Ще се опитам да ти обясня за какво иде реч че всички взеха да си мислят че съм някъв катил а който не е дошъл при мен на него не съм помогнал...Както каза Наско става въпрос за целенасочено изработване с умисъл...Ако ти дойдеш на реката и те заваря със семейството ти на место къде го работя то ако искате компания ще си прекараме един страхотен ден и ще ти покажа къде да поработиш защото ти не си дошъл с големите драги с цел да "Жънеш чужда нива" а да прекараш един хубав ден на реката...Това ми се е случвало вече доста пъти
като в два случая хората си извадиха и по една хубава самородка а на мен ми достави повече удоволствие от тях...Абе хора,просто трябва да сме мъжкари.......Толкова ли е трудно....

Защо всички не мислят така(толкова ли е трудно)????
Аватар
Idnag
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот gogo » 02 Авг 2017 22:34

Това вече е прекалено! То така реките в България вече недостигат само за членската маса на форума!
Утре повечето ще кажат: ей го този участък 2 км нагоре и 2 надолу е мой!
Да има колегиалност и да не работиш в нечий завой да, но такова нещо от отсрещната страна колегиално ли е!?
gogo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 02 Авг 2017 23:47

dante написа:Абе хора,просто трябва да сме мъжкари.......Толкова ли е трудно....

Да ама не. Сигурно е много трудно. Ако им се случи на тях, дали ще отстъпят мястото ?
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот kozoderski » 03 Авг 2017 18:13

за събота резервирам участъка от края на село Елешница до разклона за манастира...:))))))))).......ако има некой със започнат парцел да казва щото може да сме над 10 бригади.....едва ли ше се копа но знае ли човек....алкохола понякога прави чудеса...:)))))))))))
Аватар
kozoderski
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 03 Авг 2017 23:02

kozoderski написа:за събота резервирам участъка от края на село Елешница до разклона за манастира...:))))))))).......ако има некой със започнат парцел да казва щото може да сме над 10 бригади.....едва ли ше се копа но знае ли човек....алкохола понякога прави чудеса...:)))))))))))

Верно......Прави от хората животни и последният етап задраскваме 10 000 години еволюция....Направо се връщаме в пещерите и почваме да мучим нечленоразделно и накрая едва успяваме да си намерим пещерата "палатката" и то не винаги...Историята помни много тежки случаи.....Задраскване на хиляди години до кроманьонец безвъзвратно......Абе останали са си кроманьонци .......... :lol:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 07 Авг 2017 21:42

Това със снимането е хубаво като идея и в един по-друг аспект.
Аз от доста време съм си набелязал 3-4 местенца, ама не са за по 1 ден работа и умишлено не ги почвам, че знам какво ще стане - като отида след 3 дни ще заваря поне 2 бригади в дупката, които ще ми обясняват как го работят мястото от години. Та тук е момента със снимането - преди да почна - снимам местенцето, да се види, че не е барано. Така ще му е много трудно на някой да каже, че е работил там, без да е копано.
Принципно до сега винаги съм се разбирал с хората по реката и не съм имал проблеми. Дано да си остане така и за в бъдеще.

А ако някой наистина се отваря повече, отколкото е нормално - давайте ги фотосите, ще им направим галерия на уродите.

Поздрави!
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот Marin_Vn » 10 Авг 2017 22:38

Според мен като се появят такива "собственици" на парцели ,на следващата седмица да се организира едно импровизирано съборче на мястото и да се изоре до дъно.
Винаги има смисъл ! ! !
Marin_Vn
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 10 Авг 2017 22:53

Marin_Vn написа:Според мен като се появят такива "собственици" на парцели ,на следващата седмица да се организира едно импровизирано съборче на мястото и да се изоре до дъно.

w1w2w3 :bravo:
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 16 Авг 2017 20:42

Моето мнение за такива омрази, които обичат да "своят" нещо, което не е тяхно и особено за такива, които мързеливата и наготово бъркат в чужди ровове е че трябва да бъдат бити! Добре бити! Надлежно и усърдно! Алчността и дивотията няма как да им я избием, но поне ще си имат едно на ум! Болката е голям мутиватор, колкото и екстремно да звучи! Не че някой ще намери това, което ми е писано аз да намеря, но алчността и мързелът са за бой! Може и да съм в грешка, но към днешна дата това ми е мнението за справяне с такива изклесяци!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 04 Сеп 2017 21:28

Milanski написа:
Мили колеги...Вчера пак имаше ситуация и започват да стават все по чести тези изпълнения...Колегата с когото работим е заварил на нашето место двама да дръгнат яко като са ми изработили най силният участък заради когото почнах да го работя това место...Четири дни съм стъргал подложка като почнах 25-30 м. по надолу от слабата част за да стигна шибаният праг и накрая тия двамата са ми го издънили като точно са ударили прага с два големи камъка в краищата...Защо се ядосвам?......Малко по нагоре колегата днес е извадил на прав участък 1,33 гр. самородка и още два грама за гарнитура...Бог знае какво е имало в прагчето.....Ако тези педеращини не спрат ще счупя на някой краката........Скоро.........

Моето мнение за такива омрази, които обичат да "своят" нещо, което не е тяхно и особено за такива, които мързеливата и наготово бъркат в чужди ровове е че трябва да бъдат бити! Добре бити! Надлежно и усърдно! Алчността и дивотията няма как да им я избием, но поне ще си имат едно на ум! Болката е голям мутиватор, колкото и екстремно да звучи! Не че някой ще намери това, което ми е писано аз да намеря, но алчността и мързелът са за бой! Може и да съм в грешка, но към днешна дата това ми е мнението за справяне с такива изклесяци!

Знаете какво е "claim" плащаш си за дадена територия и си търсиш злато, минерали... според законите, или наемаш от някой територията. Това са по USA или Canada laws. На ново, за последния ред. Какво ти дава право да имаш някаква дупка, имаш ли документи или...? Чупенето на крака е углавно престъпление. Вижте разбирам ви, но "КЮТЕК", "ще счупя на някой краката" Някой беше казал: да се загражда с ленти дупката, кой по дяволите ви дава право да заграждате реката. Аз ако си заградя с ленти 100 метра от реката, какво правим. Въпроса ми е къде е логиката? А? :)

Милански тук те подкрепям напълно .
Аз като си харесам место не се махам докато не го изработя - дори и да няма условия за спане на место съм от тъмно до тъмно там .
Заварвал съм хора да ми работят местата и със всички съм се сприятелявал - дори на един подарих драга с помпа и му казах още златоносни райони и места .
Които иска да вярва .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 04 Сеп 2017 21:49

Без да искам,изтрих мнението на Милански.Исках да цитирам,но обърках копчетата.
Но Стояне,не всички имат тази възможност да спят там нали?
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот stoian » 04 Сеп 2017 22:09

Repata написа:Без да искам,изтрих мнението на Милански.Исках да цитирам,но обърках копчетата.
Но Стояне,не всички имат тази възможност да спят там нали?

Аз не спя на терен / много рядко го правя лятото /.
Района в който работя ми е на 150 километра и пак съм от тъмно до тъмно стига да ми хареса как дава .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 04 Сеп 2017 22:45

Още ли се дъвче тая тема?! До колегите преди мен, никой не говори за заграждане или пазене на територия а за човечност (а не алчност). Като се види работено място, вместо да се намърдва някой на готово нека се мръдне 20-30-50 метра, да си чисти и разкрива той! Да си намира златото и т.н. Моите места например са по на 200-350км. мислите ли, че мога да опазя нещо? Не, а не се и опитвам. Просто се надявам който попадне на местата да е пич и да си каже ..."а тук някой е работил вероятно има....нека сам да го намеря и си открия моята точка". Аз съм попадал на доста работени места, вместо да копая вече копани дупки те само ме ориентират за положението, дълбочината и други неща.

ghjfdtrt
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Предишна

Назад към ВНИМАНИЕ! НЕКОРЕКТНИ КОЛЕГИ!