Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Казвам се...И съм от...

Позитиви и Негативи.

Re: Казвам се...И съм от...

Мнениеот Andrey » 01 Яну 2017 19:37

Torin написа:Здравейте казвам се Николай и съм от Плевен. Може да е малко тъпо но се запалих от предаванията на канал Descovery докато ги гледам усещам голяма тръпка и така започнах да се рова за повече инфо и попаднах на този форум. Нямам си никаква идея от това с което се занимавате бих искал да отида на някоя сбирка да се запозная с хората и основата. Имам друго голямо хоби това са пчелите. Както и там като тук повечето е за хоби пари трудно се правят вече.

Добре дошъл при нас! Ти си ми доста близо. Ако имаш време и желание можем да идем да ти покажа как става работата.
Поздрави!
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот gogoto » 04 Яну 2017 18:41

Здравейте.
Казвам се Георги Георгиев.
Възраст : 37 години (от утре).
Местоживеене : гр. София и цяла България
Занимавал ли съм се със златодобив : НЕ
Намирал ли съм злато : ДА, на паркинга пред един магазин (сплескана обица).
Хобита : Мотоциклети (от вече 12 години по 8-9 месеца съм на 2 гуми), велосипеди (планински преходи за кеф), риболов (вече когато имам време),
природа (обожавам природата в България и почти няма място което да не съм посетил), домашно приготвените мезета (от години НЕ купувам луканки, суджуци, пастърма, а от скоро и шунка, леберкез и др.).
Професия : 1 - търговец, 2 - велосервиз и магазин
Винаги бих и помагам на ЧОВЕЦИ в нужда (не давам да ме правят на маймуна)!

Силно се надявам да бъда приет във форума, да получа помощ ако имам нужда и да дам такава на който има нужда.
Благодаря предварително на всички.
Последна промяна gogoto на 04 Яну 2017 19:20, променена общо 1 път
Това е лично мое мнение, НЕ означава, че е равнодавно, и никой НЕ трябва да се влияе от него!
Аватар
gogoto

Мнениеот Andrey » 04 Яну 2017 18:57

gogoto написа:Здравейте.
Казвам се Георги Георгиев.
Възраст : 37 години (от утре).
Местоживеене : гр. София и цяла България
Занимавал ли съм се със златодобив : НЕ
Хобита : Мотоциклети (от вече 12 години по 8-9 месеца съм на 2 гуми), велосипеди (планински преходи за кеф), риболов (вече когато имам време),
природа (обожавам природата в България и почти няма място което да не съм посетил), домашно приготвените мезета (от години НЕ купувам луканки, суджуци, пастърма, а от скоро и шунка, леберкез и др.).
Професия : 1 - търговец, 2 - велосервиз и магазин
Винаги бих и помагам на ЧОВЕЦИ в нужда (не давам да ме правят на маймуна)!

Силно се надявам да бъда приет във форума, да получа помощ ако имам нужда и да дам такава на който има нужда.
Благодаря предварително на всички.

Здравей и Добре дошъл! Хареса ми представянето! :ok:
Питай каквото те интересува помощ ще получиш със сигурност. Мисля че тази тема ще ти е от полза като за начало. viewtopic.php?f=75&t=2101
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот gudjo » 05 Яну 2017 01:43

Здравейте , казвам се Деян , роден сам в България , но не живея там . Предварително се извинявам за това , че не пиша на 'кирилица' , нямам достъп до такава клавиатура. Надявам се това да не е непреодолима бариера. Никога не съм промивал в България , но това лято планувам да пробвам . Нямам българско IP , но се надявам да не бъда 'бан' от администратора.
Пожелавам здраве и късмет на всички участници в форума.

Admin: Желателно е да пишеш на Кирилица но щом нямаш клавиатура, ето ти решение на проблема - http://www.kredor.com/lat2bg/default.aspx
gudjo

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2017 02:01

Добре дошъл!
Няма проблем за ИП-то и кой от къде влиза. Имаме брояч и се вижда от колко държави разглеждат форума. А къде живееш и промиваш? Ако имаш някоя снимка можеш да пуснеш в тази тема viewtopic.php?f=80&t=16&start=490
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот pscorpions » 06 Яну 2017 00:27

Здравейте колеги и добре дошли при нас. Желая Ви успех.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Ники » 07 Яну 2017 21:16

Здравейте,
Казвам се Николай, на 29 години съм от София , занимавам се с печатна реклама, от известно време чета форума и реших, че е време да се регистрирам.
Ники

Мнениеот Andrey » 07 Яну 2017 23:14

Добри дошъл и успех в промиването! Ако не намираш отговори на въпросите си в темите питай.
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот bomolev » 18 Яну 2017 11:33

Здравейте,
Казвам се Благовест. От Пловдив съм, но живея и работя в Кърджали. Нов съм търсенето на злато.Все още не съм ходил на реката да търся злато, но няколко месеца чета и събирам информация.Дойде време да си набавя уредите за промиване, засега имам само един комплект легени :) .Ще се радвам ако има желаещи да ме научат.Фейсбука ми е Благовест Молев, а скайпа bohze1912.

Лек и успешен ден на всички!
bomolev
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 18 Яну 2017 13:27

bomolev написа:Здравейте,
Казвам се Благовест. От Пловдив съм, но живея и работя в Кърджали. Нов съм търсенето на злато.Все още не съм ходил на реката да търся злато, но няколко месеца чета и събирам
информация.Дойде време да си набавя уредите за промиване, засега имам само един комплект легени :) .Ще се радвам ако има желаещи да ме научат.Фейсбука ми е Благовест Молев, а скайпа bohze1912.

Лек и успешен ден на всички!

Колега като идваш към Пловдив .драсни един ред на лични и ще се видим за....
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ogidogi » 22 Яну 2017 20:24

Здравейте колеги . Казвам се Владимир от град Видин .
Пожелавам успехи на всички .
ogidogi

Мнениеот момчил70 » 22 Яну 2017 22:56

Добре дошъл във форума колега .
"Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне."
Аватар
момчил70
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rivaulL » 25 Яну 2017 15:54

Здравейте хора...На 18 години съм от град Шумен.Аз и баща ми имаме много голям мерак с ваденето на злато.До сега не сме търсили злато, но честно да Ви кажа новообранци сме и за това си търсиме металдетектор за около 5000 лева.Например за Minelab 4500 (майнлаб 4500) какво мислите ? За нас е най-важно дълбочината на машината някъде да е над 2,5 метра.И така благодаря Ви,че ми отделихте 2-3 минутки от личния си живот и, ако ми отговорите на темата отново ще съм Ви благодарен.Лек и успешен ден Ви желая.
rivaulL

Мнениеот Andrey » 25 Яну 2017 19:01

Здравей и добре дошъл!
По голямата част от нас не използват металотърсач за търсене на злато. Промиваме с леген, улей и драги. Прочети малко темите във форума за да ти стане ясно какво как и после се хвърляй в инвестиции. Ако сте решили да търсите нъгети с металотърсач то това си е друга работа. Като цяло за новобранец има доста апарати под 5000лв. с които може да започнеш. При положение, че не си хващал детектор Майнлаб 4500 си е скок на доста дълбоко!
Съвет от мен...не се надявай да вадиш буци и като си с металотърсач за много пари, че ще го ринеш с лопатата, или в близко бъдеще да си избиеш апарат за 2000-5000лв. Значително по-голям шанс имаш ако си промиваш на реката с една драга а като си решил си вземи една машинка за 1000лв. за да видиш има ли смисъл ;)

Погледни тук -> viewtopic.php?f=78&t=2101
И тук -> viewforum.php?f=132
Ето и апарати които ги дават за самородно злато -> http://ishop.bg/texnika-bg/camorodno-zlato-bg

п.п. Друго злато се вади на 2 метра y6y6y7 Самородното е по цепки и скали.
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот bogi » 25 Яну 2017 21:11

rivaulL написа:... За нас е най-важно дълбочината на машината някъде да е над 2,5 метра...
Купи си легенчета за 50-60лв. прочети важните теми от форума и след няколко излета на реката ще видиш злато пък после ако прецениш че това същото злато ще го вадиш на 2-3 метра с апарат си купи и апарат.Дано не сте се засилили с баща ти да вадите казаните, че тогава никой неможе да ви помогне и ще заминат парите.Още не е измислен апарат на 2 метра да вади самородки, дискриминатора работи до 30-40см надолу слиза само без детекция и копаш на всеки сигнал, ще изчистите полето от железа.Първо се пробвайте на реката после преценете дали ви трябва апарат.Успех !!!

А на 2 метра е такива работи се вадят !!!
Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към Похвали и оплаквания