Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Някой да помогне?

Яко спам

Някой да помогне?

Мнениеот Repata » 15 Яну 2018 20:51

По принцип много мразя да се занимавам с неща който не разбирам. Отивам плащам си и ми го правят,но в момента не мога.
Някой да знае къде се намира моторчето на парното на Витара?

Имам следния проблем!!
Работи си,влезна в дупка и спира. няколко дена нямам парно,влезна в някой дупка и се включва,и така докато някъде пак тресне и изключи. Така съм от поне 4 месеца. Определено не са четки,защото ми изгоря и бушона.Смених го тръгна и пак изключи.Днес 2 пъти се включва и изключва.Някъде има или излязла букса,или прекъснато кабелче което опира и дава контакт,или окислена връзка.
Ходих при трима ел.техници. Двамата не познават парите.Единия ми вика че с ремонта на моторчето можело и към 600лв да отиде.Щял да сваля табла,мабла... Казах му да види марката пак,че е Витара.Не е Ламборджини. Другия по евтино каза...около 400. Последния го познавам, човека каза около 50 лв струва,но можел да го направи към средата на Февруари.Бил затрупан с поръчки! И час да си взема.....
Те такъв проблем имам сега?
Търсих и в нета,но явно не знам къде да търся и на камък удрям!
Интересува ме някой ако знае къде точно е моторчрто,до там все ще имам знания да отворя и видя къде е проблема!!!
Много е трудно с една ръка да карам с другата с парцала да бърша стъклата.... 6767y :lol:
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Re: Някой да помогне?

Мнениеот santana85 » 15 Яну 2018 22:33

Привет,

Последният майстор при който си ходил,наистина ти е приятел!

Не зная коя година ти е Сузукито,но по снимки ми изглежда преди 2000г.
Погледни това,..лесно е,..сам ще се справиш!
https://www.youtube.com/watch?v=NhcNOx3I-Gs

Успех!
santana85
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот zempar » 15 Яну 2018 23:09

Това с друсването и тръгването на вентилатора на всички скорости ли го прави.
Най-лесно е да тръгнеш първо от ключа, а най-добре е да намериш буксата на вентилатора и да замериш там, както е на видеото от колегата по-горе.
Дано да излезе от ключа, че е по-лесно поправимо. Ако излезе от моторчето може да се окаже четки или хлабина между оста на ротора и бронзовите втулки (лагерите).
Skype-zampar
Аватар
zempar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 16 Яну 2018 00:03

Ако не се оправиш звънни
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот stoian » 16 Яну 2018 09:02

Имах сходен проблем .
Колата ми е Пежо 306 с климатик .
Първо ми се стопи релето след като го смених започна да ми стапя бушоните без да ги гори .
Свалих моторчето и го почистих и смазах втулките с машинно масло и проблема за момента се реши .
Вероятно втулките са ми затягали и затова е стапяло всичко .
Иначе и на мен ми искаха в сервиз 500 лв / казах им че не са в ред / .
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 16 Яну 2018 21:34

Репа моторчето е под таблото при жабката.Сваля се за нема и толкова.Тия с дебелите цени сигурно те познават от телевизията и сега са решили да ти изтупат брашното.Като знам за колко време се сваля и 50 кинта ми се виждат доста ама нейсе.
Абе що не прескочиш до София да ти го сваля сигурно е че ще ти излезе по евтино.
Мерка требе МЕРКА!!!
Да ЦЕНЗУРИРАНА ДУМА! и майсторите.Тия не искат да печелят от труда си ами от това че хората или не знаят как или пък нямат необходимите условия.Тия да не правят космически совалки бе?
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 16 Яну 2018 23:04

Като последната совалка къде се завира на Ботевградско ли бе Жорка та трябваше и да се вардиш да не те смачка някой озверял шоп......... :lol: :lol: :lol:
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Beni Cvetkov » 17 Яну 2018 00:16

http://www.offroad-bulgaria.com/forum.php

Може да пробваш тука да пуснеш тема ,има подфорум за сузуки,има много теми и много хора ,които разбират.
Аватар
Beni Cvetkov
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 17 Яну 2018 14:21

Друг макар и сложен и платен вариант е да потърсиш Haynes Manuals и на тяхната начална страница има падащи менюта да избереш година, марка и модел и да видиш дали имат книга за даденият модел. Средната цена на книга е 25 долара (18 паунда) и да потърсиш книжарница която внася техни книги.

https://haynes.com/en-gb

Аз доста отдавна (2001 да речем) си поръчвах в една софийска срещу пл. Славейков за Опел Корса и бях много доволен. Първо, че цената не беше със супер надценка, най-много 5 лв спрямо цената в паунда и самата книга беше много добра. Опела го няма вече, но книгата си я пазя. Има много снимки и подробно описани процедури (ъъъ ... на английски), за почти всеки вид ремеонт. Даже основен (на двигателя) .

Или да потърсиш книгата из нета. Ама не знам как. Не знам emule дали още движи, последно съм го ползвал преди поне 4 год., че сега вече нямам време. http://www.emule-project.net/

Друга алтернатива на Haynes са Chilton http://www.chiltondiy.com/ , но те са по-известни в щатите, не знам как е тук с тях.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 17 Яну 2018 22:12

Жоре на Ботевградско свършихме работа ама що не ми каза че това ващо се води совалка та да му бях изпраскал една Бургаска цена на вяшия баровец още да ме споменува.
Жоре не се бачка така човек трябва да печели от това което прави а не от това че хората са на пангара.Вие тогава бяхте идеалния пример за щавене. На чуждо място и по тъмно и за капак чорбаджията плаща.Всъщност аз тогава и пари нямаше да ви взема защото това ми е правило.На закъсал на пътя пари не взимам като дойде в гаража тогава е друго.Ти ме прецака като почна да ми обясняваш как колата била служебна и още куп приказки та кривнах и аз от правия път ама успокоявам се щото толкова му взех колкото да си платим бензина.Понеже докато ви открием по твойте обяснения обиколих половин София .
Репа зарежи книги тефтери и други щуротий.Заври се от дясно погледни от долу на горе пред жабката в горния десен ъгъл и моторчето се вижда .Махаш една букса и и цели 3 повтарям
ТРИ винтчета и моторчето е долу.
И да знаеш за друг път.Ако нещо не знаеш питаш РУСНАЦИТЕ . Тия са гяволи като нас ама са и повече. И от пръдня боя могат да направят и то без пари.
Аре успех.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 18 Яну 2018 22:44

Не бях влизал няколко дена че имах доста работа,ама утре сутринта още ,съм нагъзен да гледам под жабката.
Мое да се смеете,ама преди избягвах дупките,сега ги търся да си включа парното....... :lol: :lol: :lol:
Вчера с моята пътуваме,начи нема дупка в която да не влезнах.Вика ми "Добре ли си?" викам и "Да пусна парното бе"
Днес пак!
Досега псувах кмета заради дупките,сега обикалям да търся дупка,и като не намеря подходяща псувам дето са асфалтирали .Ама си намерих до нас една подходяща в от време на време в нея си пускам парното. w1w1w2 6767y
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот bokostz » 18 Яну 2018 23:43

Прегледай тука от 43 до 50 стр. за обща информация ако ще се праиш на мастор...

https://www.manualslib.com/manual/384896/Suzuki-Vitara.html?page=43#manual

df43f
Аватар
bokostz
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 21 Яну 2018 21:05

Здрасти Ицо,

Сподели ако имаш време докъде стигна, намери ли проблема, отстрани ли го, как ... ?

Просто любопитство.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 02 Мар 2018 01:03

Аз пак имам проблем. Направо и ебах мамата на тази Витара.8 год по сокаците и деретата,сега стягам!! Проблема ми е в скоростите сега!!
Скоростния лост влиза в една кутия. Майстора ми обясни че в нея имало някаква лостова система за включване на скоростите,но и той не знае как се казва точно и къде да я търся.Каза че имам износени втулки и лостчета.Набил някакви втулки ама къде ги е набил,ева ли маааму?

Качвам снимка да добиете престава.Сега бачка ама включвам скоростите с пиниз.Каза ми че е временно докато намеря тези части. :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот vis » 02 Мар 2018 18:13

Пиши Витара начасти . //www.olx.bg/ad/prodavam-suzuki-vitara-na-chasti-ID6dzSA.html#ed02c43d69
vis
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към За всичко за което ви се говори