Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

закооно ли е добиването на злато

Яко спам

закооно ли е добиването на злато

Мнениеот боби ботев » 22 Сеп 2017 03:30

здравеите аз съм нов казвам се боби ботев на 25съм от пловдив интересува ме добиване на злато от реките със драга законно ли е да си върша това хоби и дали ако си промивам като хоби някои горски може ли да ми каже нещо все още чета по темата несъм направил каквито и да е деиствия но ми се струва много интересно занимание накратко моля някои само да ми каже законно ли е промиване с драга и легенче тъи като смятам да го превърна в свое хоби w1w1w2 nugget :?: :bravo: :?: :?: :?:
боби ботев

Re: закооно ли е добиването на злато

Мнениеот bogi » 22 Сеп 2017 04:08

боби ботев написа:здравеите аз съм нов казвам се боби ботев на 25съм от пловдив интересува ме добиване на злато от реките със драга законно ли е да си върша това хоби и дали ако си промивам като хоби някои горски може ли да ми каже нещо все още чета по темата несъм направил каквито и да е деиствия но ми се струва много интересно занимание накратко моля някои само да ми каже законно ли е промиване с драга и легенче тъи като смятам да го превърна в свое хоби w1w1w2 nugget :?: :bravo: :?: :?: :?:

Здрасти Боби... тук може много да се пише и колегите ще допълнят.За старт само... не е незаконно.Любителският златодобив е разрешен от закона в кавички.С леген, лопата, улей или малка драга не би следвало да имаш проблеми, горският да си гледа гората, сега ако напънеш с багери вече е друго.Рендосвай спокойно на барата и си карай кефа...а и още нещо, това "добиване на злато" не звучи добре... ти нищо не добиваш, ти правиш проби(за червей, ручейници и тн. ти си любител екобиолог и следиш развитието на флората и фауната), ако някой държавен служител евентуално измрънка някъде дано да си ме разбрал :grin:

Ето ти една весела извадка от Репата по случай случая:

"Преди 6-7 години,още докато разузнавах,има или нема злато,съм клекнал в едно дере (Селската река-Раков дол) ,с една купа пластмасова голяма жена ми я ползваше за разбиване на яйца,и с нея си загребвах от баластрата и промивах.Тогава бях само АЗ.Никои си нямаше и понятие че има толкова злато из Странджа(Като изключа геолозите)!В устата цигарата,до мен лопатка разсадна малка,и купата.В джоба едно пюряно бурканче за златото.Нямах тогава атрибути.Както си пушех и се плицуках и от драките зад мене прошумоля и излезна Горския.С една пушка двуцефка на рамо,и с мустак като от карикатура.Едвам се сдържах да не се разцвиля от смях.
И горския ми вика: Ко правиш тука момче?
Викам му: Хващам скарида!
Ква скарида,вика бе? Викам му,Речна бе! 35 лв е килото.
Аз съм вика горски тук 25 години и скарида в това дере не съм виждал. Викам му: Тя затова е 35 лева щото е рядка.Тук си хвърля викам хайвера и се събира и я дебна с тази купа!
Не е ли вика забранена?
Викам му, не е бе човек.Вредител е щото унищожава планктона,и яде корените на папура в реките.
И той вика АААААААААА ЯСНО.
Вика кои я изкупува?
Викам му ХЙЙ -Бургас!
Седя до мен 30 мин,аз разбира се скарида не хванах,тръгна си разочарован.
Същия този горски в момента голям приятел. Преди около 4 год го преместиха в друг район,и ме дръпна при една наша среща и ми вика: Моля ти се ще почерпя не разказвай за онзи случай със скаридата ще стана за смях. И аз понеже съм корумпиран приех.Ревностно му пазя тайната вече няколко години:)))
Пращал съм ги за Мърмарци.Трюфели...един му казах че вадя трюфели с улея.Друг с драгата ме гледа как хващам мърмарци....Квото ми влезе в устата това казвам!"
Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 22 Сеп 2017 07:50

Един съвет.
Това са природните паркове https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F#/media/File:KartaPPiNP.png
гледай да ги избягваш. Едни колеги събираха проби от централен балкан и имаха ядове с парковата полиция.
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот doctorZizi » 22 Сеп 2017 09:02

Извинявам се, че се намесвам в разговора, но да питам- знам, че трюфелите се ловят с прасета или кучета, но мърмараците нещо снимка да дадете, че като ги хвана в драгата да знам какво съм хванал y6y6y7
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
Аватар
doctorZizi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот боби ботев » 22 Сеп 2017 11:19

bogi написа:
боби ботев написа:здравеите аз съм нов казвам се боби ботев на 25съм от пловдив интересува ме добиване на злато от реките със драга законно ли е да си върша това хоби и дали ако си промивам като хоби някои горски може ли да ми каже нещо все още чета по темата несъм направил каквито и да е деиствия но ми се струва много интересно занимание накратко моля някои само да ми каже законно ли е промиване с драга и легенче тъи като смятам да го превърна в свое хоби w1w1w2 nugget :?: :bravo: :?: :?: :?:

Здрасти Боби... тук може много да се пише и колегите ще допълнят.За старт само... не е незаконно.Любителският златодобив е разрешен от закона в кавички.С леген, лопата, улей или малка драга не би следвало да имаш проблеми, горският да си гледа гората, сега ако напънеш с багери вече е друго.Рендосвай спокойно на барата и си карай кефа...а и още нещо, това "добиване на злато" не звучи добре... ти нищо не добиваш, ти правиш проби(за червей, ручейници и тн. ти си любител екобиолог и следиш развитието на флората и фауната), ако някой държавен служител евентуално измрънка някъде дано да си ме разбрал :grin:

Ето ти една весела извадка от Репата по случай случая:

"Преди 6-7 години,още докато разузнавах,има или нема злато,съм клекнал в едно дере (Селската река-Раков дол) ,с една купа пластмасова голяма жена ми я ползваше за разбиване на яйца,и с нея си загребвах от баластрата и промивах.Тогава бях само АЗ.Никои си нямаше и понятие че има толкова злато из Странджа(Като изключа геолозите)!В устата цигарата,до мен лопатка разсадна малка,и купата.В джоба едно пюряно бурканче за златото.Нямах тогава атрибути.Както си пушех и се плицуках и от драките зад мене прошумоля и излезна Горския.С една пушка двуцефка на рамо,и с мустак като от карикатура.Едвам се сдържах да не се разцвиля от смях.
И горския ми вика: Ко правиш тука момче?
Викам му: Хващам скарида!
Ква скарида,вика бе? Викам му,Речна бе! 35 лв е килото.
Аз съм вика горски тук 25 години и скарида в това дере не съм виждал. Викам му: Тя затова е 35 лева щото е рядка.Тук си хвърля викам хайвера и се събира и я дебна с тази купа!
Не е ли вика забранена?
Викам му, не е бе човек.Вредител е щото унищожава планктона,и яде корените на папура в реките.
И той вика АААААААААА ЯСНО.
Вика кои я изкупува?
Викам му ХЙЙ -Бургас!
Седя до мен 30 мин,аз разбира се скарида не хванах,тръгна си разочарован.
Същия този горски в момента голям приятел. Преди около 4 год го преместиха в друг район,и ме дръпна при една наша среща и ми вика: Моля ти се ще почерпя не разказвай за онзи случай със скаридата ще стана за смях. И аз понеже съм корумпиран приех.Ревностно му пазя тайната вече няколко години:)))
Пращал съм ги за Мърмарци.Трюфели...един му казах че вадя трюфели с улея.Друг с драгата ме гледа как хващам мърмарци....Квото ми влезе в устата това казвам!"

здравеи боги благодаря ти след като прочетох исказването ти по моя въпрос много се зарадвах тъи като ти си първия човек които ме въвежда защото от известно време гледам дискавъри и там дават предавания за злато и ми стана любопитно и взех да проучвам решен съм значи да си взема къмпинг обурудване и прочите дори и атв и ще си направя ремърке за да си скитам и да си практикувам новото хоби смятам че ще бъде едно прекрасно занимание а също и голямо приключение 556ty 4r4r5 i9i8i8
боби ботев

Мнениеот боби ботев » 23 Сеп 2017 14:44

bornoec написа:Един съвет.
Това са природните паркове https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F#/media/File:KartaPPiNP.png
гледай да ги избягваш. Едни колеги събираха проби от централен балкан и имаха ядове с парковата полиция.

благодаря за съвета ще го имам напредвид а може ли да ми препоръчаш каква драга да взема мисля че тромпета също е интересно приспособление но и драга мисля да взема но ако може да получа съвет за технически какви средства ще са ми наи полезни благодаря отново 1qaz
боби ботев

Мнениеот bogi » 23 Сеп 2017 17:10

Боби купи си първо леген и лопата:
1. Прочети темите за обичайните места на отлагане или излез с някой по опитен колега да те въведе в материала
2. Научи се да миеш с леген
3. Тръгни по реката и се пробвай сам да намериш концентрация на златинки

Точки 2 и 3 са всичко, можеш да накупиш техника за 200 милиона и пак няма да ти помогне ако не си в час с по горните условия !
Последна промяна bogi на 23 Сеп 2017 21:42, променена общо 1 път
Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 23 Сеп 2017 20:43

боби ботев написа: ...здравеи боги благодаря ти след като прочетох исказването ти по моя въпрос много се зарадвах тъи като ти си първия човек които ме въвежда защото от известно време гледам дискавъри и там дават предавания за злато и ми стана любопитно и взех да проучвам решен съм значи да си взема къмпинг обурудване и прочите дори и атв и ще си направя ремърке за да си скитам и да си практикувам новото хоби смятам че ще бъде едно прекрасно занимание а също и голямо приключение 556ty 4r4r5 i9i8i8

Майна,
както ти е писал колегата, не прави грешката да се хвърляш на тежката артилерия ( оборудване) от самото начало. Достатъчен ти е един леген ( от 2,60лв.), лопата, кирка и ботуши. Докато стигнеш до етап драга много вода има да изтече и поне чифт ботуши трябва да скъсаш. Има си етапи на усвояване и който ги в прескочил все е сбъркал ( не знам да има изключения). Във всеки случай не става само от гледане на " Дискавъри", а и България не е САЩ, Канада или Австралия.
В Пловдив има доста здрава Бригада ( Евала Майни), ако можеш се свържи с тях и за няколко излета на терен с компания ще научиш в пъти повече отколкото да обикаляш сам с цялото къмпингарско, златарско и к'вото се сетиш оборудване. Поздрави и успех с готиното хоби!
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот боби ботев » 24 Сеп 2017 00:42

lazar68 написа:
боби ботев написа: ...здравеи боги благодаря ти след като прочетох исказването ти по моя въпрос много се зарадвах тъи като ти си първия човек които ме въвежда защото от известно време гледам дискавъри и там дават предавания за злато и ми стана любопитно и взех да проучвам решен съм значи да си взема къмпинг обурудване и прочите дори и атв и ще си направя ремърке за да си скитам и да си практикувам новото хоби смятам че ще бъде едно прекрасно занимание а също и голямо приключение 556ty 4r4r5 i9i8i8

Майна,
както ти е писал колегата, не прави грешката да се хвърляш на тежката артилерия ( оборудване) от самото начало. Достатъчен ти е един леген ( от 2,60лв.), лопата, кирка и ботуши. Докато стигнеш до етап драга много вода има да изтече и поне чифт ботуши трябва да скъсаш. Има си етапи на усвояване и който ги в прескочил все е сбъркал ( не знам да има изключения). Във всеки случай не става само от гледане на " Дискавъри", а и България не е САЩ, Канада или Австралия.
В Пловдив има доста здрава Бригада ( Евала Майни), ако можеш се свържи с тях и за няколко излета на терен с компания ще научиш в пъти повече отколкото да обикаляш сам с цялото къмпингарско, златарско и к'вото се сетиш оборудване. Поздрави и успех с готиното хоби!

благодаря ти за съвета ще го ивам в предвид и няма да се хвърлям веднага ами аз точно затова се регистрирах в форума за да проуча по добре материята някои да ме осветли така че е имало защо евала че все пак се има хора които решиха да ми пишат и посъветват ако ми кажете бих се свързал с пловдивчани тъи като все още не съм толкова просветен видях че има още един два форума там още несъм се регнал но и това ще стане смятам че наистина има доста какво да се научи за златото а и не само темата със самородни камъни злато и прочие е соста обширна иска се доста занимавка с радост ще се впусна в това приключение благодаря някои ще ме посъветва ли къде да потърся пловдивски колеги
nugget
боби ботев

Мнениеот боби ботев » 24 Сеп 2017 01:12

благодаря bogi ще се вслушам съвета ви и няма да бързам така е редно все пак аз още си нямам хал хабер ще си взема само леген и ще се захвана сериозно
боби ботев

Мнениеот stoian » 24 Сеп 2017 05:04

Колега скоро ще се събираме в Пловдив .
Ще пиша като се уточним с колегите кога и къде ще е /вероятно следващата седмица /
Ако някои те измами един път - това е негова грешка , но ако те измами втори път - то това вече е твоя грешка .
Аватар
stoian
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот боби ботев » 24 Сеп 2017 10:18

stoian написа:Колега скоро ще се събираме в Пловдив .
Ще пиша като се уточним с колегите кога и къде ще е /вероятно следващата седмица /

благодаря ще имам в предвид
боби ботев

Назад към За всичко за което ви се говори