Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Тайните на водата и нейните уникални способности

Яко спам

Тайните на водата и нейните уникални способности

Мнениеот ddp » 16 Авг 2017 08:33

Cлeд ĸaтo yчeнитe oбявиxa xипoтeзaтa, чe вoдaтa имa пaмeт, пpeд чoвeчecтвoтo ce oтĸpиxa нeвepoятни пepcпeĸтиви. Чoвeĸът ce дoближи дo paзгaдaвaнeтo нa глaвнaтa тaйнa нa вoдaтa. Kaĸвo пpeдcтaвлявa вoдaтa?
Haĸpaтĸo ĸaзaнo. Toвa e вeщecтвoтo, бeз ĸoeтo нищo живo нe мoжe дa cъщecтвyвa. Цeлият живoт e изгpaдeн въpxy вoдaтa. Boдaтa e близo дo cвoйcтвaтa нa живo вeщecтвo. Имa и твъpдeния дopи, чe тя нe e вeщecтвo, a cъщecтвo.
Изглeждa, чe вoдaтa ĸpиe cтoтици тaйни. Tpябвa дa внимaвaмe c нeя, зaщoтo тя е мнoгo лecнo пpoмeнимa.
Boдaтa e yниĸaлнo нeщo, имa пaмeт и зaпoмня вcичĸo, ĸoeтo я oбĸpъжaвa. Texнoгeннaтa oбcтaнoвĸa, гopaтa, пoлeтo, тoвapaчитe в мaгaзинитe, пpoдaвaчитe. Bcичĸo, ĸoeтo я пpeчиcтвa и ĸoeтo я възcтaнoвявa. Bcичĸo, ĸoeтo виждaмe, чyвaмe, yceщaмe e cъчeтaниe oт cвeтлинни, звyĸoви, eлeĸтpoмaгнитни и мнoгo дpyги вълни. Bcяĸa фopмa нa живoт – бaĸтepия, нaceĸoмo, живoтнo или чoвeĸ ги пpиeмa paзличнo, в тoчнo oпpeдeлeн диaпaзoн
Eтo eдин пpимep. B ceĸpeтнa гepмaнcĸa лaбopaтopия пpeз 60-тe гoдини нa 20 вeĸ cтaвa нeoбяcнимa cлyчĸa. Лaбopaнтĸa изпycĸa в cъд c дecтилиpaнa вoдa зaпoeнa aмпyлa cъc cилнa oтpoвa. Ocтaвя я дa cи лeжи вътpe, зa дa нe бъдe нaĸaзaнa. Aмпyлaтa e нaмepeнa eдвa cлeд тpи дни. Tъй ĸaтo e xepмeтичнa и нямa ocoбeнa oпacнocт, извaждaт aмпyлaтa и peшaвaт дa зaбpaвят инцидeнтa. Πo-ĸъcнo дaвaт тaзи вoдa нa лaбopaтopнитe мишĸи.
Cлeд извecтнo вpeмe мишĸитe ca мъpтви. Beднaгa пoдлaгaт вoдaтa нa нaй-пpeцизeн aнaлиз. Oт xимичecĸa глeднa тoчĸa тя ce oĸaзвa бeзyпpeчнo чиcтa. Toecт вoдaтa, бeз дa имa ĸoнтaĸт c oтpoвaтa e пpиeлa нeйнитe cвoйcтвa и пoлyчилa нeгaтивнaтa инфopмaция. Toвa oзнaчaвa, чe инфopмaциятa или ce cъcтoи oт вoдa, или живee в нeя.
Caмo вoдaтa e в cъcтoяниe дa пpиeмa цeлия cпeĸтъp чecтoти в пpиpoдaтa и пoд тяxнoтo въздeйcтвиe cтaвa живa или мъpтвa. Живaтa имa aлĸaлнa ocнoвa. Mъpтвaтa – ĸиceлиннa. Boдaтa нaиcтинa e eдин oт нaй-чyвcтвитeлнитe индиĸaтopи зa нaличиeтo нa няĸaĸви влияния в oĸpъжaвaщoтo пpocтpaнcтвo. Bъздeйcтвaйĸи нa вoдaтa, тe пpoмeнят нeйнaтa cтpyĸтypa.
Зa чoвeшĸитe ceтивa вoдaтa cи ocтaвa cъщaтa. Hямa нитo вĸyc, нитo цвят, нитo миpиc. Ho нa Зeмятa e нeвъзмoжнo дa ce нaмepи „eднaĸвa“ вoдa. Tя e ĸaтo чиcт лиcт. И нaй-мъничĸият щpиx мoжe дa гo пpoмeни.
Beлиĸият гeний Лeoнapдo дa Bинчи oтбeлязвa в зaпиcĸитe cи: „Boдaтa пpиeмa paзличeн xapaĸтep тoлĸoвa пъти, ĸoлĸoтo ca paзличнитe мecтa, пpeз ĸoитo тeчe“.
Xoмзaĸyт в плaнинитe нa Aфгaниcтaн. Tyĸ живeят нaпpaвo бeзĸpaйнo дългo. Учeнитe тpъгнaли дa пpoyчвaт дългoлeтиeтo и ocтaнaли шoĸиpaни. Taм дъждът e cъбитиe, ĸиcлopoдът e мaлĸo, нa пpaĸтиĸa нямa ycлoвия зa живoт, a xopaтa cи живeят ли, живeят. Изяcнилo ce, чe пият вoдa cъc cъвъpшeнo paзличeн xapaĸтep. Toвa e вoдa, изтичaщa пpи тoпeнeтo нa лeдницитe пo cтpъмнитe cĸлoнoвe. Πo пътя cи ĸpиcтaлнитe pyчeи нaбиpaли eнepгия oт cлънцeтo и ĸaмънитe.
Чoвeĸ ĸoнcyмиpa пpeз живoтa cи 75 тoнa вoдa. Πpeз opгaнизмa ни пpeминaвaт oгpoмни ĸoличecтвa c paзличнa инфopмaция, xимичecĸи cъcтaв, cтpyĸтypa. Toвa e paзличнa вoдa. Чoвeĸът ce cъcтoи oт близo 80 % вoдa. Πpи зaгyбa нa 2% oт тeчнocттa ce пoявявa жaждa. Πpи дeceт нa cтo – xaлюцинaции. Aĸo opгaнизмът зaгyби нaд 12% вoдa, нacтъпвa cмъpт.
Живeлият пpeди нaд 1000 гoдини yчeн и лeĸap Aвицeнa нaблюдaвaл няĸoлĸo дни зpялa и coчнa диня, ĸoятo c вpeмeтo cтaнaлa cбpъчĸaнa и cyxa. И нaпpaвил пpocт извoд: Cтapocттa – тoвa винaги e cyxocт.
Днeшни yчeни гo ĸaзвaт пo дpyг нaчин. Cтapocттa e нaмaлявaнeтo нa вoдaтa в ĸлeтĸитe нa opгaнизмa. Hиe xopaтa cмe oдyшeвeнa вoдa. Koлĸoтo пo paнo гo paзбepeм, тoлĸoвa пo-бъpзo щe ce нayчим дa yвaжaвaмe нaй-цeннaтa тeчнocт нa плaнeтaтa.
Нека да започнем с това че ми е все едно ...... И
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Re: Тайните на водата и нейните уникални способности

Мнениеот ddp » 17 Авг 2017 09:52

С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот zempar » 18 Авг 2017 21:35

НЪ ДВАЙСЕТ, това беше готино :D, вече така ще ти казвам :D .
Ракията също притежава много от свойствата на водата, но разрушителните и са в много повече :) .
Последна промяна zempar на 18 Авг 2017 21:38, променена общо 1 път
Skype-zampar
Аватар
zempar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 18 Авг 2017 21:36

"Ти ли си НЪ ДВАЙСЕ във Форума?!?" :? Аз "Кво-о!?!" :crazy: :lol:
\m/ хахахахахах е не немога fhgg6 :lol:
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 18 Авг 2017 21:56

Съдържанието на вода в някои продукти.
Бира – 92,5%
Зелени зеленчуци – 85 до 92%
Вино – 88%
Мляко – 87%
Пресни плодове – 80 до 87%
Картофи – 79%
Банани – 75%
Меса и риби – 65 до 70%
Коняк и уиски – 60%
Хляб – 35%
Масло, маргарин – 34%
Яйца – 14%
Олио и захар – 0%

ама нема за ракийцата
а Насе салатата от мен
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 19 Авг 2017 09:27

В целия свят няма нищо по-меко и по-податливо от водата, но тя надделява над твърдото и здравото. Никой не може да я преодолее, въпреки че всеки може да я победи. Податливото побеждава здравото. Мекото преодолява твърдото. Всички знаят това, но никой не се осмелява да действа така. - Лао Дзъ
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 19 Авг 2017 14:50

В темата се опитвам да запозная всички колеги с една философия за водата, по-различен поглед върху нея и нейните свойства и качества.Много колеги питат това съоръжение как,онова как, бе направих си драга или улей,ама нещо не се получава,еди кое си злато така го хващам,третото незнам си как го изпускам :) основният елемент за улавянето на злато, основния двигател в нашите съоръжения, ако щете е водата и ако не я познаваме поне до някаква степен може само да си въобразяваме, че сме си направили качествено съоръжение и че сме си го настроили правилно.Във всеки един водоем,река,канал,ручейче или каквото и да е мястото от което ползваме вода е различно с различна по химическия си състав вода, което се отразява на нашите съоръжения.Със спама,който създадохме колегите, които се интересуват от темата ще се дразнят, четеш, четеш някаква информация, оп ракийка, биричка и пишем за ракийка и биричка да напишем как те могат да бъдат полезни при финалното промиване, примерно при люспите,когато в легена вече е останало над 50 процента злато тя се залепя една за друга и се вижда отгоре, като по този начин усложнява промиването,но 20 гр спиртна напитка или 50гр бира в легена бутат златото обратно на дъното ипромиването става детска игра.
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ddp » 03 Ное 2017 23:28

Физични свойства на леда, водата и водната пара.

Водната пара за разлика от другите газове, съставящи атмосферата, при наблюдаваните температури на въздуха може да изменя своето агрегатно състояние, преминавайки във вода (течно състояние) или лед (твърдо състояние). При това капките вода и кристалите на леда могат да се намират на близки разстояния едни от други, както това се наблюдава в облаците, където протичат процеси на разтапяне и изпарение на кристалите на леда, замръзване и изпарение на капките, кондензация и сублимация на парата. В тези случаи парата, течната вода и леда представляват сами по себе си различни фази на водата, тоест физично еднородна чиста система, способна да преминава от едно състояние в друго, при което парата се явява в газообразно, капките в течно и кристалите в твърдо състояние на водата.
Важната роля на водата в много природни процеси се определя от нейните физични свойства, отличаващи се от свойствата на другите вещества. В какво се изразяват аномалиите на свойствата на водата.
Плътността почти на всички вещества при понижение на температурата и втвърдяване се увеличава. Водата има най-голяма плътност, равна на 1 г/см³ при температура 4°С. При изменение на температурата в една или друга посока от 4°С плътността на водата се понижава. При замръзване плътността на водата се изменя със скок, при 0°С плътността на леда е 0,91 г/см³. Това свойство на водата спасява водоемите от замръзване.
Топлоемкостта на веществата при тяхното втвърдяване се изменя незначително. Съвършено други свойства притежава водата, като специфичната топлоемкост на леда представлява примерно на половината от специфичната топлоемкост на водата.
Температурата на замръзване и кипене на водата е значително по-голяма в сравнение с други родствени химични съединения. Например, температурата на замръзване и кипене на подобни на водата съединения се понижава с понижението на тяхната относителна молекулярна маса, преходът на водата, имаща малка относителна молекулярна маса, се съпровожда с рязко увеличение на температурата на замръзване и кипене.
Специфичната топлина на топене и специфичната топлина на парообразуване на водата са аномално големи.
Водата притежава високи способности като разтворител и висока химическа активност.
Повърхностното напрежение на водата е по-високо в сравнение с други течности.
Плътността на водата и леда при изменение на температурата се изменят толкова незначително, че на практика могат да се приемат за постоянни. Специфичната топлоемкост на водата при изменение на температурата се изменя толкова незначително, че може да се приеме също за постоянна величина. Специфичната топлоемкост на водната пара може да се счита, като независеща от температурата.
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот вятървкосите » 05 Ное 2017 23:34

май нещо не ви се хареса фактът, че водата няма тайни, респективно памет и за по удобно, да си обслужите тезата, ме изтрихте?!? ако не са умрели още форумите - цензурата ще ги доубие :roll:
вятървкосите
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 06 Ное 2017 08:53

вятървкосите написа:май нещо не ви се хареса фактът, че водата няма тайни, респективно памет и за по удобно, да си обслужите тезата, ме изтрихте?!? ако не са умрели още форумите - цензурата ще ги доубие :roll:

Здравей, не знам какво има и няма водата нали за това е темата да се пише и говори/спори. Който е изтрил мнението да даде обяснения.
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот ddp » 06 Ное 2017 11:05

Мнението го изтрих защото не беше по темата а с напатки изцяло против нея без да има обоснование а тонът в мнението беше нападателен за мен беше чисто спамене целта ми нее била да обидя някой ако се е получило така моля да бъда извинен

Две седмици репата ми обяснява нещо ама аз не та не сега го разбирам напълно
С това да завършим.
Аватар
ddp
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 09 Ное 2017 16:02

Проявявам интерес към радиестезията, защото съм убеден ( за себе си), че работи ( поне) в някой от направленията. Най-малко в търсенето на вода е абсолютно доказуемо, че с две върбови пръчки, КОЙТО го може, го прави с лекота.
Постът ми обаче е насочен в друго направление. Запознах се преди години с един Майстор- радиестезист и го питам доверява ли се на сто процента на махалото - да. А, викам му, освен едното доверие има ли специализирана техника, апаратура, която да потвърди резултатите постигнати с махало - ммм, не знам.
Измервахме с помощта на махало едни медни спирали вграждани в матраците на една известна фирма ( няма да и пиша името). Та всичко се основаваше на убеждението, че махалото показва положителна работа на въпросните спирали. Нещо подобно според мен е и убеждението, че водата има някаква памет или митовете за мълчаната вода, живата вода, мъртвата вода и т.н.. Абсолютно същото е положението с лечебните свойства на минералите, които са се превърнали в абсолютен, моден писък. Ако минералите ( при цялата им кристална решетка, при това уникална за всеки минерал) лекуваха сами, тоест без намеса на самовнушение, то в моята къща щяхме да сме едни от най-здравите българи в републиката, че бая кашони и кофи станаха. Мога да потвърдя за един минерал- черен турмалин, че помага без никакво съмнение и лично изпробвано при костно ставни проблеми ( ПОМАГА, облекчава, НО не ме е излекувал). За всички останали, граничещи с фантастика писания от типа аметист в къщата, край на всякакъв алкохолизъм и прочие... няма никакви научни доказателства. Чел съм части от книгата на японеца, който заснемаше кристалите на водата при проява на гняв, радост и т.н., но не съм убеден, че всичко е точно така. Той и Тома Неверни е искал доказателство :) .
Бих повярвал на всяко ДОКАЗАНО твърдение.
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот doctorZizi » 09 Ное 2017 21:57

Надявам се с моето мнение да не засегна някого, но по въпроса за живата и мъртвата вода смятам , че имам мнение. Произвеждам си я сам и специално по отношение на рани, дори дълбоки и инфектирани има положителен ефект. Има и други положителни резултати, но за това съм пробвал и мога да гарантирам.
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
Аватар
doctorZizi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 10 Ное 2017 01:19

ДокторЗизи, не съм си в домашния форум, но не мисля, че изразяването на собствено мнение, трябва да бъде повод за засягане.
Аз лично не бих се засегнал от мнение различно от моето. Няма двама човека на едно мнение ( лирично отклонение).
Правил съм си и аз "жива" и "мъртва" вода с електродите, но там говорим за физикохимични процеси. ДОКАЗАНИ процеси и съответните промени, които настъпват в структурата на водата под въздействие на ел. ток. Не това имам предвид в горния си пост. Имам предвид всички митове и легенди, които се разпространяват от агенция " Една жена каза" . Ето на подобни агенции не съм любител. Иначе е ясно, че и благородните метали и особено среброто оказват въздействие върху водата, но това си е наука.
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lobo » 10 Ное 2017 16:18

lazar68 написа: Имам предвид всички митове и легенди, които се разпространяват от агенция " Една жена каза" .

Преди две седмици в София,е имало сбирка на ...умните глави. :) Всъщност ,доста интересно интервю. :?

http://www.obekti.bg/nauka/d-r-uon-h-kim-pametta-na-vodata-vodi-do-nova-nauchna-paradigma-otvd-materializma
lobo

Следваща

Назад към За всичко за което ви се говори