Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

В царството на Репата

Яко спам

Re: В царството на Репата

Мнениеот nikmagi » 11 Юли 2017 21:07

Repata написа:......... .Взема ли джипа,ще се уточним Админите да идем за 2 дена и картираме района по групи,след което мисля да извадя на ксерокс картите,да нанесем разсипите от няколко реки,и на всеки желаещ да дадем да ходи да рови!.........

Само правя предложение: Тъй-тъй ще обикаляте, защо направо не ги промиете тези разсипи и да наредите промитото отстрани върху плоски камъни и да ни посочите местата. w1w2w3 w1w2w3 w1w2w3
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lazar68 » 12 Юли 2017 00:04

Ице, супер идея ! Дано успея да дойда и да се напия с вас !
Дал съм линк и при нас . Ще бъде мнооо гот да се съберем всички колеги . Малко е далечко за западняците, ама в този район е пълно с каквото се сети човек и има за всички хобита, а най-важно е да си кажем ghjfdtrt - Наздравееееееее !
Дано успея да се откопча от голямото изкуство за два дена w1w1w2 .
Пичове, внимавайте с кърлежите! Ако имате възможност ги носете в лаборатория, че с тая гад шега не бива !
Един път става белята ( предпочитам да срещна пепелянка :) ) .
Аватар
lazar68
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dante » 12 Юли 2017 23:19

Един интересен факт...Всички,които ме познават знаят че от малък съм по горите и балканите...До миналата година никога не ми се беше лепил кърлеж и то го хванах на една детска площадка в града а не в гората...Тая година преди месец беше втория в живота ми...За сбирката ще се постарая да обезпаразитим като ще помъкна и пръскачката тъй като драга и други златарски гадости няма да влача че вече не мога да ги гледам......Последно време ми е най добре с гаваната и с лопатата...Да ви кажа че ако си по упорит може да минеш и добива с драга...Аз лично очаквам това събиране да е хита на годината...Много ще се радвам ако и софийската група присъстват...Лазо,Джокича,Найк,Узото в комбина с Шимбачето-уникален екип за унищожаване на алкохол и всички други да не ги изброявам сега....Много не са присъствали от по миналата година на Кулежишка голямата сбирка...Аз съм там за седмица...От мен има една драга награда за първо место промиване с гавана за време...Половин грам злато в една кофа материал....Без томболи и прочие...Аз казах ХАУ......... jkmhjk
Не е важно какво,как и кога ти се случва......Важно е как го приемаш...........
Аватар
dante
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lgg » 15 Юли 2017 11:40

dante написа:За сбирката ще се постарая да обезпаразитим като ще помъкна и пръскачката тъй като драга и други златарски гадости няма да влача че вече не мога да ги гледам....

А така жоре, че както сте я подхванали с тези кърлежи и змии направо ще ме откажете.
На пролетното събиране съм докарал един малък вероятно е останал в колата, щото другия ден го намерих на лявата ръка между лакътя и рамото от вътрешната страна, малък и прясно закрепен. Дръпнах го леко и излезе и после наблюдавах местото няколко седмици за петна (като мишена има в нета информация по въпроса).
След като го махнах викнах жената в банята да ме огледа, ама тя стои на прага и не смее да влезе все едно ,че ако има друг ще скочи върху нея. Но след някой ден гледам я легнала на леглото дето ми е любимото в една хладна стая точно срещу телевизора и и казвам. Абе ти си легнала точно там където може да има най много кърлежи, 10 секунди никаква реакция а после скочи като ученичка дето си я пипнал на някакво место и се почва една, кажи бе, бъзикаш ли се и хем знае, че я бъзикам почна да настоява да я оглеждам.
Н2О много добри съвети е дал.
п.п. Дори разбрах какво е това шамия от гугала.
lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот shimbaka » 17 Юли 2017 17:18

y6y6y7 тези кърлежи се ловят от нередов о пиене
Аватар
shimbaka
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот shimbaka » 19 Юли 2017 18:33

Аз ще взема една петица за дезинфекция ако ме ухапе копелето да мре тъкмо и мечките ще бягат от миризмата на джибри y6y6y7
Аватар
shimbaka
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Mdimov » 19 Авг 2017 15:12

Ще гледаме да дойдем много добро описание Репа ,благодаря за трудът който полагаш да ни покажеш красотите на тази част от България.
Няма назад!
Аватар
Mdimov
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот vaskonti » 20 Авг 2017 00:43

Добре сте си Вие. Ще ходите да лочите огнена вода,а аз ще точа лиги. Тъкмо си виках, че няма какво да се обърка за сбирката и белята стана. Онзи ден почина на жената майка ѝ, а шефа ме "зарадва" че ще летим за Белгия на 24. Само мога благородно да ви завиждам и да следя темата. Късмет, и весело изкарване.
vaskonti
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот peev868 » 04 Сеп 2017 18:52

С нетърпение чакам събора, та да взема малко да почина и да се разтоваря от ежедневните ангажименти по край хобито, от предния събор имам само 2 или 3 излета. Щесе радвам да присъстват повече хора и гилдията да се увеличи.А на всички новорегистрирани, заповядайте няма да съжалявате, тук сте на правилното място и с правилните хора. nugget ewd rfg qqwwq df43f
Аватар
peev868
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nikolayy » 10 Сеп 2017 06:59

ако има някои да си делнем патя от плевен сам и колата е на газ
Nikolayy

Мнениеот zempar » 11 Сеп 2017 19:27

За да не стане объркване искам да попитам, това ли е точното место на събора
https://www.google.bg/maps/place/42%C2% ... 8196?hl=bg
Skype-zampar
Аватар
zempar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 12 Сеп 2017 00:51

Почти. 200 метра по-назад, в горичката между черния път и реката.

Здравейте, колеги!

Вече сме на финалната права преди сбирката, останаха 10-ина дена.

И така, с Репата пообиколихме в събота местенцето и околността. "Поляната" за събора се намира до самата река и е доста голяма, има място за поне 250 палатки. На практика представлява рехава горичка с хубава плътна сянка. Направихме малко снимки и едно кратко видео, което предстои да се монтира, предполагам до ден - два ще е готово. Така ще се онагледи максимално местенцето, пътя до там, вълшебната природа наоколо.
В Звездец сме уведомили собственика на магазина за хранителни стоки за събитието с молба за добро зареждане, но като цяло магазина е голям за размера на селото и добре снабден.
Има възможност и за по-цивилизовано нощуване от това на палатка. В непосредствена близост до събора има хижа с ресторантче с малка леглова база на цени от рода на 15-ина лева/легло, а на около километър в посока Малко Търново е Рибарника - комплекс с над 100 легла, стая двойка е 50 кинта. Утре ще сложим телефоните на двете бази за тези, които искат да си направят резервация.

Това за сега.

Поздрави!
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот Andrey » 12 Сеп 2017 10:04

zempar написа:За да не стане объркване искам да попитам, това ли е точното место на събора
https://www.google.bg/maps/place/42%C2% ... 8196?hl=bg

Мисля, че за тук става на въпрос... https://www.google.bg/maps/place/42%C2% ... 9456?hl=bg

За хората от Плевенско, Велико Търново и Ловеч, ако искате можем да пътуваме няколко коли към събора. Аз тръгвам в Петък /22/ по това време към 10ч. Ако има желаещи пишете да се доразбираме.

Поздрави!
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот Кинджу » 12 Сеп 2017 20:02

Да, още 100 метра надолу по течението на реката. Ето една картинка и от мен:

Събор.png

Легенда:

1. червено - място на събора
2. жълто - малка база за нощуване
3. зелено - голяма база за нощуване /Рибарника/

Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот Nikolayy » 12 Сеп 2017 20:24

и аз ште трьгвам на 22 петак рано сутринта кажи каде да доида
Nikolayy

ПредишнаСледваща

Назад към За всичко за което ви се говори