Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Страница за прабългарите

Яко спам

Re: Страница за прабългарите

Мнениеот bomolev » 17 Мар 2017 16:47

Извинявам се ако съм обидил някой. Според мен траките не са имали писменост. Според мен плочката е преди траките, което само по себеси показва , че не е на траките, а относно славяните прочети какво казва Константин Багренородни за славяните. В момента не се сещам кой е извора, но обещавам като ми остане малко свободно време тези дни да дам по подробна информация славяните. Славяни има. Лек ден на всички.
bomolev
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 17 Мар 2017 17:49

"От одеве не мога да спра да се смея .... предпочитам да се смея ... заповядай догодина от началото на март в НАИМ БАН на годишните археологически отчети"

bomolev опасявам се, че ако отида в НАИМ БАН ще намеря и доказателствата и за македонският език, писменост и култура която нашите кремълски послушници създадоха за около 2 седмици по "молба" на другаря Сталин. И тогава на мен пък ще ми се доповръща. А ми е омръзнало от това усещане и предпочитам да не повръщам.

Предполагам се надявахте като кажете НАИМ БАН и ние да застанем мирно и в благовение. Ако същият НАИМ БАН протектираше горната лъжа, какво пречи да са още Х на брой.

Това, че лъжата е покрита на най-високите възможни нива я прави почти невъзможна за за оборване и наистина по-лесна за вярване от масите, но не я изключва да е лъжа.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 17 Мар 2017 19:03

bomolev написа:Извинявам се ако съм обидил някой. Според мен траките не са имали писменост. Според мен плочката е преди траките, което само по себеси показва , че не е на траките, а относно славяните прочети какво казва Константин Багренородни за славяните. В момента не се сещам кой е извора, но обещавам като ми остане малко свободно време тези дни да дам по подробна информация славяните. Славяни има. Лек ден на всички.

Чудесно, но какво ви навежда на мисълта че не са имали писменост, въпреки че твърдите за плочките че не са техни? Според вас авторите, които цитирах фантазьори ли са? Ако плочиците не са тракийски, то тогава чии са?Ако наистина плочиците са преди траките, то това не означава непременно че са нямали писменост! Ако плочиците са от преди траките, то това означава че траките са дошли от някъде! От къде са дошли траките?Има ли безспорни доказателства че траките са пришълци по тези земи и ако да, може ли да ни ги разясните? Ако траките са пришълци тук и заварват писменоста от плочиците, кое ви навежда на мисълта че те не я наследяват? Да не са били малоумни или примати?

Относно думата славяни на Константин Багренороди мога да потърся в ГИБИ, иначе го нямам в превод целия!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 17 Мар 2017 19:48

Така, намерих Константин Профирогенет и ето какво излезе примерно!!!

http://prntscr.com/el5yfo - това е превода на български!!! В превода се дават като славяни и славянски племена!

Това е оригинала на гръцки - http://prntscr.com/el62q5 , в него пък пише склавой и склавини!

Всеки сам може да се убеди! Толкова по въпроса за думата славяни! Тоест преводът май не е коректен! В гръцкия няма проблем да се изговори и изпише думата - славяни, така че ако Профирогенет е искал да напише славяни, да е написал славяни а не склавини или склавои! Няма да разтягам поста, предполагайки защо превода не е коректен! Всеки може да мисли! Почти навсякъде превода относно "славяните" е такъв!

Много ми е интересно все пак от къде се пръкват тези огромни племена "славяни" като до 6 век никой не е чувал за тях! Телепорт - хмм, трудно! От друга страна пък древните географи описват подробно племената от Балканите до Балтика и никой нито дума за великите "славяни"! Интересно!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bogi » 17 Мар 2017 20:28

Ето нещо интересно по въпроса за тракийската писменост.Има доста мисъл и факти !

https://www.facebook.com/notes/virtual- ... 589120311/
Аватар
bogi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 17 Мар 2017 22:13

.... БАН, колкото повече се сещам толкова повече се ядосвам. Че има ли по-дискредитирана институция от тази. Институция играла по кремълската свирка срещу собственият си народ толкова пъти. То само участието в им македонската завера да беше, мед да им носиш. Но не - стигнала до там, че дори да участва в геноцид срещу собственият си народ пак в интерес на Кремъл. По-скоро заради честа на Кремъл.

Какво ... Чернобил забравихте ли ? Проф. Любомир Шиндеров заместник-министърът на народното здраве - член-кореспондент на БАН през 1986 г. И неговият върховен началник зам.-председател на МС Григор Стоичков. И разбира се цялото политбюро. Тия двамата не биха и дишали ако от политбюро не го одобряваха.

Съвсем скорошният геноцид който беше извършен към българите само за да покажем на света, че няма радиция от Чернобил - или (малко по-късно) да, може и да има, но съветският атом е мирен и полезен за здравето и трябва да се руча. Проф. Шиндеров който излизаше доста често за да ни успокои, че радиационнта обстановка е нормална и няма основание за безпокойство. Това докато другарите поръчваха най-скъпото агнещко и други разни деликатеси от Австралия.

А само ако бяха казали най-елементарното - да внимаваме да се пазим от дъждовете и да пропуснем първият откос на тревата, колко радиация и заболявания щяха да спестят на хората.

След тия неща какво можем да им вярваме. Ако само за честа на СеСеСеРе и комунизма бяха готови на този геноцид, какво ли не биха направили за ТЕХНИ интереси от най-висока геополитическа важност.

ЕСТЕСТВЕНО, ще има и славяни и марсианци - и юпитериани ако трябва ще се изнамерят в историческите документи. Ама няма такива документи - и документи ще се изработят.

Кой може да спори за документ категоризиран от БАН за истински. Защото същата тази институция държи върховната власт за това кое е истинско и кое не и в исторически и научен и какъв ли не още план.

bomolev надявам се и този път да ви разсмях, в крайна сметка смеха е здраве.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 17 Мар 2017 23:46

Евала за темата... много ми е интересна, макар че не бях толкова силен по история. Може би не било голяма загуба, след прочетеното от тук:)
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 18 Мар 2017 00:01

Тоест от където и да го погледнеш, траките са писмен народ! Това е извода, който се набива след всичко изнесено до тук! Но какво ни касае това щом редица учени твърдят че траките резко се били изпарили, изчезнали, избити и пр.
Тоест това е така наречения мит за "изчезването на траките", който в общи линии твърди че при идването на друг мит - "славяните", траките били изчезнали или поне били пренебрежително малко защото били избити от римляни, после от хуни, после от готи, които са гети според древните хронисти, така че в края на крайщата нищо не останало от тях! Интересно е да видим това дали е така! Да предположим че е така щот все пак това е горе долу официалната версия и все пак е твърдение на учени историци а не на дилетанти и да видим какво казват и пишат древните автори за това нещо!

Реално Рим натиска преди всичко да завладее златоносните райони на траките.Това е разбираемо! Римляните са прагматици! Съпротивата е яка и то неимоверно яка! Римляните треперели от тракийската ромфея както преди това треперели от македонската фаланга! За сведение Цезар завладява галия за десетина години а Клавдий - Британия за няколко! Е, Рим има проблеми с траките 100 години и е в невъзможност да ги прекърши!
През това време дали римляните са клали траки? Клали са та са им пукали ушите! Клали са ги жестоко! Траките са пооредели! Пооредели са разбира се, но не до там че да загинат! Напротив, останали са си боеспособни и огромен брой и след това клане!

Страбон живял точно по това време и написал - „Днес има 22 племена в Тракия и макар страната да е пообезлюдена тя е в състояние да изправи армия от 200 000 пехотинци и 15 000 конника”
Такава армия е голяма дори и днес!
Римлянина Плиний също потвръждава многобройноста на и могъществото на траките - “Tраките са един от най-могъщите народи на Европа” -Thracia sequitur, inter validissimas Europae gentes", а през IV-ти век в “Totus Orbis Descriptio” се твърди, че Тракия е неизчерпаем извор на способни войници! Толкова по въпроса за обезлюдяването на тракия от римляните!
Сега да разгледаме как стои въпроса за обезлюдяването от хуни и готи! Император Юстиниан, който е тракиец, пише така - "Tова е важно и всекимо известно, че ако някой спомене името Tракия, веднага щом думите излетят от устните му, слушащия осъзнава благородните качества на този народ – невероятна мъжественост и страховита войнственост, изпитани по всякакав начин на бойните полета. Teзи качества са типични само за тях, те ги имат по рождени в кръвта си .’’. Ахааа, значи хуните отминали, готите отминали но тракийците си оставали все още същите горди войни! И понеже траките неимоверно намалявали и колкото по намалявали, толкова повече заемали императорския престол в Константинопол, както и генералски постове! Интересно! Прокопий Кесарийски, съветник на тракът Велизарий пише - http://prntscr.com/eis2y2 , и още - http://prntscr.com/eis3zv и още - http://prntscr.com/eis5dw, отново - http://prntscr.com/eis5xq, пак Прокопий - http://prntscr.com/eis6ro, отново - http://prntscr.com/eis79o. Такааа, има още много сведения но ме домързя! От тези автори става ясно че тракия не е обезлюдена нито от римляни, нито нот хуни, нито от готи! Войници се събират както преди хуните и готите, така и след тях и то войници траки с тракийски имена, не с гръцки или римски! Не твърдя че римляните не са клали! Клали са до изнемощтяване, яко, безмилостно и методично, но след погромите населението се оправя, попълва се и достига отново пълните си параметри! Дали са клали хуните и готите, мисля че не са си поплювали! Но пак населението се е възстановило за да е способно да бълва контингент след контингент! Август, Цезар, Децим Брут, Тит и Веспасиан също са клали и то в особено голеи размери, като е признато че Цезар е провеждал геноцид сред галите! Е, нима някой твърди че гали, ибери и еврей са изчезнали? В британия римляните колят келтите, клането се повтаря и при саксонците и при викингите - нима някой твърди че келтите в Англия и Британия са изчезнали!? Императори - Максимин тракиеца, Клавдий II, Квитилий, роденият в София Галерий, Максимин Дакиецът, Лициний, Констанций Хлор, Константин Велики, Констант, Кoнстантин II, Констанций II, Тиберий II, Ветран, Юлиан Отстъпник, Лъв Бесът, Маркиан, Юстин I , Юстиниан I, Юстин II Хмм, прекалено много за един загиващ народ!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 18 Мар 2017 00:37

bogi написа:Ето нещо интересно по въпроса за тракийската писменост.Има доста мисъл и факти !

https://www.facebook.com/notes/virtual- ... 589120311/

Отлична статия наистина!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bomolev » 18 Мар 2017 12:44

iliacht77 аз не работя в БАН и не искам да стоиш мирно като чуеш БАН. Просто казах къде да си зададете въпросите и ако можете да ги оборите. Ти вкарваш темата в една посока която аз не искам да коментирам. Русия, Путин,Ленин, Сталин мен не ме вълнуват, а относто това, че наричаш отец Паисий, хилендарският монах, който отвори очите на българите едва ли не руски шпионин - брато това граничи с малоумие!
AmateurRex извинявай , че те нарекох лаик. Личи си , че си чел четеш и се интересуваш от историята ни, евала! Относно това дали траките са имали литературна традиция, аз като човек завършил история и археология мога да кажа ,че траките са нямали писменост освен някакви отделни плахи опити. Относно въпроса за славяните според мен те са реални. Склавините са южните славяни, те са участвали във войските на Тервел в зората на българската цивилизация, виж Теофан Изповедник. Според мен няма никаво значение какво вероятно означава името им , важното е че са били с Тервел. Всеки си има зелка на раменете и може да чете и мисли, така че аз съм до тук, защото тази тема е адски обширна и всеки е на различно мнение. Едните казват има другите , че няма :) и така....Някой ден като се засечем нейдо по реките ще си коментираме на маса... така ще е по интересно.:)В този форум съм да се уча от съвети относно златото, защото ми е интересно самото намиране начини ,техники и др , а не количеството.Лек ден на всички! ghjfdtrt
bomolev
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 18 Мар 2017 15:38

Реално в БАН има огромен брой кадърни, можещи и умни учени, учени с опит и ерудиция! За жалост обаче има и такива, които са се компрометирали и създават лошо име на тази бележита институция! Тя към днешна дата има много малко тежест сред българите, незная защо но е факт! Превръща се един вид в затворена "каста" от благородници, която обаче няма връзка с народа! Да, правят се годишни отчети и заключения, нека всеки каже дали ги е виждал или чел !Говорил съм с познати и приятели на тази тема и почти никой няма доверие в нея за жалост! Предполагам че всички знаят случката, когато гърците ни отнемат тракийски земи след Първата световна в следствие Ньойския договор! Стамболийски пише писма до гръцкия министър-претседател Венизелос, упреквайки го че това са изконни български земи, населени от българи а Венизелос му пише отговор казвайки - но как така г-н Стамболийски, според вашите историци българския ареал е до Стара Планина на юг, попитайте ги! Затова е много важно какво казват историците ни!
За сега официално цял свят знае че ние сме пришълци тук, като малка орда тюрко-монголи, владеещи земята си не по право а чрез силата на оръжието! А това е пълна басня!

bomolev е прав, темата се поразводни! Редно е да караме нещата поред! Хайде, щом сме започнали с прословутите "славяни" нека да продължим!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jordanovj » 18 Мар 2017 17:10

При последния ледников период Черно море е било с около 110 м по-ниско и териториите около него са били годни за живот и гъсто населени. Краят на заледяването е преди около 10000 г. Преди около 7500-8000 г. поради геоложки катаклизъм се пробива Босфорът и морето бързо си качва нивото/т.н. потоп/. Голяма маса народ остава без територия и се пръсва по Европа и Азия/това съвпада по време и с описаните от индийската Махабхарата събития за нахлулите от север арии/. Ние сме част от тая пасмина и в един момент се връщаме в старите места. При тогавашната малка езикова еволюция не е имало особен комуникационен проблем, докато с римската империя е имало доста различия и проблеми. Трябвало е само един обединител от същия род за да се наложат над империята. Това се потвърждава и от последните генетични изследвания- над 40% генома на българите съвпада с генома на т.н. траки. За мен- след 20 и кусур века бурна история това показва един и същи народ в основата си. А писмеността и културата е друга бира...
jordanovj
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 18 Мар 2017 17:41

bomolev - "Ти вкарваш темата в една посока която аз не искам да коментирам. Русия, Путин,Ленин, Сталин мен не ме вълнуват".

Да така е, от което следва, че и геноцида над българският народ за да не обидим братският СеСеСеРе и нещо което никога не се случвал, нито създаването на макдеоски език от ЮКП и съответните книжовни източници на този "език" от наша страна и грижливо разпръснати из библиотеките. Предолагам за да се стигне да те развълнува ще трябва е станало част от официяалната версия подпечатана от НАИМ БАН. Ами да почакаме, може няклой ден участниците да си признаят.

bomolev - "наричаш отец Паисий, хилендарският монах, който отвори очите на българите едва ли не руски шпионин - брато това граничи с малоумие".

Разбира се и това е така, малоумие е и ние падаме от Марс и за пръв път чуваме, че българската църква е васал и проводник на интересите на руската.

AmateurRex - "понятието славяни е създадено от хърватина Винко Прибоевич и превърнато в политическа категория и част от имперската доктрина на Русия от Фредерика Августа фон Анхалт-Цербст, тоест Екатерина Велика"

Може би сега е добро време да пуснеш нещо повече по тази тема. Че понеже аз само преразказвам, нещо нямам същата достоверност като теб.
-------------------------------------
То и кое е най-дългобойното руско оръдие го няма в историята официялната, но просто се знае. Особено от руснаците. Това е за същата времева рамка - Екатерина Велика / отеца Паисия.

Ако някой се интересува мога да разкажа. Или ако някой го знае да разкаже, че аз малко ли писах.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 18 Мар 2017 19:40

jordanovj написа:При последния ледников период Черно море е било с около 110 м по-ниско и териториите около него са били годни за живот и гъсто населени. Краят на заледяването е преди около 10000 г. Преди около 7500-8000 г. поради геоложки катаклизъм се пробива Босфорът и морето бързо си качва нивото/т.н. потоп/. Голяма маса народ остава без територия и се пръсва по Европа и Азия/това съвпада по време и с описаните от индийската Махабхарата събития за нахлулите от север арии/. Ние сме част от тая пасмина и в един момент се връщаме в старите места. При тогавашната малка езикова еволюция не е имало особен комуникационен проблем, докато с римската империя е имало доста различия и проблеми. Трябвало е само един обединител от същия род за да се наложат над империята. Това се потвърждава и от последните генетични изследвания- над 40% генома на българите съвпада с генома на т.н. траки. За мен- след 20 и кусур века бурна история това показва един и същи народ в основата си. А писмеността и културата е друга бира...

Прекрасен пост!

Д-р Асен Чилингиров е роден през 1932 г. в София. Завършва история, музика и история на изкуствата в България. От 1964 г. живее и работи в Берлин, Германия. Там също завършва история на изкуствата в Хумболтовия университет.Автор е на над 400 научни труда.
Между тях са „Голяма история на християнското изкуство в България“ и „Културна история на България“, издадени на немски език във ФРГ и ГДР. Професор, преподава в Берлинския и Лайпцигския университети. Главен консултант е за Балканското изкуство в Енциклопедията за средновековно изкуство в Рим в периода 1984 – 1995

В книгата си-"Вулканите, наводненията, археологията и политиката" той буквално казва същото като добавя и причината за катастрофата и настаналия потоп - вулканът на остров Санторин! Набляга също и на въглеродния метод на датиране, като доказва че той е почти неприложим в наши условия! Така че ред периодизации са сгрешени, а някои от тях - драстично!
Около сладководното езеро, което в последствие се превръща в море са живеели редица племена с почти идентична култура, обичаи, кръв и език. Разликите в езика са били като разликите в наречията ни! Това са така наречените арийци!
Каквито и да са тези племена с една кръв и език - арийци, тракийци, пелазги или някакви други ...ийци, то това са хората дали металургията и напредналото селско стопанство на Европа, това са хората опитомили коня и пшеницата! Това са хората насадили или ашладисали културата на сегашните горди европейци! Кофтито е че са тръгнали и от нашите земи а това е трудно за признаване от "светилата на световната наука" щот веднъж признато, много дипломи, заплати и постове ще идат на мачка си пийчина а самата история ще трябва да се пренапише! На България ще трябва да и се отдаде нужното уважение а това ама никак не орежда никой освен нас!
Все пак пробив има и както казва jordanovj -
Това се потвърждава и от последните генетични изследвания- над 40% генома на българите съвпада с генома на т.н. траки. За мен- след 20 и кусур века бурна история това показва един и същи народ в основата си.
Просто нещата се развиват с много бавни темпове а и учените ни не са единни за да изкрещят тази мантра в лицата на оядените западни "светила и корифеи" на историята!
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот AmateurRex » 18 Мар 2017 20:05

AmateurRex - "понятието славяни е създадено от хърватина Винко Прибоевич и превърнато в политическа категория и част от имперската доктрина на Русия от Фредерика Августа фон Анхалт-Цербст, тоест Екатерина Велика"

Може би сега е добро време да пуснеш нещо повече по тази тема. Че понеже аз само преразказвам, нещо нямам същата достоверност като теб.

Славянството е една мистификация, идея на хърватските писатели от 16-17 век,идеята първоначално е нареченна ,,Илирийска идея“ а по-късно става "славянска" За баща на илирийската идея се смята хърватина Винко Прибоевич с изданеното от него през 1532 година във Венеция ,,Слово за произхода на увенчаните със слава славяни“,което търси идеологическа основа за обединение на ,,славянското“ множество изгубило държавната си независимост при падането на Българското и Сръбското царство по Осанско робство.Показателно е,че славянската идея започва като илирийска .Идеята има политически характер,с името илири,илирийци са наричани повечето народи населявали в древноста земите,които през средновековието били ,,славянски“.Илирийската идея е трябвало да стане платформа на всички участващи в плана за освобождение на балканските християни,тъй наречените ,,южни славяни“.

Окончателно славянската идея се оформя от абатът Мавро Орбини от Пиза(родом хърватин от Дубровник).През 1601 година той написва поръчковата книга ,,Царството на Славяните“,в тази книга Орбини с лека ръка изкарва Скандинавия за родина на славяните и всеки еднин народ за който можете да се сетите.

През 18 век идеята намира своята нова родина Русия,където се превръща в етническа и национална идея,до тогава никой източноевропеец няма ни най-малката идея,че е славянин,преди Петър 1 и Екатерина 2 никой руснак не имал и най-малката идея,че е славянин.
През 1595 година Русия все още не е велика сила и не е съпричастна към илирийската-славянската идея но отскоро е завладяла и покорила Казан-Воложките Българи за които Орбини не споменава никъде нищо,но минават само 100 години и илирийската идея започва да се развива като панслаянска от Петър 1 и неговото гръцко-фанариотско духовенство,точно тогава руснаците чуват и разбират,че са славяни.Именно по повеление на Петър 1 през 1722 за пръв път в Петербург излиза ,,Царството на Славяните“ на Орбини.Показателно е,че книгата излиза в непълен адаптиран превод от сърбина Сава Владиславович,дипломат и личен съветник на Петър в балканската му политика.Най-вероятно той е дал идеята на Петър Веики Черно Море да стане вътрешно,руско море а Русия да владее всичките ,,славянски“ земи.
Постепенно идеята добива формата на тъй наречената гръцка идея при Екатерина Велика,идеята е,че Русия като най-голяма ,,славянска“империя трябва да покровителства всички ,,славяни“,да ги освободи от Османската империя и да възстанови Византия.Според плана синът на Екатерина( фанариотски възпитаник) е трябвало да оглави тази Византия.
Въпреки,че и гърците възприемат тази идея няма гръцки(византийски) източници от преди тази епоха в които да се споменават славяните.

Това не е мое, но не бих могъл да го обясня по-добре! В общи лини така са се случили нещата с прословутите "славяни"
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към За всичко за което ви се говори