Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Да съм жив да умра та пак да се родя

Яко спам

Да съм жив да умра та пак да се родя

Мнениеот AmateurRex » 27 Сеп 2016 22:47

Така възкликваше стареца при някоя кофти новина, ситуация, простъпка! Новината не е свързана директно с хобито! Може би косвено! Незнам, ако това нещо стане факт, колегите в Странджа ще трябва май да ходят да плавят голда въоръжени!

Заселват Странджа с бежанци, местните готови за протест
Вторник, 27 Септември 2016

Оглеждали бившето поделение в с. Бояново, без да извикат кмета
Настаняват преселниците в казармите на сапьорите
Нов бежански център ще има в елховското село Бояново, научи „Труд” от депутати. Новината бе потвърдена и от кмета на селото Кръстьо Драганов. Очаква се в още странджански села да бъдат по­­стро­­ени лагери за преселниците. Военни припомниха, че в годините на социализма военните поделения в Елхово, Грудово (днешен Средец) и Звездец бяха наричани “триъгълникът на смъртта” и да те разпределят войник в тях бе смятано за наказание.
В Бояново намеренията на управляващите са да направят бежански център в едно от трите бивши поделения на селото – на сапьорния батальон. Площта на трите казарми е общо 700 дка, а на сапьорното около 150 дка, обясни пред “Труд” Драганов. Той призна, че от съселяните си научил, че миналия петък областният управител на Ямбол заедно със специалисти по ВиК и електрификация огледали терена. “Никой не ме е търсил, нито е разговарял с мен по темата за бъдещ бежански център”, призна Драганов. Той разказа, че местните обаче знаят за намерението на управляващите да докарат преселници в селото. Засега не било ясно само дали бъдещият център ще е от отворен или от затворен тип.
В Бояново живеят около 730 души. Бившите поделения отдавна са изтърбушени – отнесени са прозорците им, токът и водата са спрени. Кметът Кръстьо Драганов каза, че подочул, че центърът няма да е в сградите, а на палатки или фургони.
“Хората не искат бежанци тук. Ще направим общоселско събрание и ако решат, ще протестираме”, обясни Драганов.
“Хората в района са много притеснени. На практика се превръщаме в буферна зона. Това ли е гениалната политика на правителството за справяне с бежанците и това ли са подаръците на Европа за страната ни?”, коментира пред “Труд” депутатът от БСП Атанас Мерджанов, чийто избирателен район е Ямбол.
Източник: Труд w1w1w2 w1w1w2 w1w1w2
Аватар
AmateurRex
Златотърсач
Златотърсач

Назад към За всичко за което ви се говори