Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Тайните на водата и нейните уникални способности

Яко спам

Re: Тайните на водата и нейните уникални способности

Мнениеот Христо » 25 Дек 2017 20:34

Водата е с химична формула H2O обаче това не е съвсем вярно.
Кислородът е по-лек от сярата, но Н2S известно като сероводород е газ /въпреки по-тежките съставни части/. Причината поради която водата е течност е в това, че кислорода образува нестабилни връзки от 3-та и 4-та валентност. Така реално водата е съставена от множество дълги молекули изградени от няколко стотин атома едната. Водата има структура и памет именно благодарение на дългите нестабилни кислородни връзки. Формата и дължината на водните молекули се влияе от множество фактори /размразена, кондензирана, оттаена, минала през магнитна обработка и тн./ и примеси на разтворени вещества.

Доколкото съм чел, най-добро въздействие има водата след размразяване, но както се знае ледът има над сто вида кристални решетки /всяка снежинка е различна/ така, че размразената вода запазва част от паметта на леда. Ледът също си променя свойствата в зависимост от температурата на замразяване, като се смята че настъпват драстични промени при температури под -70С. При размразяване на леда се чува пукот /в резултат от промяната на кристалната структура/, като силата на звука е пропорционална на температурата до която е бил замразен ледът /колкото до по-ниска темп, толкова е по-силен звука/. Ефекта е идеален в чаша уиски, ако ледчето е извадено от фризера/дълбоко замразено/. df43f
Преварената вода или кондензираната, са с "форматирана" структура и не носят информация./или поне така се смята/

Максималната плътност при водата е при +4С ,така на дъното на морета и океани водата е винаги 4 градуса /най-тежката вода отива отдолу/.Силата на разтваряне на вещества във водата е свързана с температурата, като разтворимостта й е най-ниска съответно при 4С /а не при 0С/. Съответно най-висока разтворимост има при точката на кипене, която зависи от атмосферното налягане /надморска височина/. Водата кипи при 100С на нивото на океана. На "Черни Връх" мисля че температурата на кипене е около 94С, съответно на Мусала ще бъде още по-ниска.
Христо
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот miros » 30 Дек 2017 01:51

Да, без слънцето и водата живота на Земята е невъзможен.
Който може,го може. Който не може,не може....
Пийте повече бира, но умерено.
Аватар
miros
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот вятървкосите » 28 Яну 2018 16:38

Няма да ви занимавам в подробности, но констатирах, че в есето на Христо има точно 2 (две) верни изречения. Последните две.
Съжалявам, но истината над всичко! :D
вятървкосите
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 30 Яну 2018 21:36

вятървкосите написа:Няма да ви занимавам в подробности, но констатирах, че в есето на Христо има точно 2 (две) верни изречения. Последните две.
Съжалявам, но истината над всичко! :D

вятървкосите, в интерес на истината изтърва петото изречение отзад напред.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот kotkon » 31 Яну 2018 01:51

H2O написа: 8) !!! Продавам виртуална линейна драга, работи без вода!
Лови по памет!
Цена: неизвестна!
За контакти: Безконтактна (WiFi)! :no: Просто Спам.. :sorry:

Въх уби ме!!! jkii8
Щом цената е неизвсетна, ще копая за виртуална валута и като стане номера ще ти я купя... df43f

По темата...
За водата знам, че кристализира в седем различни форми. Дано не бъркам и да излъжа някого, но по спомен са 7.
Иначе смятам, че васякакви мистификации за нея са нещо напълно естествено, защото тя е сравнително разпространена не само на земята, но и във вселената като цяло.
Също така силно зависим от нея. Това са добри предпоставки за развиване на разни тези пред определени кръгове хора.
А че тя, като всяко друго вещество, има особени свойства си е така. Но то оставаше и да няма свойства: е тогава кажи на някой „Сипи ми една вода, Моля!“. Да го видим как ще я сипе, Моля!

пп:
Ааа сетих се - много важно за водата е да я пиеш и като пиеш алкохол. Че иначе тя се сърди и става лошо. С червено вино например.. Наздраве!
Аватар
kotkon
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот zempar » 31 Яну 2018 21:42

Не знам водата дали има памет, но от опит знам, че ракията има свойства да затрива памет, а, както знаем забравянето е полезна функция на мозъка.
(Забравянето е важна функция на паметта, тъй като според някои учени количеството на запаметената в мозъка информация е ограничено. Забравянето служи за това, само най-важната част от информацията да бъде съхранена и впоследствие да бъде използвана. Процесът на забравяне се извършва избирателно и зависи от редица фактори) копирано от Уикипедия.
Вие си правете заключение кое ще е по-полезно за Вас и мозъка Ви :D .
Извинете за спама :grin: .
Skype-zampar
Аватар
zempar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот vis » 31 Яну 2018 22:25

С методите на Твърдата Наука няма възожност да се даде обеснят вече много явления. Водата може да бъде СТРУКОРИРАНА с музика с мисли и с физическо ввъздействие-Вихрова тръба на Виктор Шаубергер.В аптеките има Сребърна вода и Златна вода това са колоидни разтвори аз лично ползвам Сребърна при хрема.За нашата работа смятам,че можем да ползваме някои от идеите на Виктор Шаубергер.
vis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Христо » 03 Май 2018 07:18

Много бих се радвал, ако колегите си обосноват мнението относно кое е истина и кое са глупости.
Дайте линк-връзка към статия, която оборва това което съм написал.Примерно.

От свойствата на водата най-важното за златотърсачите е мокренето и капилярните сили, които то предизвиква.

Следва продължение....
Христо
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 03 Май 2018 17:59

Като знам за какво иде реч при тебе с малко нема да стане.
Поздрави.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Христо » 05 Май 2018 20:20

Да наливаме алкохол в водата е грехота. Въпреки че някой нечестиви търговци и бармани с това се изхранват, изедници мръсни. Повърхностното напрежение може да се свали и с малко перилен препарат. Алкохол може само метил да изливам във водата. Етила и етилосдържащите течности (ракия,, водка, уиски и тн.) ги използвам само по предназначение. df43f 556ty
Христо
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 05 Май 2018 23:17

Христо написа:............... Алкохол може само метил да изливам във водата. Етила и .................

Метил е вид червей.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Предишна

Назад към За всичко за което ви се говори