Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Bazooka gold trap - Улей Базука

Всякакви клипове за злато и камъни.

Bazooka gold trap - Улей Базука

Мнениеот atanas » 25 Фев 2016 19:19

Здравейте, преди два дни преправих базуката така че да не се задръства и днес бях на терена да я тествам. Останах много доволен от улея, мяташ яко отгоре без да ти пука и тва е ! Това което ме изненада е че хваща и микрона. След базуката сложих и друг улей за проверка в който на края нямаше нищо w1w2w3
Ето и едно клипче да видите как изглежда :)
ПС: тва не е реклама или нещо от сорта...просто споделям и други улеи :) късмет на всички!

https://youtu.be/faoDzamnhHc
Аватар
atanas
Златотърсач
Златотърсач

Re: Bazooka gold trap - Улей Базука

Мнениеот daoazo » 25 Фев 2016 19:37

Колега ка фиксира дупките колко са на този обем кутия и каквао фи са.колко е широка и дълга .и аз имам голям мирак за базука номисля да я направя вътре с водно легло или т.н. ватер флоу.какво фи ти са тръбите
.благодаря страхотна е

.
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот atanas » 25 Фев 2016 19:42

Честно да си кажа, като я правих я правих на око...единственото което помня е че е дълга 90см. А тръбите са 3 на брой с дупки по 2 реда на тръба. Ще ги проверя тия дни да видя колко са широки и ще пиша..
Аватар
atanas
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 27 Фев 2016 11:40

Пусни едно чертежче.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 27 Фев 2016 12:16

Мисля че първото е по практично от второто.тази капак е направен да насочва. Материала и създава така нареченото подземно водно легло .това ме върна към базуката. Иначе бях се отказал аз и доста колеги са установили че изпуска и не е практична. Когато се работи на кубици на всяка количка има пропуск дори да е сят материала. А за микрон да не говорим. За да работи добре е нужно да се разработи леглото да има ламинарен поток така че класификацията от гризлито да попада в ламинарна зависимост за да се извлича всякакво злато и да няма пропуски.засега чао
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bakaliaros » 27 Фев 2016 18:42

миналата година си купих готова за 120лв.
работих 3 дни с нея и се отказах :oops:
в легена има , базуката празна
това си е мое мнение
bakaliaros
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 27 Фев 2016 20:11

Има го този момент с бг самоделките. Азлично имах моя направена от дърво и се разду за едно лято.но чесно да си кажа изпуска. Обаче идеята да се класифицира материала от първа ръка е много апетитна и облекчава много работата..имам идея вместо флуидно легло да монтирам корито с ламинарен поток.ако разбираш от потоците. Още като я видиш. Базуката ти става ясно че този където я е правил хал хабер си е нямял от златарство и златотобив и прилежащите им природни закони.успех
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот atanas » 27 Фев 2016 20:36

Моята е точно като втория модел който си пуснал. Може би първия ще е наистина по добър като извличане. На моите проби от онзи ден моята се представи много добре, смея да кажа че не е изтървала нищо но все пак може и да има минимални изтървания от материала който не е влязъл в базуката, а е минал отгоре над решетката. Иначе ако е влязла вътре няма как да излезе !
Поздрави и късмет !
Аватар
atanas
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 27 Фев 2016 21:05

Няма и как да мине отгоре.излезне ли вътре ако е подаден по бързо материалът набития шлих не му дава да слезне надолу а го изхвърля.аз си спомням работих един ден 20колички и имах пробно корито на всяка количка имаше загуби от една поголяма до1 мм и няколко по малки3-5около половин мм и по дребни това бяха загубите. Работа на бърза вода 3 см иначе не може да чисти джоба дори бях монтирал над тръбите нещо хоризонтално за да създам водно легло в джоба и материалът минаваше под жоризонталната летва..тогава на това място излизаше само люспесто и всеки знае трудно се извлича.в по напреднал етап сложих гума стелка пред джоба и трафарети. С допълненията Тогава доколкото си спомням нямаше загуби..успех
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 13 Мар 2016 15:58

Колеги решил съм да си купувам Bazooka нека някой който е работил с такъв улей да сподели струва ли си.Като гледам клипове нито се пресева материала и бързо се разтоварва но незнам дали ще хваща нещо
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 13 Мар 2016 17:47

Kолега куписи от оригиналните.тези кито са минйорските или един клас по малки. За едрото. Няма да имаш ядове но за микрона няма да е на 100% .иначе е здрава и икономична .мяташ на корем колкото ти душа сака.успех.
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот rossen123 » 13 Мар 2016 18:08

daoazo написа:Kолега куписи от оригиналните.тези кито са минйорските или един клас по малки. За едрото. Няма да имаш ядове но за микрона няма да е на 100% .иначе е здрава и икономична .мяташ на корем колкото ти душа сака.успех.

Мерси за отговора колега смятам от тези да взема http://www.bazookagoldtrap.com/30-prospector-bazooka-gold-trap-sluice-box/ а имаш ли идея на колко кофи се разтоварва
rossen123
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 13 Мар 2016 19:54

Ми пробно на половин кубик.но може да си бачкаш и цял ден. Нали това е идеята. Сдифузията на водата да се почиства джоба и да остава само златото
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Назад към Клипове