Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Тест на улей

Всякакви клипове за злато и камъни.

Re: Тест на улей

Мнениеот bili96 » 21 Юли 2015 13:20

Здравей REPATA, хубави клипове за работа почти без вода, но при такъв дебит не се ли налага изчистване на задръстени стелки след всяка пусната кофичка?!. А това 2 мм Welcome как се държи на вода 1,5-2 см над него при денивелация на улея 12-15 см?
Приятен ден на морето!
bili96
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 21 Юли 2015 14:20

Били,по принцип трябва,но не и на този улеи.След 2 прекарани кофи(те са записани) обърни внимание след последната лопатка ,от 15:23 до 16:23 виждаш ли задръстен улей някъде ?Самоизчиства се! Наклона на един улеи се регулира на границата на задръстването и според водата! При бърза вода няма никакви проблеми с наклони и кофи.Ама каня се скоро(още тази Неделя ако мога) на зверски тест с камера на статив!
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот bili96 » 21 Юли 2015 14:32

Благодаря REPATA, ще ми бъде полезно и интересно да видя новия клип, предполагам и на колегите интересуващи се от иновативните неща за улеите.
bili96
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jhook » 21 Юли 2015 14:48

nestor_ya написа:
10072015497.jpg
Здравейте и от мен,нестор_я . От Русе съм и от скоро се "запалих" по това нещо...Успех на всички(колеги) ще кажа когато понатрупам малко повече опит.Качвам малко снимки от последния ми "излет"...дано ви харесат!(има и видео но срещам малко трудности с качването му)

По този начин монтиран улея няма да работи добре...
Иска по-малко вода и по-голям наклон...
Аватар
jhook
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nestor_ya » 21 Юли 2015 16:24

Благодаря за приветствията...! По въпроса за улея,водата ,денивелацията и т.н. просто му отделих 1 ден и 5 кофи пресят материал за да знам на какво да разчитам. Е ...останах доволен-наистина си заслужава!!!

Колегата ти казва, че водата е много, а наклона е малък. Не знам какво искаш да кажеш с думите - останах доволен. Ще ти кажа при мен какво се е случвало. И аз бях доволна, но като пуснах втори път материала през улея, се уплаших какво съм изпуснала. Реално не е изгубено, но настройката на улея не беше добра и ако не събирах материала за контрола, нямаше да разбера че изпускам.
nestor_ya
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nestor_ya » 27 Юли 2015 19:33

Съгласен :good:...благодаря !Всичко е проба-грешка.Снимките са от първото поставяне.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
nestor_ya
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот TheProspector » 24 Окт 2015 21:43

Всеки може да си пише каквото си иска по форумите,улеят се е доказал,че работи.Но е хубаво от време на време да се показват факти.Пред тях и боговете мълчат,както се казва.Аз едно време си мислех:"е*а един улей,кво толко,че огънем една ламарина от курника,че му натепам две стелки от на дедо ми ладата...".Впоследствие разбрах,че съм грешал.Лятото говорих с един колега,който се учудваше,че съм купил на Ицо улея,при положение,че за много по-малко пари съм могъл да направя собствен,както той е направил.Заприказвахме се и стана въпрос за това,че има колеги,които печелят от продажбата на подобни съоръжения.Аз лично не виждам лошо в това,стига тези пособия за добив наистина да работят,а не просто да се гони печалба.

Поздрави,
Три пътя водят към знанието: пътят на размишлението – това е най-благородният път, пътят на подражанието – това е най-лекият път, и пътят на опита – това е най-горчивият път.

Конфуций
Аватар
TheProspector
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот jokko1 » 29 Окт 2015 20:15

Колега прав си че това което се продава трябва да работи.Смея да твърдя че в този форум и в Проспектора не се продават неработещи неща.Само да се появи нещо калпаво и така бива награбвано и критикувано че обявата му на часа изчезва.Те търгашите много бързо разбраха че на тези две места с трици маймуни няма да хванат и сами се разкараха.От време на време се пробва по някой новопръкнал се но много бързо влиза в час и изчезва.
Колкото до цената всеки си решава. Както казваха през социализма бързо,качествено и евтино има.Но трябва да избереш само едно от трите.
Аватар
jokko1
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Roklichki » 14 Ное 2015 12:24

Много полезна темичка за новаците като мен !!!
Roklichki

Мнениеот pscorpions » 14 Ное 2015 20:46

[quote="Roklichki"]Много полезна темичка за новаците като мен !!!

Всички теми са хубави и полезни, само да има кой да ги чета, но с разбиране. И не само за новаците, защото всеки ден се качва нещо ново което се научава.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bili96 » 09 Дек 2015 14:21

Здравейте,
Къде може да се види клип на улея с нормална вода, колко пресяти 20 литрови кофи може да промие за 8 часа чисто време и на колко кофи се разтоварва при много магнетит?
bili96
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 09 Дек 2015 19:28

В йоутубе има едно клпче улей репата 30 минути гледайго умножиго по 18 и ще олучиш 8часа работа или полесно гледайго 16пъти и си води записки в 16п :lol: ъти колко. Разтоварвания прави :D :grin: w1w1успех в гледането
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 10 Дек 2015 13:05

bili96 написа:Здравейте,
Къде може да се види клип на улея с нормална вода, колко пресяти 20 литрови кофи може да промие за 8 часа чисто време и на колко кофи се разтоварва при много магнетит?

Клиповете са заснети на бавна вода,даже единия направо (без вода)почти ако се нарича вода 15 см вадичка. При нормална вода 0,9-15 мм в приемното,7 мин на 20 литрова кофа съм го засичал при класификация на Гаретско сито.Разтоварванията са много относително нещо!?
1.Какво е златото?
2.Какъв е материала(класификация)?
3.Какъв е приблизителния % на тежката фракция?
4.Каква е едрината на златото?
5.Какъв е наклона на улея?
6.Каква е скоростта на водата?
Всичко това комплексно ти определя на колко време да разтоварваш,и по колко кофи да пускаш на една промивка.
2 кофи по 20 литра при всякакви условия,и независимо от по горе описаните критерии ги взима без проблем като при малък наклон и нормална или бърза вода,без загуба!Вече над 2 кофи трябва да съобразяваш със всичко по горе описано! Ако бачкаш на по ситно сито,при класификация 2,5-5мм бачка още по добре,защото няма какво да повлича златинки по скарата! Почти всички колеги го ползват освен за улеи,и за концентратор.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот nikmagi » 10 Дек 2015 20:49

bili96 написа:Здравейте,

Колега, от въпроса ти веднага се вижда, че смяташ колко можеш да изкараш за един ден. Второто което се вижда, е че нямаш кой знае какъв опит.
С пет-шест изречения нама как да ти се прехвърли една-две годишен опит. То и за това Христо не ти отговаря точно, а ти посочва няколко точки, от които зависи промитото количество. Ходи повече по реките и по-малко пред компютъра.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 26 Яну 2016 10:20

Колеги. Понеже пак се водеха спекулации че моят улей можел да работи само на малко вода,преди 3 дена заснехме клип!
Клипа е сниман при -5 градуса.Замръзнала баластра,сополи замръзнали по носовете,бърза вода 4-5 см ,денивелация едва ли имаше 3 см на улея.миехме по 3 кофи.близо 10 мин водата тече през улея отмива докато напълним новите три кофи.След улея си личи колко е бърза.Носим мием и пак пълним,и водата пак си тече...близо час улея не е ваден на тази вода.Горната му част над водата замръзна! Улея е на тези две момчета от клипа.Втори излет и имаха съмнения леки дали бачка! Закарах ги,и ...резултатите са налице!само 7 микрончета в долната стелка към изхода! 3 дена мъчих да сглобя кадрите и запиша,снощи успях.Някакъв проблем имах с програмата! В момента го качвам във Фейсбук. След това ще го кача в Ютуб и го пускам във форума!!
На 80% е в феиса.След 10-15 мин ще може да го гледат тези който имат феис!
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Клипове