Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Тест на улей

Всякакви клипове за злато и камъни.

Тест на улей

Мнениеот Repata » 19 Юли 2015 19:49

Отдавна се канех да го заснема но вчера просто го реших окончателно! Дерето е само и предимно пълно със микронно и ситно злато!
До момента от него имам извадени за около 30 ходения към 50 грама,от които само едно парченце 0,20. Преобладаващото е в диапазон 0-200мкм. Имах обогатени участъци с над 30-40 знака в лопата но все микрон. И аз харесвам самородки,и злато което се вижда от 100 метра,но за съжаление в България са го обрали още преди 5000 години.Дали е парче от 10 грама,или е микрон 0,50 знака му е един и същ.Au!!
Дали е за хоби,или не е за хоби,пак е Au.
Аз отивам за Цаца,а ако хвана Паламуд е добре дошъл.Ама доста съм ходил за Паламуд преди години,и съм хващал на Паламуда кайсиите!
По добре да се прибера с грам микрон,отколкото с две големи кайсии,в търсене на Ел Дорадо!
Пак повтарям че и аз харесвам едрото ама...Нема бракя!! Затова се научете да хващате ситното и микрона,а едрото не иска знания!
Едрото се хваща и с един гурлив дървен улей само с един жлеб!!!!!!!!!!!
А колко е скъпо ваденето му,може да прецените и сами!
От 2 кофи-,зрънчест микрон,около 0,15-0,20!
Камерите не са гасени,гледайте! ;)

В момента качвам втора част на клипа,по интересната!! Ще видите два различни улея как се справят там!! Единия е "сезонен улей" със "професионален миньорски мъх"както повечето от този вид който бачкат на "Малко вода" До края на ноември богатите дерета са така.Абе гледайте :mrgreen:
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Re: Тест на улей

Мнениеот Repata » 19 Юли 2015 21:22

Ето я и втората част на клипа. Кое работи на малко вода,кое не работи на малко вода...има ли полза от микрон,няма ли полза,колко трябва да е скъпа техниката за микрон,всичко се вижда!!!!
Следващия клип ще е на драга на същото място!!!!! С две камери ще го заснема,и накрая претегля всичко.Да видим струва ли си или НЕ!!
После ще снимам и клип на голям наклон и много бърза вода,и така....Да видим "Тенекията за улуци" как работи!!!
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот star19 » 19 Юли 2015 22:14

Много добри филмчета са се получили БРАВО w1w2w3 ама и улея работи изключително добре на тая слаба вода
Цвятко skype: cool19977 тел:0885017121
star19
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 19 Юли 2015 22:25

Бас хващам че ако пикая в него,пак ще хваща и то без пропуск!Няма бърза няма бавна,Няма микрони,няма кюфтета..Наред!...следващия клип е на супер бърза вода!

П.С
Защото сега ще почнат да пишат че не е за бърза вода :mrgreen:
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот BG_Mitko » 19 Юли 2015 22:35

Малее нямам търпение да качиш следвачия клип от бая време чакам някой да качи нещо интересно а това е бая интересно :D продължавай да качваш често. До колкото знам имаш бая не качен материал гръмни го на веднъж и да си гледаме клипчетата и да се учим от тях това е най-вачното да се учим с интерес.
BG_Mitko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот BG_Mitko » 19 Юли 2015 22:47

star19 написа:Много добри филмчета са се получили БРАВО w1w2w3 ама и улея работи изключително добре на тая слаба вода

Улея е уникат работи много добре перфектен е по принцип не само този улей работи добре а всичките улеи на репата са перфектни аз не съм работил с такъв улей нито съм виждал но само от клиповете ми се изяснява че са безгрешна серия даже според мен е в топ 5 най-добри улей не говорим само за удобство или пък външен вид или продуктивност аз за всичко в едно и още други неща който даже не съм ги изброил. Пък ако ли не е най-добрия улеи в света това си е мой начин на изказване "най-добрия" да не го възприемете другак си примерно че рекламирам не това си е мое мнение и даже се чудя дали аз да не си купя едно такова улейче няма да имам ядове но не ми се иска да вкарвам в бокса моя тамън го направих пък и си работи задоволително плюса му е че е по продоктивен дълъг и широк минуса е че е голям и труден за пренасяне има много минуси но да не се отклонявам от темата общо взето всичките продукти на репата ми харесват и са качествени много съм слушал за тях и даже някой съм ги виждал в деиствие примерно раптор 1 направо ми пълни сърцето :D твърде много се отклоних извинявам се за спамчето.
BG_Mitko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот F0X » 20 Юли 2015 00:08

Който може го може :muslim: ...
F0X

Мнениеот pscorpions » 20 Юли 2015 01:12

[quote="BG_Mitko"][quote="star19"]
но не ми се иска да вкарвам в бокса моя тамън го направих пък и си работи задоволително

И аз си мислех че моя работи добре. От както си взех на Репата, моя не съм го пипала.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот КАЯ » 20 Юли 2015 03:36

Repata написа:.Да видим "Тенекията за улуци" как работи!!!

Не знам що му се връзваш на "специалиста", та си хабиш нервите.
Да промиваш злато се научаваш за часове, да го търсиш се учиш цял живот.
На някои хора егото им е толкова голямо, че ако паднат от него да нивото на интелекта си ще се пребият.
Аватар
КАЯ
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот comander » 20 Юли 2015 12:27

Много показателен клип,факта че във втората стелка нямаше никои, говори за перфектна работа на улея.
comander
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 20 Юли 2015 14:36

Това не е ли злато на което му казвват искрици по книгите.
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 20 Юли 2015 16:17

comander написа:Много показателен клип,факта че във втората стелка нямаше никои, говори за перфектна работа на улея.

Чак никой не е да нямаше, видяха се 3-4 миниатюрни в контролната стелка. Аз едвам ги видях с просто око, а камерата гарантирано няма как да ги улови ясно. То нещо и имаше на зуума, щото като го бутнех леко и отиваше до край и размазваше всичко. Та се наложи клипа да се снима без зуум и при това положение нюню-тата не се виждат - там шанса е да се снима малко по-отдалеч с добра осветеност и от статив. Статив имахме, но си беше доста трудно за изпълнение в теснотията на дерето.
После... Нали гледаш колко беше водата - една малка кална вадичка. Едвам намерихме място за улея, а и като я гледах колко е кална си мислех, че ще има доста пропуск. Но и за мое учудване имаше само няколко. Пък и да не забравяме - колкото е по-ситно, толкова по-трудно се извлича. Така, че всичко си е на ред.
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот nestor_ya » 20 Юли 2015 20:14

10072015497.jpg
Здравейте и от мен,нестор_я . От Русе съм и от скоро се "запалих" по това нещо...Успех на всички(колеги) ще кажа когато понатрупам малко повече опит.Качвам малко снимки от последния ми "излет"...дано ви харесат!(има и видео но срещам малко трудности с качването му)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
nestor_ya
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ilko 81 » 20 Юли 2015 21:41

nestor_ya написа:
10072015497.jpg
Здравейте и от мен,нестор_я . От Русе съм и от скоро се "запалих" по това нещо...Успех на всички(колеги) ще кажа когато понатрупам малко повече опит.Качвам малко снимки от последния ми "излет"...дано ви харесат!(има и видео но срещам малко трудности с качването му)

Добре си дошъл сред нас колега сега остава да кажеш,че и златото е от нашия район честито за новата ти предобивка успех ти пожелавам във хобито и със ewd поздрави
ilko 81
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 20 Юли 2015 23:55

Добре дошъл в семейството nestor_ya, добър тест на улея си направил.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към Клипове