Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

1 ден в Аляска !

Всякакви клипове за злато и камъни.

Re: 1 ден в Аляска !

Мнениеот iliacht77 » 07 Апр 2017 20:15

Канада в момента (или по-скоро на един канадски остров) има оферта ако отидеш за 5 год. да ти дадат работа и 2 акра гора от която да си насечеш за къща. Но трябва да имаш легално право да работиш в Канада. Което към момента не знам какво означава. Вече имали около 3 хил кандидати. Предполагам и за Аляска ще има нещо такова.

Beautiful Canadian island offers job and two acres of land – but there’s a catch

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/09/20/beautiful-canadian-island-offers-job-and-two-acres-of-land--but/

A business in Canada is offering a job and 2 free acres of land if you relocate

http://www.cnbc.com/2016/09/16/a-business-in-canada-is-offering-a-job-and-2-free-acres-of-land-if-you-relocate.html
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот kotkon » 12 Апр 2017 02:06

Сигурно не е лошо в Канада. И в САЩ също, но си има „но“-та: говорил съм с американка (демек жена от САЩ), която искаше да мигрира към канада, защото САЩ ѝ се струвало неприятно място за живеене - лицемерни и арогантни хора. Казано от американка..
Как да е... Реших да се обадя за да припомня, че в САЩ са много особени. Трябва да се внимава с хората- от мой опит не са много учтиви. А и законите при тях не са това, което са при нас.
Тук се пишат за да бъдат заобилокени, там - за да бъде съдът обективен, математически изчерпателен и разбира се всеки прецедент е повод за нова наредба или както си го наричат те...
Освен за командировка, трудно бих отишъл там отново, но това си е мое отношение.

А за цигарите на отиване.... Тоя проблем съм го изживявал: през цялото това пътуване си е АД !!!
Ад, Чистилище и.. Рай когато излезеш от последното летище.

На пушачите препоръчвам, от опит, един блистер табекс - ще притъпи никотиновия глад до понисимо ниво. Аз първия път го гасях с вино, но по едно време стюардите ми казаха, че вино не се пие по толкова много на тая височина.. съкрушиха ме; аз ги лъжа че искам да заспя, те ми викат „ми пий тогва червено, не бяло вино jyjhj“.

Ако някой реши да се пробва там - нека проучи добре нещата или по се свърже с някой познат живеещ там, опознал нравите им, че там могат да бъдат бая сериозни.
Аватар
kotkon
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 14 Апр 2017 15:21

За Америка може да се говори безкрайно много и пак като се отиде всеки си приема нещата както си му идва от вътрешният ритъм и от .. размера на дохода.

Живял съм там няколко години и ако бях сам (примерно по каквато и да е причина да нямах родители) сигурно щях да остана. Но не можах да оставя родителите си да изсъхнат без внучета заради моите гранде амбиции.

Уточнявам веднага причината защото почти всеки българин като разбере че се връщам веднага пита "Защо" и в общият случай без значение какво ще кажа ме взема за изперкал. В моето село където и без да казвам си ме знаят са ме спирали на улицата да ми се карат как може да съм толкова тъп, че от Америка да се върна в най-тъпото село на света. На всеки казвам - Каквото кажеш или се сетиш, прав си, аре чао, че си имам толкова работа за вършене, че намам време да се наспя като хората.

Да различни са като манталитет от нас, на едни българи допада, на други не. Едно е сигурно, не може да се правят обобщения. Има много идиотска прослойка дето не знаят името на планетата на която живеят (ако въобще са наясно, че живеят на планета). Има страшно надъхани хора които почти нямат еквивлент с нас, готови на всичко да преуспеят, както им казват driven - движени, все едно имат скрит двигател.

Лично познвам един (трето поколение португалец) който бачкаше на три работи докато две от дъщерите му учеха медицина (за тях беше по 60 хиляди долара на човек на година) без да се оплаче дори веднъж. Бивш панделаджия, защото докато опитвал да се самовзриви в къщата си (и на жена му, с която искал развод) , нахлули полицаите и го изкарали за опит за убийство :) той ходеше нощна смяна да зарежда един голям хранителен магазин, след това дневна за ремонт на покриви, където са ми казвали, че ходел изправен по билото с топа импрегнирани керемиди на рамо, събота и неделя да запоява електроника. Понеделник вечер по закон ходеше на бразилски стрип бар, където със стари приятели разтушваше.

Кевин Мендоза - един ден ще напиша книга за него. Причината заради която ще го направя ще е много българи дето се мислят за корави, да помислят още веднъж. Не че имам нещо против да има и по-корави, но да имат добра база за сравнение.

За твърде силно вярващите в Исус или разните други светии няма да говоря, а те са голяма бройка. За сектоидите също.

Обществените заведения, като училища, библиотеки, градски транспорт се финасират чрез разни фондове, а не от държавата и от там идва и по-големият локален контрол и интерес те да са на добро ниво. Особено университетите, винаги са на топ 10, подредено, окосено, циментирано, асфалтирано, боядисано, ремонтирано. Всеки студент носи пари и борбата е сериозна.

За разлика в бившето СеСеСеРе и соц страните, където МВР се използваше и като инструмент за натиск от страна на държавата (сега се използва предимно за междуведомствен натиск), там няма МВР. Всяко полицейско управление си е за себе си и града или раойна койта обслужва и е на подчинение на кмета и съда. Полицая извън работно време няма никакви правомощия. За Бг не знам как е.

Only in America - Само в Америка е израз еквивалентен на нашият - Само в България, когато стане не въпрос за някаква абсурдна ситуация. И там са постоянен спор, за това как един среден американец, работи толкова и толкова, а накрая като се пенсионира взема толкова и толкова, а пък един емигрант с идването получва еди колко си и винаги се получават суми обидни за трудилият се американец.

Половината от заклетите републиканци смятат либералите (Демократите) за национални предатели, които трябва да са в затвора, другата половина републиканци, че затвор е нищо, трябва да ги изгорят публично на клада. Същото е от страна на демократите към републиканците.

Една позната републиканка се беше заклела, че ако Хилари спечели ще се изнесе от щатите. Даже се бяхме засилили да и търсим ако някъде има обособена прослойка американци живеещи в Бг да и търсим място за живеене. Не, че щеше да дойде, мъжът и беше американец, но израсъл в Канада и щяха сигурно да отидат там. Тя твърдеше, че когато Бил Клинтън си тръгвал след двата мандата, лично Хилари уредила личният състав да се изхожда където му падне и по каквато нужда му дойде из белият дом докато върви изнасянето. Дали е вярно, аз лично не знам, тя твърдеше, че го знае от сигурни източници и си вярваше.

Сега имало вълна от преселения на демократи заради Тръмп.

Между самите северни и южни щати разликата е голяма. Северняците когато са ядосани наричат южняците Red necks, червени вратове, от работата на полето, южняците не обичат либералните северняци и особено триполовата система дето наскоро издокараха. Сега и легализацията на марихуаната добави нови вълни на омраза на едни и радост за други. Под радост не визирам тия дето ще се дрогират легално, а това, че много хора, не само американци, смятат, че марихуаната има много по-малко вредно и много повече полезно действие от алкохола или цигарите например.

Всичко зависи кой къде попадне и НАЙ-ВЕЧЕ, колко ще полчава като доход. Тия с повечето пари са винаги по-големи оптимисти и гледат по-положителноо на нещата. С пари трудностите се понасят много по-лесно. То това е навсякъде. И обратното е навсякъде, с по-ниски доходи на човек му е по-трудно и озлобява.

Абсолютно сигурно е, че НЕ може да се обобщи, въпреки, че ще се намерят хора които да го могат, но това си е от конкретното баирче на което стоят.
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 07 Яну 2018 15:52

Колеги.Онзи ден се свърза с мен стар приятел от фейса,с който се познаваме поне от 4г ама незнаех че ходи да бачка в Аляска.Словенец е и всяка година от 2012 ходи в Аляска за по 3 месеца.Разпитах как седят нещата там финансово,законово, и тази сутрин ми е писал.и снимки ми е пратил.Качвам веднага пълната информация,и вече почвам да се ослушвам за една инвестиция и.....Черта
Тази година вероятно ще дойде при мен,в БГ и ще разпитам всичко подробно защото няма време.....Живота е къс

Hello
I live in Slovakia, Banská Bystrica. Many times we visited Bulgaria (Primorsko, Acheloi.
during summer.
I search gold about 25 years in many countries of Europe. Alaska I visited first time at 2012.. from that time every year for three moths during summer time. Using ESTA visa.
this is work as "recreational goldpanner" we work in Forty mile region - Chicken, on South and Notrh Fork.
All you need is visiting of Burreau of Land Management in Tok town. a clark write record of your name and place, where you will stay (which river, which claim...) all without payment..
So... you need permission od owner of claim and you own facilities... dredge, hovercraft, boat, strong car and complete facility for camping (tent and so on...
This year I probably will stay at home... maybye I will visit Bulgarian rivers with you

Превод:

Здравей.
Живея в Словакия, Банска Бистрица. Много пъти съм посещавал България (Приморско, Ахелой ...) през лятото.
Търся злато около от 25 години в много страни от Европа. Аляска посетих за първи път през 2012 г. от тогава всяка година за три месеца през лятото съм там. Използвам ESTA виза.(това не го знам какво е)
Това е работа като "Златотърсач за развлечение" ние работим в четиридесет мили район
Всичко, от което се нуждаеш, е да посетиш Burreau of Land Management в град Ток. един чиновник записва твоето име и място, където ще останеш коя река, коя местност, всичко е безплатно .
Така че имаш нужда от разрешение от собственика на територията и трябва да разполагаш със собствени съоръжения. Драги, въздухоплавателни средства, лодки, автомобили и цялостно съоръжение за къмпинг палатка и др.
Тази година вероятно ще остана у дома, може би ще посетя българските реки със теб ;)

Ето и снимки които колегата ми изпрати!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот gogo » 08 Яну 2018 00:16

Примамливо...
gogo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот KENT » 09 Яну 2018 01:53

Идеално место за следващият събор, остава да се определят само датите.
Земята е кръгла- ще се срещнем зад ъгъла!
Аватар
KENT
Златотърсач
Златотърсач

Предишна

Назад към Клипове