Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Дългия път на Крокодила.

Всякакви клипове за злато и камъни.

Re: Дългия път на Крокодила.

Мнениеот lpafdm » 06 Яну 2015 15:48

Без коментар...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SDWa3SvuhAk[/youtube]
Ако проблема може да се разреши с пари, това не е проблем, а разход.
Людмил - Видин
Аватар
lpafdm
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 12 Яну 2015 11:07

Човек винаги може да сбъдне мечтите си стига да вярва силно в себе си,и да има желание:)

Днес говорих и със режисьора на филма Марио Марков .Ето ви и една обява:))))))Напълно реална и проверена от мене.

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 1%82%D0%BE
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Vlado73 » 12 Яну 2015 14:00

Repata написа:Човек винаги може да сбъдне мечтите си стига да вярва силно в себе си,и да има желание:)

Днес говорих и със режисьора на филма Марио Марков .Ето ви и една обява:))))))Напълно реална и проверена от мене.

http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 1%82%D0%BE

Привет Ицо, не исках да ти пиша на "лични" тъй като може би и на други колеги ще им бъдат интересни твоите отговори (ако решиш да отговориш де :) ). Прочетох внимателно обявата на господин Марков, направих си една проста сметчица и бих желал да попитам. Първо каква беше грубата ми сметка:
Цената на експедицията 7500 US долара без пътя, самолетен билет до там около 2000 ЕВРО. Не зная за какво още ще трябва да се правят разходи, но съвсем грубо сметката е около 15 000 лв минимум.
Та въпроса ми е (като се изключи авантюрата) и "невероятната" възможност да работиш с професионални златокопачи и на драга, возейки се в кану, спейки на палатки на полеви условия, има ли някакъв реален шанс да си върнеш вложените средства в рамките на месец (тъй като експедицията е с такава продължителност)?
Тъй като (лично мнение, може и да не съм прав), за мен това означава къртовски нискомеханизиран и при лоши условия труд ( за който си заплащаш една хубава сума), да получиш някакъв "равен" (каквото и да означава това) дял от добива.
Тъй като всички знаем че си бил там, дори възнамеряваш да се върнеш, смяташ ли че това е добра инвестиция (говоря за сумата от обявата)?
Колеги и за да не бъда разбран погрешно, не се заяждам или нещо такова, няма да мога да отида въпреки, че ако имах парите и свободното време бих опитал. Просто ми е интересно Ицо ако иска да сподели каква е файдата (като се изключи факта че можеш да имаш колкото жени можеш да оправиш) от едно такова начинание ако човек реши че това е начин при тази оскъдица и безработица да се опита да запълни дупка в бюджета си . Предполагам че всички са наясно че и късмета е от значение , но с добър специалист смятам че късмета би могъл да се ограничи в рамките на 10-20%, което не е малко но все пак едно е сигурни 2-3-5-10 хиляди + 10-20% шанс,е различно от "абе отиваме да копаме, пък кавото излезе".
А и от тук може би ще излезе отговор на темата "можем ли да се издържаме от златодобив".
Поздрави на всички и успех в хобито ! ewd
По добре да се ...... на метеното, отколкото да метеш ......!
Vlado73
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 12 Яну 2015 15:39

Много добър въпрос,и много точно зададен.Ще се опитам да отговоря според моите виждания и разбирания.
Относно екскурзията днес говорих със Марио Марков.Разговора се състоя в рамките на 1-2 мин. Представих се кои съм и за какво се боря.Тои също човека ми каза кои е.Даде моите координати на колегата си мисля също режисьор които ми писа във Фейса днес преди обед на страницата,очаквам да се свържем по имейла и да ми пратят всичко което ме интересува,или по телефона.

Конкретно за тези 7500$.Ще разгърна темата малко по отдалече.Няма как никои никъде по света да вложи пари в нещо,друг от някъде другаде да отиде и да му влезне на пълна партия!! Охрана на лагера-Пари.Движение с канута-Пари.Храна-Пари.Лекарства -пари.Всичко е пари!!Не съм говорил с тях подробно но проведа ли разговор веднага ще ви уведомя конкретно за какво става дума с точност! Само да спомена че едно отиване от Лабиринт до Базовия лагер в джунглата със кану струва 20 сол=10 лева.Едно връщане=20 сол или общо отиване и връщане 40 сол 20 лева.Като се има предвид стандарта в Перу спрямо стандарта в Папуа Нова Гвинея:
1 къща в Пуерто Малдонадо 30-40 000$ говоря за тухлена не лукс но добра за живеене.Същата такава тук качи колега линкове,във Папруа е няколко пъти повече.Явно стандарта е висок!
1 хектар в Пуерто може да се купи и за 1000$
Докато същия в Папуа гледах е над 20 000$ нека вземем под внимание и това.
Относно златото. Там докато бях не веднъж ми разправяха за реки във вътрешността със огромни парчета злато.Все пак това са индианци и съм склонен да им вярвам по ред причини.Тук такива парчета нямаме но 300 грама на месец с подходяща техника,и ежедневна работа могат да се вадят дори от любители на базата на големи кубици на ден.Не е невъзможно!!Нека не споделям тайни на колеги???В няколко заложни къщи на месец се носят количества от порядъка на 0,400-0,700 грама и то само на инжектори.Много пъти съм казвал:"Това че аз не мога не означава че и другите не могат"Знам много неща които ми доверяват колеги просто си мълча :)))Съдейки по клиповете на Крокодила такива самородки тук само можем да си мечтаем да видим.Не че ги няма,но траките са опоскали всичко.Мисля че не е нужно да обяснявам какво ни е златото сами го знаете!!
Март месец вероятно ,почти на 90% ще летя.Ето я и цената на билетите които следя ежедневно,да не кажа почасово!
http://www.kayak.com/flights/MAD-LIM/2015-03-24
Нищо няма да крия и ще кажа всичко! Идеята ми е да отида и наема квартира.Установявам се,и започвам да действам по план.викат ме пак защото са наели нов терен на които златото е фолио.Трудно обогатимо люспесто,което плава и не могат да го хванат.А е много!!! Другия им проблем е живака,и замърсяването.Ще пробвам да наложа вибрационни и центробежни методи за извлечение,за масово приложение. Ако това не стане ще затворят изцяло златодобива в регион Мадре де Диос. Нямат избор просто:))) Затова и военните са обстрелвали с ракети част от терените там!! Та идеята ми е да отида и установя.Ще видя какво мога да направя да остана.Искам и семейството си да взимам.В града няма проблеми с нищо,проблема е в джунглите.Условията са адски тежки! Опасности хиляди.Има всякаква гад от всякакви мащаби.Слънце ,жега 30-34 градуса постоянни.За жените НИ е рай ама за мен е трудно.Но това е. Ако успея да постигна това,всеки е добре дошъл да доиде и да бачка там.Перспективи има много .Хората са приветливи усмихнати и топли! Няма криви физиономии криви мутри по улиците.Спокоиствие .Децата до 12 играят и викат навън по улиците!! Няма да поема билетите на никои,или пътните. Отиване до Пуерто,около 1200$ връщане пак толкова! и поне 3000 трябва да има всеки в себе си да изкара там няколко месеца докато почне да вади!! Спрямо стандарта в Папуа как мислите??Нормално е!!

Ако там не стане, връщам се и търся път другаде.По ред причини тук не искам да остана:))) Общо взето това е.Сега ще пиша на хората да видя какво ще ми отговорят за Папуа??
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Vlado73 » 12 Яну 2015 16:41

Благодаря за изчерпателния отговор !!!
Мислех и това което ще напиша по-нататък да ти го пусна на "лични", но реших че ми е през к.ра кой какво си мисли.
Най-искренно ти желая успех и много късмет, от това което знам за теб (от теб самия а и от други хора), знанията ги имаш остава само да те споходи и късмета. Единствено се надявам дори и там където отиваш, да има начин да споделяш опита си, защото ти си един от малкото хора в България, които споделят опит (не става въпрос за колегите като мене, дето се чудят къде да излязат на въздух), а за хора които изкарват пари от златодобив. Защото според мен е е до някъде нормално да не споделяш места където си намерил по-добри залежи, но да криеш и техниката с която го извличаш... За краткия си стаж като "златотърсач" се убедих , че както и да го правиш си иска яко бачкане, а ако има как да помогнеш на колега от 2та грама на кубик да извади 80-90% вместо 20-30% (ако иска да чете и слуша разбира се ), би трябвало да се радваш а не да се криеш като мишок с "велики" изобретения (визирам великите изобретатели дето са открили топлата вода). Това което аз мога да споделя е че след четене на това което си писал и максимално придържане към основните техники които си описал (както и факта че читави колеги ми показаха къде мога да му видя цвета), съм доволен от това което виждам в улея и легена. Благодаря, на теб и такива като теб, не се отказах сле 10-20 опита , заради това, че дори и да има някакво злато аз нямаше да знам нито къде да го търся нито как да го извадя.
Може би заспамих темата, но не открих такава за благодарности, така че админа да трие ако тука не е мястото. :good:
По добре да се ...... на метеното, отколкото да метеш ......!
Vlado73
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 12 Яну 2015 18:00

Току що говорих по телефона. Идеята е създаване на реалити в съчетание приятното с полезното! 2500$ е само 1 час със хеликоптер пътуване.А човека ми каза че техниката няма как иначе да се предвижи през джунглите.Бензини,горива,съоражения всичко с хеликоптер се носи,и от там с канута по реката.Както и очаквах:))) Нашия Българин Любо-Крокодила е платил лицензи за добив на злато в Папуа,говорим професионален. Стандарта е много висок.Условията са тежки и трудни.Но пък никъде никога не е било лесно да се вади злато:))Има един лаф,които го е страх от мечки,да не ходи в гората:)
Ще дам още информация по въпроса тези дни:)Очаквам още информация:)
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот kaloyan » 12 Яну 2015 18:56

Аз си падам малко луд и такива шантави идеи много ми харесват. Преди години ходих до Нигерия за две седмици при един приятел, българин. От там имам незабравими спомени. С удоволствие бих участвал в някаква нова авантюра. Дори взех да обмислям разни подробности около евентуално пътуване.... т.е. размечтах се :grin:

Друг е въпроса, че поради естеството на работата ми едва ли ще мога да си позволя да отсъствам толкова дълго време, но пък с удоволствие ще следя подробности около дискусията :)

P.S. Ето един въпрос, върху който всеки кандидат участник трябва да си помисли: Хипотетично, в случай, че се добие някакво злато ще възникне въпроса за законният му износ от държавата, в която е добито (Перу/Папуа, Русия, Свазиленд и т.н) , и респ. за законният му внос в България (или където и да било другаде)...

Т.е. освен всичко друго, ще трябва много внимателно да се проучи законодателството и митническият режим на съответната държава ! ;)
memento mori
Аватар
kaloyan
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 12 Яну 2015 21:00

И аз се размечтах за това приключение, ама защо в съзнанието ми изплува ,че все още в Папуа имаше канибалски племена :) или се бъркам?
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 13 Яну 2015 21:27

Repata написа:................Относно златото. Там докато бях не веднъж ми разправяха за реки във вътрешността със огромни парчета злато.Все пак това са индианци и съм склонен да им вярвам по ред причини.Тук такива парчета нямаме но 300 грама на месец с подходяща техника,и ежедневна работа могат да се вадят дори от любители на базата на големи кубици на ден.Не е невъзможно!!Нека не споделям тайни на колеги???В няколко заложни къщи на месец се носят количества от порядъка на 0,400-0,700 грама и то само на инжектори.Много пъти съм казвал:"Това че аз не мога не означава че и другите не могат"Знам много неща които ми доверяват колеги просто си мълча :)))............

Христо, ако можеш да вадиш по 300 гр. на месец, защо не работиш два месеца в годината и да си гледаш рахата, а ще рискуваш чак в другия край на света? Ти беше отворил тема за издържане и забогатяване от любителски златодобив, а сега бягаш другаде. Нещо не ми се вързва. Къде е истината?
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 13 Яну 2015 23:17

nikmagi написа:
Repata написа:................Относно златото. Там докато бях не веднъж ми разправяха за реки във вътрешността със огромни парчета злато.Все пак това са индианци и съм склонен да им вярвам по ред причини.Тук такива парчета нямаме но 300 грама на месец с подходяща техника,и ежедневна работа могат да се вадят дори от любители на базата на големи кубици на ден.Не е невъзможно!!Нека не споделям тайни на колеги???В няколко заложни къщи на месец се носят количества от порядъка на 0,400-0,700 грама и то само на инжектори.Много пъти съм казвал:"Това че аз не мога не означава че и другите не могат"Знам много неща които ми доверяват колеги просто си мълча :)))............

Христо, ако можеш да вадиш по 300 гр. на месец, защо не работиш два месеца в годината и да си гледаш рахата, а ще рискуваш чак в другия край на света? Ти беше отворил тема за издържане и забогатяване от любителски златодобив, а сега бягаш другаде. Нещо не ми се вързва. Къде е истината?

Като казах 300 гр. го написах"Има колеги...."Това не значи че са стотици.Няколко напипали са го и дялат момчетата. Теоретически всеки подготвен със знания и техника може да постигне едни добри резултати на месец.Причината не е в това.Причината е че тук ми стана тясно и търся начин да се измъкна:)Политиката на правителството не ме устроива. И не само това.Хиляди причини мога да изтъкна. И най важното-Дивото зове:))) Нови хора нови земи,приключения.Въпрос на виждане е просто и на характер! Оставам всичко,бизнес наследства, и черта.Ако не стане, връщам се и черта в друга посока.Тук не ми се стои:)
Искам да живея някъде където да има злато,да си вадя за преживяване,плащане на сметки и да мога да обикалям.Човек трябва да преследва мечтите си:))
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот VavilonXX » 15 Яну 2015 19:15

Аз пък попаднах на този клип по темата:
Поздрави от Плевен тел.0889843131
Аватар
VavilonXX

Мнениеот Repata » 15 Яну 2015 22:55

Марио днес ми изпрати книгата+2 диска,единия е този с филма!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот pscorpions » 16 Яну 2015 19:38

Repata написа:
nikmagi написа:

Като казах 300 гр. го написах"Има колеги...."Това не значи че са стотици.Няколко напипали са го и дялат момчетата. Теоретически всеки подготвен със знания и техника може да постигне едни добри резултати на месец.Причината не е в това.Причината е че тук ми стана тясно и търся начин да се измъкна:)Политиката на правителството не ме устроива. И не само това.Хиляди причини мога да изтъкна. И най важното-Дивото зове:))) Нови хора нови земи,приключения.Въпрос на виждане е просто и на характер! Оставам всичко,бизнес наследства, и черта.Ако не стане, връщам се и черта в друга посока.Тук не ми се стои:)
Искам да живея някъде където да има злато,да си вадя за преживяване,плащане на сметки и да мога да обикалям.Човек трябва да преследва мечтите си:))

Дивото зове и реализиране на мечтите е най важното. Правя ти евала Ице, решителен, упорит и борбен - не се предаваш и не хленчиш. Желая ти успех във всяко начинание !!!
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот penko62 » 18 Фев 2017 05:11

Да се ядосваш -значи да страдаш заради грешките на другите
Аватар
penko62
Златотърсач
Златотърсач