Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Дългия път на Крокодила.

Всякакви клипове за злато и камъни.

Дългия път на Крокодила.

Мнениеот Repata » 14 Май 2014 21:34

0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Re: Дългия път на Крокодила.

Мнениеот angelo.bul » 15 Май 2014 21:39

Много ми хареса клипа но този човек ме изнерви много с разваления си език . Не може човек родил се и живял (и то доста) с български език сега да говори по този начин . Говорил съм с хора живели доста повече в чужбина но си говорят перфектно даже едни молдованци които срещнах преди години в чужбина говореха нашия език перфектно без да са стъпвали в България .
Клипа като цяло мога да кажа че е една мечта(за някои сбъдната) ewd
Аватар
angelo.bul
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lord_vetinari » 15 Май 2014 22:02

angelo.bul написа:Много ми хареса клипа но този човек ме изнерви много с разваления си език . Не може човек родил се и живял (и то доста) с български език сега да говори по този начин . Говорил съм с хора живели доста повече в чужбина но си говорят перфектно даже едни молдованци които срещнах преди години в чужбина говореха нашия език перфектно без да са стъпвали в България .
Клипа като цяло мога да кажа че е една мечта(за някои сбъдната) ewd

Това не зависи от човека - има хора с различно устроен мозък - някои са с математически, други с артистични, трети с лингвистични заложби. Аз ако говоря на английски ми трябват няколко минути да превключа на руски, а дори и на български не мога да превключа направо. Познавам обаче човек владеещ сръбски, испански, английски, руски и малко италиански и португалски - превключва на секундата. Ако този човек от 10 години не е говорил на български се справя перфектно. Има студенти, които след бригада в САЩ изпитват езикови затруднения, а това са само 4 месеца...
lord_vetinari
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Phunk » 30 Май 2014 06:45

Стар филм, но много добър. Стана ми много интересно на една част от филма, в която пича ей така с легенчето си грабва от най-горния слой в реката и вади ебати кюфтаците. Та ми е интересно кво и е сбърканото на тая река? Не трябва ли според всички физични закони това злато да се намира в най-долния пласт? Според тая логика не би ли трябвало и нашите реки да го отлагат така в руслата си?
Аватар
Phunk
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Бай Васил » 10 Юни 2014 14:41

опс на какво се натъкнах докато си ровичках насам-натам:

пълната версия на филма

http://www.imdb.com/video/wab/vi65578265/

Приятно гледане.
Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 10 Юни 2014 18:07

Преди седмица говорих със приятели във Перу.И по точно в Пуерто Малдонадо .Преди десетина дена, полицията е атакувала със хеликоптери,и ракети доста капламента-Селища в джунглата. Нямах време да говоря много,часовата разлика е 8 часа,но доколкото разбрах работата е сериозна и то точно поради живака които използват.Река Рио Мадре е леш. Водата която пиехме(там няма извори) се взимаше от реката,преварява и пуска 1 лъжица Хлор,и на дъното сред утайката и живак съм намирал.От тази вода пиехме.А точно там където се взимаше водата,съм взимал проби живак има колкото искаш.Правителството не може да се справи с този проблем,и замърсяването вече добива застрашителни размери .Пълно е с призиви за Живака-Меркурий му викат.Няма река която да не е замърсена! Та там с ракети са обстрелвали,кои и защо още незнам.
Ето и част от разговора:

Ne si tuk e skupo i sega bombardirat minite, ne moje da semkupuva disel, ludniza
Realni sa

Аууууууууууу
Кои бомбандира мините?

Policiata, no ako si ja postroish e po eftino

Абе чакай бе.Аз мисля да доида и изцяло да бачкам в Златодобива!
В този случай обаче
Как ще ми бомбандират мината?
И Защо?
Като намериш време Обясни ми.Онзи ден говорих с Дида нищо не ми каза.

Та във тази връзка от около месец бая сериозно се замислям за Папуа и по точно за остров New Britajn Island ,които е източно от Папуа и пак влиза в нейтата територия. https://www.google.bg/maps/@-6.4909823, ... a=!3m1!1e3
Това което разбрах до момента че виза бият на место.Гражданство дават ако имаш там 5 месеца пребиваване. На този остров има град Kimbe
ttps://www.google.bg/maps/@-5.5517346,1 ... a=!3m1!1e3

Почти целия остров е пълен с Вулкани които лесно може да видите на картата. Реки които са уникални .Меандри които изучавам вече близо 2 седмици.Изнамерих в нета една карта геоложка,на пичка си лелина в някакъв сайт след доста преводи и видях на нея доста интересни неща като обозначения за конкретния остров.Почти навсякъде има плутони,оцветени във жълто и червено. Иначе красотата всеки може да я види за какво иде реч.Билетите за там са редовни 940 ев,еднопосочен.Но има промоции от 480-550 ев с две прикачания. Рових и във агенции за недвижими имоти и цените там са като тук в БГ на имотите,с тази разлика че за 55.000$ може да си купя къща на два етажа с басейн около 100кв/м. И в крайна сметка съдейки по Крокодила какво показва в клипа,по данните в нета,и по това което видях на тази карта...в момента се ослушвам като нерез в полски хвощ. Има само един единствен проблем там,които леко ме притеснява! Четох че Канибализма се разпостранява! Начи на мене не ми е проблем да закуся с някои,въпроса е с мене да не закуси някои друг!Четох че хората ги било страх да излизат на улицата дори да идат да гласуват,да не ги изяде някои.Ама в крайна сметка ф/40-метровка на автоматична 10 удара за 6 секунди мисля ще разсее мераците някои да ме изяде!Бе дедазнам.Смешно е ама ......Та сега умувам кво да правя!!! А като гледам колегата Кроки какво прави и какви пържоли вади......Ем боли Ем сърби! Да ги ева и човекоядците..
http://www.bnews.bg/article-79800
Че не пишат в коя част мамка им....
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Генади » 10 Юни 2014 18:22

Ицо, ами крокодилите...пише, че стигали до към пет метра... :) Задръж още малко,може да пътуваме заедно...
Генади

Мнениеот Repata » 10 Юни 2014 18:25

От крокодилите хич,ама хич не ми пука.Много са вкусни.Друго ме притеснява.Седя ги гледам,и си мисля,ако ми изкочи някои такъв докато си мия почтено на реката с легена,и се наслаждавам с цигара в устата,на самородките,Такава лопата ще му играя,още преди да ми обясни за какво иде,че направо ще му падне всичката боя от облика.Па ако идва човека да ме поздрави....А ако изчакам с лопата да ме нападне изодзадзе...Еи такива мисли ми се въртят в малкия мозък..И незнам кво да правя.Ако идва с мир,а аз му исвистя една лопата,да се оплаче,после се виждам на чеверме от цялото племе...Бе мамата си трака!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот angelo.bul » 10 Юни 2014 19:54

Ице брой и мен ще ги ядем заедно (ако не искаш сам да си ги хапваш). Чувал съм ,че човешкото е вкусно.
Аватар
angelo.bul
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Бай Васил » 10 Юни 2014 20:17

Хе-хе, горките човекоядци......
Най-вероятно след 3-4 месеца, папуасите с кеф ше набиват кьопоолу, ше се поздравяват с "На майка ти ..........", и до всяка сламена колиба ше се търкалят стелки "Wellcome" :lol:
Като не можеш да плуваш, оти изобщо се съблачаш ?
Бай Васил
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lord_vetinari » 11 Юни 2014 20:29

само та тоя остров дето казваш видях 5 вулкана и на съседните още 7-8 :D ти сигурен ли си, че точно там искаш да идеш :D
lord_vetinari
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 11 Юни 2014 20:58

lord_vetinari написа:само та тоя остров дето казваш видях 5 вулкана и на съседните още 7-8 :D ти сигурен ли си, че точно там искаш да идеш :D

Убеден съм на 100%. Англоговорящи са.Само тези шарените ме притесняват малко.Друго нищо.
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот alistar » 11 Юни 2014 21:28

Някой има ли координати на сайта на Марио Марков? Накрая в книгата имало някакви адреси?...
Репа, няма никакъв смисъл да се притесняваш от шарените:) Ако са разкрасени за празник- то тогава си ОК. Ако е за вечеря, то няма къде да им избягаш. Какъв е смисъла да се тревожиш?:) Само да не построят нова къща и да я нарекът на тебе ;)
alistar
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 05 Яну 2015 21:54

Хубавата новина за там е,че сред племената имаш право на толкова жени,колкото може да оправиш.И другото което научих е че жените хранели мъжа там:))))))Само лежане и еване.Те тва е живота мамка му.......
0896 844 003
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот kaloyan » 06 Яну 2015 02:08

Изгледах филма с интерес. Има го и в youtube ! Даже малко се размечтах, та се поразрових, за да видя какви са цените на недвижимите имоти там, при канибалите...

Ами да ви кажа - уплаши ми се окото ! Най-евтината къща (първата от долния линк), която си е жива барака струва K 720,000 Кини или 234,648 EUR или 460,000 лева ( това при курс за 1.00 EUR = 3.06935 Папуаски кини ) ;-)

Направо нЕмам думи !

Ето линк с къщи, да си "оплакнете" очите: http://hausples.com.pg/residential-real ... perty_type[]=House
memento mori
Аватар
kaloyan
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към Клипове