Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Електромагнитна индукция

Всякакви клипове за злато и камъни.

Re: Електромагнитна индукция

Мнениеот bornoec » 07 Яну 2018 22:17

Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 07 Яну 2018 22:50

bornoec написа:е защо бе.. умните хора са го казали

bornoec, винаги чета много внимателно. Понеже колегата е писал "...характерна за всеки метал", посочи ми ти точката на Кюри на цинка например. Или ако ти е по-лесно избери си мед, сребро, злато............
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bornoec » 07 Яну 2018 23:01

прав си.. опитах да помогна ама явно не успях :) не ми е понятна тази сфера
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Христо » 09 Яну 2018 07:37

"Между другото магнетизмът изчезва над определена температура характерна за всеки метал /точка на Кюри/."

Точката на Кюри се отнася само за метали които имат МАГНИТНИ СВОЙСТВА /магнетизъм/. ВСИЧКИ метали които имат МАГНЕТИЗЪМ имат и точка на Кюри.
Металите, които НЯМАТ МАГНИТНИ свойства съответно нямат и точка на Кюри. Диамагнити метали като Бисмут, Алуминий, Злато , Цинк и тн. НЯМАТ ТОЧКА НА КЮРИ.
Въобще какво коментирате при положение че "Така че видът и магнитните характеристики на метала са почти без значение особено след нагряване над определена температура."

Тука сме се събрали за да помогнем при топенето на злато, като се надявам да намалим фирата и да си спретнем машинка за топене на прилична цена, което си мисля че е възможно при бюджет от 600-800 лева.
Надявах се в форума да се намерят по-конструктивни предложения, а не пунктуационни заяждания.
Примерно как да охладим, нагряващата бобина, с каква охлаждаща течност, какъв тип електрожени са подходящи и какви не, какъв материал за пота е подходящ, какво да използваме за по гладка отливка и тн...

Поне се научете като четете да РАЗБИРАТЕ какво четете. То това с разбирането и преразказ на тема ,май го извадиха от програмата за обучение за съжаление като се замисля.
Христо
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Andrey » 09 Яну 2018 10:21

Тук ме няма и не се обаждам, но виждам, че вие си водите разговор и нещата се изясняват. Ако изключим изреченията с които се заяждате един друг всичко е 6. Пробвайте в следващите си мнения да не ги включвате ;)
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот iliacht77 » 09 Яну 2018 11:44

Христо ти започна като вездесъщи професор с:

Хубаво би било хората във форума да пишат, след като са прочели нещо или изпробвали нещо лично. Тук сме за да си помагаме, а не да доказваме колко не разбираме или да подвеждаме хората с неверни твърдения.

Форумът е пълен с мнения една баба ми каза. За съжаление.

Такива приказки освен, че са невероятно конструктивни и помагащи дето казваш, но водят и до това, че не би трябвало после да се оплакваш, че някой ти правил пунктуационни заяждания. Ами като си вездесъщ, се налага да си малко по-точен, а не че ние не ти разбираме. Много добре ти разбираме, споко.

Та, ако трябва да мина по твоите цитати едно към едно - как установи, че никой нищо не е чел до момента, единствено ти, ти какво точно ЛИЧНО си пробвал, дето ние не сме, къде видя неверни твърдения (изключвам тия които в течение на дискусията доизяснихме) и кое точно мнение е една баба ми каза ?

Щото на мен пък друга баба ми е казвала, че общите приказки и баба ги знае...

И какви са твоите конструктивни предложения, освен, че повтори въпросите които така или иначе си ги знаем "Примерно как да охладим, нагряващата бобина, с каква охлаждаща течност, какъв тип електрожени са подходящи ... " ?
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bibiko » 01 Ное 2018 19:18

За технически грамотните колеги - за домашна работа

http://pepina.org/elementi.php?c=85&p=5 ... t=&redx=10

tgrg
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице и организация, и казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица
bibiko
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот iliacht77 » 02 Ное 2018 23:09

Еха, как ще топна две три кила, ... само да ги имах. :)
iliacht77
Златотърсач
Златотърсач

Предишна

Назад към Клипове