Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Вкаменено дърво ?????

Частни колекции от минерали.

Вкаменено дърво ?????

Мнениеот Elena.s.s » 08 Сеп 2015 16:14

Здравейте ,намерих това късче вкаменено дърво . Поне тъка се надявам .
Според вас какво е ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Elena.s.s

Re: Вкаменено дърво ?????

Мнениеот Repata » 08 Сеп 2015 16:47

Здравей. Аз лично не разбирам от тези неща,но доколкото ми се простират познанията,ми отива и на мене,или на вкаменено дърво,или на Кокал някакъв от някакъв Диплодок.Идея си нямам но все някой колега ще ти пише:))))
0896 844 003
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот El Zorro » 08 Сеп 2015 18:14

Здравейте,
Молба към всички.
Когато снимате някакъв минерал (камък)много важно е да е на слънчева светлина(не на сянка в стаята) и зъдължително да е намокрен преди това, за да се вижда по -добре и при възможност да е на контрастен фон.Чак след това качвайте снимки.Иначе кометарите са излишни след като не се вижда това което сте снимали.Ще снимам и поместя скромната си колекция от минерали тия дни.☺
Аватар
El Zorro
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Elena.s.s » 08 Сеп 2015 18:30

Благодаря ти, за съветите!Тъй като от 20 дни насам се интересувам от камъни , вкаменени дърва и т.н.
Elena.s.s

Мнениеот LVitchev » 21 Мар 2016 13:55

Здравейте !!!
Доколкото съм виждал тук при мене такива " камъни " - вкаменено дърво,на това ми прилича.имам десетина огромни такива с различни шарки.Явно са се получили от мигновеното поглъщане на лавата на различни дървета и при заливането се изпарява влагата от дървото изгаря и след години под земята е кристализирало и се е вкаменило.Колкото повече жили има определено дърво,толкова е по-красиво.Има райони където е имало вулканична дейност преди милиони години а около мене има доста полу-скъпоценни камъни и от известно време доста хора обикалят и събиран нещо.Аз ги намерих преди години и ги прибрах защото ми харесаха.Ще взема да посъбера малко камъни десетина кила и да ви ги снимам когато имам време.Поздрав!!!
LVitchev

Назад към Моята Колекция