Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Рубин!

Скъпоценни и полускъпоценни.

Re: Рубин!

Мнениеот lgg » 26 Фев 2016 21:04

Nemesis Що имам усещането, че си подготвяш удобна пазарна цена?
Виж какво пише ряпата:

„Проверен е,Рубин е! Открит е в южни Родопи не мога да кажа къде точно,от съображения за сигурност,но знам С висока прозрачност е ,и сравнително високо качество!“

Ти как разбра по тези не качествени снимки, че цената му е - „ никаква 100 Лева стойност .“

А по долу казваш: „въпреки това: приятен парче червен корунд“

Ако има качествени снимки (затова и изчаках , пък може и изобщо да не качат такива), то хора дето разбират могат да дават оценка и пак няма да са така категорични. Преди да го разгледат и преценят каква част от камъка може да се използва, колко отделни парчета могат да се използват самостоятелно за ювелирна цел, т.е. от тези 32 карата на целия камък ще се получат по 1 карат, по два карата или там колкото бройки излезе за случая.
( А за да му вдигнат качеството може и да го пекат или варят но това е работа на специалистите.)
Аз не мога да определя нищо дори и да го държа в ръка, от скоро ми са интересни камъните. Ти може и да си добър геолог, но не си го държал в ръка.

А за цените от тука можем да се ориентираме от тука:
http://www.gemstoneskiosk.com/?page=cat ... 3&tstmpp=3
А също и за качеството:
http://www.gemstoneskiosk.com/?page=gia ... ng=russian

Нямах представа каква е средната цена за обработка щото тези са обработени, но ако се видят най евтините от по няколко долара с тегло 1/100 от карата , то и обработката не е скъпа.

„Кой се "намокри в гащите"=получите треска: собствена вина.“
Че лошо ли е това да има малко хъс- мерак . Пък и гащите са си наши.
lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 26 Фев 2016 22:17

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... y&_sacat=0

Boshe gospodi........nishto ne iskam da kasvam neshto losho protiv nito edin normalen balgarin.Lelele....

Chaide,Chao
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 26 Фев 2016 22:28

Маркус,аз не съм запознат много с камъните,но наскоро разбрах че синтетичните,много трудно се разпознават от естествените,и често пъти,имало такива синтетики,че било доста трудно да се различат? Вярно ли е това? И ако е така,каква е гаранцията че тези камъни в Ибей са редовни?
0876662270
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот teo » 26 Фев 2016 22:46

На снимка можеш да си гледаш слънчоглед :) Не можеш да видиш на снимка особените характеристики на даден камък!!!Всичко се гледа на око и най-вече с лупа с увеличение 10.Така се определя качеството чистотата,прозрачност,има ли пукнати, инклузии и т.н.!!А относно синтетичните са прекалено перфектни за да са истински а перфектните камъни са много голяма рядкост!!!Перфектният камък или е синтетика или струва милиони!!!
teo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 26 Фев 2016 23:28

@teo:

"Така се определя качеството чистотата,прозрачност,има ли пукнати, инклузии и т.н."

:good:

@repata: Imashle novi, po dobri, snimki ot to naxotka ?

Ili to "Shtaslivetza" iskat da bazikat ses tep/nas ? ( Rhetoritshen Wapros ;) )
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lgg » 26 Фев 2016 23:40

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... y&_sacat=0

А бе що не видиш, че това са дефектни : http://www.ebay.com/itm/2-69-CT-CERTIFI ... Swe7BWu6K7

Виж третата снимка, не е нужно да си специалист да видиш драскотините, да ли са от кристала дали са при обработка все тая, дефектни калпави.
Не пробутвай боклуци за някаква даденост.

Хайде пак да те питам? : Ти как разбра по тези не качествени снимки, че цената му е - „ никаква 100 Лева стойност .“

Boshe gospodi........nishto ne iskam da kasvam neshto losho protiv nito edin normalen balgarin.Lelele....

И как мислиш ако се срещнем по деретата ще продължиш изречението си?
А и кой вече ще ди уйдиса (ще се върже) на акъла ти да продава на теб?
Пък и как ще го изнесеш от Българя, щото има и ненормални българи
„Lelele....“, да знаеш.

Всички търгаши (търговци) като и покажеш кирливите ризи и почват да обиждат. То в България и други търгаши идват, пък който има да продава и иска да продава ще си направи сметката.
lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Кинджу » 27 Фев 2016 07:18

lgg, приятелю, намали малко оборотите... Маркус е немец и превежда всичко през Гугъл преводача. Само за това шапка му свалям, аз не вярвам някой от нас да го прави в друг форум на език, който не разбира. Освен това човекът колекционира камъни от много години и наистина разбира от тях така, както Репата от злато. Склонен съм да вярвам, че не греши много с преценката си по снимки. Все пак камъка не е обработен и не е ясно дали няма "скрити" дефекти,за които ние /със сигурност аз де/, дето почти нищо не разбираме, не знаем. Една доза приземяване е винаги от полза. Ако се окаже много ценен - супер, но ако не - поне няма да ни е яд толкова. Говоря принципно.
Колко пъти съм го преживял на реката - "ебаси парченцето", "скивай тва кво е тлъстичко" и прочие и после в къщи на везната :(

Поздрави!
По - добре да е пълна с вакуум главата, отколкото да е празна или куха...
Lieber Vakuum im Kopf als gar nix...
Аватар
Кинджу
Администратор
Администратор

Мнениеот lgg » 27 Фев 2016 13:56

lgg, приятелю, намали малко оборотите...
Прав си излишни приказки бяха.
Маркус е немец и превежда всичко през Гугъл преводача. Само за това шапка му свалям, аз не вярвам някой от нас да го прави в друг форум на език, който не разбира.
Прави го за негова информация и интереси.

Освен това човекът колекционира камъни от много години и наистина разбира от тях така,
Може и да е така, аз не оспорвам това.
както Репата от злато.
За Репата съм убеден, виждал съм го и по клиповете и на живо как вади микрона. За златото имам опит и мога да преценя, че всичко за микрона се оказа вярно (а и не само за микрона).
Склонен съм да вярвам, че не греши много с преценката си по снимки. Все пак камъка не е обработен и не е ясно дали няма "скрити" дефекти,за които ние /със сигурност аз де/, дето почти нищо не разбираме, не знаем. Една доза приземяване е винаги от полза. Ако се окаже много ценен - супер, но ако не - поне няма да ни е яд толкова. Говоря принципно.

Едва ли е супер ценен и най добре да е така. Щото ще тръгнат след нас по деретата тия чантаджии с квитанции (държавни служители) и като се наведеш за някой камък или златинка веднага ще ти напишат квитанцията ,сложат данъци и т.н.

Колко пъти съм го преживял на реката - "ебаси парченцето", "скивай тва кво е тлъстичко" и прочие и после в къщи на везната
Намирал съм по около 0,5 грама два пъти през ония години когато бях по млад и по запален, тръпката е голяма. Жалко е , че сега излизам много рядко, но работя по въпроса.

Поздрави!
Жив и здрав да си и късмет по деретата.
lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 27 Фев 2016 17:33

@Кинджу:

Danke schön, aber normalerweise brauche ich keinen Übersetzer . Bin seit 15 Jahren mit Bulgarien verheiratet.

Der Schreibstil von diesem lgg ist viel zu kompliziert. Daran liegt es.

Dieser lgg hat anscheinend Interesse auf eine Provokation. Solche Leute interessieren mich nicht.

Dieser Korund ist nichts besonderes. Nicht für BG, nicht International.

Scheiße der Hund was drauf ( deutsches Sprichwort)= Ist mir egal, soll das heißen.

Danke Dir für Deine Solidarität :good:

@lgg

Ti si prav i as imam moito Mir. Njama vreme sa twoito Glupost !
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 27 Фев 2016 23:46

:D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Nemesis » 05 Мар 2016 15:33

Eto:

Njama Kat4estvo, njama 20 Lev.

Zapatna Balgaria ( FYROM): Prilep

010.JPG
006.JPG
005.JPG
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот teo » 05 Мар 2016 16:23

До колкото съм запознат,най-развитите пазари за скъпоценни и полускъпоценни камъни са във Великобритания,САЩ и Китай.В Германия как стоят нещата не знам,би ли дал малко информация относно цените за качествени камъни.
teo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 11 Мар 2016 10:36

"Източник" на снимки намерен. Да, да..... лицето, имах предвид.

viewtopic.php?f=75&t=5 Нарушаване правилата на форума 10. Всеки линк пренасочващ ни към друг сайт, форум се счита за реклама и ще бъде оставян или съответно изтриван по усмотрение на Модераторите!
Сега знам защо ne ! дошли повече снимки

Обичам интернет .Трябва ли да кажем нещо повече ???
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 12 Апр 2016 22:37

Миналата седмица ходих до Кърджали по работа.Видях се с колега,и ме изненада с подарък,Рубин! :D
Вече и аз имам Български рубин.Може да не е ювелирен,но е Рубин и е Български:)
Скоро ще ги налазя.Знам къде са,а наскоро разбрах че има вадени доста добри екземпляри с висока стойност!
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот tirex » 13 Апр 2016 17:25

Браво Репа,
пак ни запали фитилите... :grin: :mrgreen:
y7u7
сега по Родопите и за червени камъчета ще се блещимЪ :yes: