Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

Рубин!

Скъпоценни и полускъпоценни.

Рубин!

Мнениеот Repata » 24 Фев 2016 20:15

Колеги уникален Рубин открит в България:) Информацията е от почти броени минути.Чувал съм за един горе долу с подобни параметри но не съм го виждал.Този е Първия документиран и сниман от колега! Евала!!! 6,2 грама,или 32 карата Рубин в завидно качество.Порадвайте му се и вие!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
0876662270
ЧЕСТ е голяма дума,която трудно се побира в малки хора
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Re: Рубин!

Мнениеот bornoec » 24 Фев 2016 20:44

Репа, определил ли го е някой, примерно бижутер ?
Може и шпинел да е, доста е търкалян. Границата корунд-рубин се поставя от опитен човек, на базата червения нюанс.
Аватар
bornoec
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 24 Фев 2016 21:08

Проверен е,Рубин е! Открит е в южни Родопи не мога да кажа къде точно,от съображения за сигурност,но знам :D С висока прозрачност е ,и сравнително високо качество!
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Repata » 24 Фев 2016 21:25

Ето снимка в момента снимана,но е с лошо качество. Утре на дневна светлина ще го снимат хубаво,и ще кача повече снимки!
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот Nemesis » 24 Фев 2016 23:08

Nai posle neshto interesno ( sa mene) ! Merci sa snimki i T4estito sa Naxotka.
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 24 Фев 2016 23:48

Nemesis надявам се да излизат повече такива находки занапред:)) Имаш ли информация при вас в Германия да има открити Рубини?
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот daoazo » 25 Фев 2016 00:36

Някой знаели това рубин ли е. Червеното вътре
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 25 Фев 2016 00:38

Пърчето е от гниещ гранит.
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 25 Фев 2016 10:14

@Repa:

Da! Imat v Germania. v Saxonia. Waldheim sa kasva to celo. Rubini sa votre v Granulite ( ses Prismatin xx i drugi vidove minerali)

"надявам се да излизат повече такива находки занапред" :

BG e polno ses Isnenadi i kontaktni Skali ;)

@Daoazo: Sorry, no tva nito Korund,nito Rubin. Isgleda kato Feldspat ili Quarz ( ses isklutsheni ot Hämatite).

MP

Marcus
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот lgg » 25 Фев 2016 17:12

Колеги уникален Рубин открит в България:) Информацията е от почти броени минути.Чувал съм за един горе долу с подобни параметри но не съм го виждал.Този е Първия документиран и сниман от колега! Евала!!! 6,2 грама,или 32 карата Рубин в завидно качество.Порадвайте му се и вие!!

Репа, да не е майтап. Ще има рубинена треска. (Като се замисля ти не си от хората дето ще се майтапят по този начин, пък и лъжков ден далеко.)
Колко ли може да струва това?
Нека някой запознат да каже , та да повишим още адреналина.

lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 25 Фев 2016 18:46

lgg написа:Колеги уникален Рубин открит в България:) Информацията е от почти броени минути.Чувал съм за един горе долу с подобни параметри но не съм го виждал.Този е Първия документиран и сниман от колега! Евала!!! 6,2 грама,или 32 карата Рубин в завидно качество.Порадвайте му се и вие!!

Репа, да не е майтап. Ще има рубинена треска. (Като се замисля ти не си от хората дето ще се майтапят по този начин, пък и лъжков ден далеко.)
Колко ли може да струва това?
Нека някой запознат да каже , та да повишим още адреналина.

:mrgreen: Когато преди две години написах че в Дунав има много злато,в началото всички бяха скептично настроени:))Дори Геолози трудно ми повярваха:))
Следващата бомба беше като надуших плажните разсипи по южното ни Черноморие. Казах на колега да иде и потвърди на 100%,тъй като бях намирал само единични златинки при несериозни проби в пясъците! За северно от Бургас също нямаше информация за злато,и не ми повярваха,в момента обаче вадят доста хора:) Сега ще кажа че злато има и в цялата Дунавска равнина,както и...САМОРОДНО СРЕБРО y6y6y7
Знаеш че със тези неща не се базикам:)))

П.С И в затвърждение на думите ми,ето парче самородно сребро от северна България .Регион Плевен-Шумен.Определено не е стопилка защото това е третото ми известно от трима различни колеги,който не знаят един за друг и не се познават!
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот lgg » 25 Фев 2016 20:05

Когато преди две години написах че в Дунав има много злато,в началото всички бяха скептично настроени:))Дори Геолози трудно ми повярваха:))
Следващата бомба беше като надуших плажните разсипи по южното ни Черноморие. Казах на колега да иде и потвърди на 100%,тъй като бях намирал само единични златинки при несериозни проби в пясъците! За северно от Бургас също нямаше информация за злато,и не ми повярваха,в момента обаче вадят доста хора:)

И за двата пъти ти повярвах, не е трудно да се види ,че си мъжкар и най вече показа микрона като направи звезда с пръста върху дъното, а другите не го могат. Запомнил съм го това, че човек намира това което вижда – микрона след пръста, нещо такова се беше изказал.

Сега ще кажа че злато има и в цялата Дунавска равнина,както и...САМОРОДНО СРЕБРО
Знаеш че със тези неща не се базикам:)))

Щом го казваш сигурно е така.

П.С И в затвърждение на думите ми,ето парче самородно сребро от северна България .Регион Плевен-Шумен.Определено не е стопилка защото това е третото ми известно от трима различни колеги,който не знаят един за друг и не се познават!

Това ми е далеко, но за източните Родопи и тези рубини ще видим.
Лошото е, че излизам много рядко и то повече за туризъм. А трябва щото егенето не прощава и натрупвам доста килограми и кръста се обажда. Ама ако има човек хъс по лесно ще се навива.

Тия дни срещам един бивш колега (не по хоби), питахме се как си и т.н. А той знае, че съм търсил (казвам го в минало време) злото и ме пита ходиш ли. Казвам му един път, освен на събирането на кулуженска. Предлагам му да се раздвижваме за туризъм и за злото и за минерали (а той е родом от сакарския край, където също има минерали) ама човека иска веднага да забогатее, а пък аз му гарантирам, че може и да си избием горивото.

Не съм си и помислил, че тези рубини се намират лесно и сбогом на сиромашията, но малко мерак няма да лошо да има човек пък и ми се струва, че за кръста търсенето на камъни е по лесно.

lgg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Nemesis » 25 Фев 2016 21:10

@Itzo:

отпред:

"Информацията е от почти броени минути"

информацията е от втория ръка ! ( на човека с мегафона ? че би било абсолютно никакъв авторитетен източник !!! )

Злато в Дунав:

"Дунав има много злато,в началото всички бяха скептично настроени:))

Скептицизмът не е лошо, но Геология остава Геология и физика остава физика.В Дунав всичко ще бъде възможно.

"Дори Геолози трудно ми повярваха:))"

Kakvi Geolosite beshe ? Imat hubawi kompetentni balgarski Geolosite. Itze, moshe bi ti "namerish" drugite. Sa losh kasmet :?

".САМОРОДНО СРЕБРО"

ot sedimentni Skali ?

Mai neshto ot njakakvi Mogili y6y6y7

отново за корунд:

с известен опит на български минерали.....преди години, щях да даде 100 евро, но само защото съм събрал (!) фанатично български минерали :grin:

На международния пазар за тази корунд в това качество и размер: никаква 100 Лева стойност .

Рубин в това качество не е рядкост !

Кой се "намокри в гащите"=получите треска: собствена вина.

въпреки това: приятен парче червен корунд

Marcus
Nemesis
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Repata » 25 Фев 2016 21:32

Маркус.За България е рядкост.Тепърва предстоят нови изненади! Дано само ги откриват колеги,който ще предоставят информация за находките.Че има един модел много странни птици.....
0876662270
Аватар
Repata
Администратор
Администратор

Мнениеот tirex » 26 Фев 2016 17:34

тия от Гренландия и от Африка/Габон ги печаха...
по някакъв сложен начин, та да се избистрят.
При печенето беше рисково да не се нацепят,
па чак после ги продаваха по борсите...ю
за камъни.
"по пути Ленина"
Аватар
tirex
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към Видове минерали