Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

На вниманието на всички колеги!!!

Всякакви статии свързани с хобито.

Re: На вниманието на всички колеги!!!

Мнениеот dimi » 28 Яну 2014 20:21

Здравейте на всички.Незнам с какво да помогна но информацията от испания е че за ръчен добив без механизация трактори и изкопна техника е разрешено 7 дни в седмицата и не се изисква никакви лицензии.Бръмни ли трактор без концесия си от 10 до 15 години вътре :) .В неделя бях по мойта рекичка и ебати случката в първият момент срам ме хвана.Скалист участък от дълго време ми е в листата за проверка 10 сутринта тъкмо почвам пробите и като ми се изтърсиха 15 човека планинари екскурзианти в земята потънах :o .Поздрави, приказки ,прегръдки хората като атракция го взеха.След 15 минути 2 момичета ми приватизираха легените и с маникюра взеха да пличкат баластра :D .Всичко е до отношението към хобито.Тези хора просто се кефека че все още съществува такова нещо промиване на речно злато.Те с обувки дакщайн за по 200 евра и екипировка за още 500 им пука на оная работа че ти си можел да изкараш смешните 2-3 грама за 50 евро ((не че ги изкарвам :cry:) .С прости думи на хората им е пределно ясно че това е хоби и не е начин завЗАБОГАТЯВАНЕ.Наблегнете на това.
dimi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот speedybg » 28 Яну 2014 21:02

за тези другари,хората са някакъв матрял и мнението им няма значение,ако не се вдига много шум.трябва да се действа бързо според мен.телевизии,интернет,вестници.ще е добре,ако има възможност,да се дава инфо за хобито от човек,познат на медиите или поне с разни титли.нали г-н Йорданов е бил в БАН?думата му ще тежи повече в медийното пространство,ако се съгласи де.какво мислите за идеята?
Влизам и казвам "95 до горе и една годишна винетка" и цялата бензиностанция замълча с респект..
Аватар
speedybg
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 28 Яну 2014 21:49

Aбе колеги кога напраскахте 7 страници. Докато прочетох вчера темата и днес направо съм изостанал. По темата и по управлението на държавата мога много неща да напиша, ама да не разводнявам.
Моето мнение е че вече са решили какво да направят. Просто трябва да го прекарат през хората по възможност без съпротива. Министърката ще каже за криминализиране, ние ще подскочим, ще се развикаме те уж ще се огънат, и хайде компромис - с такса като при риболова. Нашата реакция - ох, може и да плащаме ама поне не ни забраниха хобито. Това са отработени методи за управление. Ще дам кратък пример. Преди време пуснаха по медиите информация че ще увеличат акциза на алкохола и цигарите. Има хора които следят реакцията на хората. За алкохола се вдигна голям вой, ама за цигарите си мълчаха. Бойко Борисов се появи като спасител на домашната ракия. Резултата вдигнаха на цигарите акциза, а за ракията засега не, защото имаше реакция. Ще пробват пак след 3-4 години помнете ми думата. За златото ще е същото. Видях, че някои колеги са се усетили, че става дума за пари.
Управляващите много добре знаят, че нищо не вадим, но трябва да пълнят бюджета. Просто анализират в коя сфера ще могат да изкарат пари и как да го прокарат.
Хубаво е да има реакция от наша страна, но да знаете че са я преценили. Каквото са решили, да знаете че ще стане. Не забравяйте, че е"е този който е отгоре.
Даже и да са решили да ни забранят, какво ще направим? Ще отидем в София да ги свалим от власт ли? Нали не забравяте, че цялото министерство на вътрешните работи ще застане срещу нас. Даже моето лично мнение за МВР е че единствената му работа е да пази властта, а не да се бори с престъпността както си мислят някои.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот момчил70 » 28 Яну 2014 22:23

" Управляващите много добре знаят, че нищо не вадим, "

Ето с това не съм съгласен .Убеден съм че 95% от тези които ще гласуват закона незнаят даже и че съществуваме ... За тях като кажеш златотърсач си представят концесионерите с тоновете извадено злато ... Представят си хора с пари , с много пари ... А истината за нас е съвсем друга ...
Последна промяна момчил70 на 28 Яну 2014 22:24, променена общо 1 път
"Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне."
Аватар
момчил70
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот RepataGold » 28 Яну 2014 22:24

Ники,незнам до колко е верно но чух че е отпаднало.....Дали е верно незнам!!Предстои да разберем всички.
Facebook: Repata Repata. Тел: 0896 844 003: 0884 297 487
Птицата, която седи на клона на едно дърво, не се плаши от разклащането му, не защото има доверие на клона или защото мисли позитивно, а защото има доверие на своите крила.
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот PINK_FLOYD » 28 Яну 2014 22:47

Може би се сещате,че може и да ни блъфират.
Аз ако съм политик или от службите,така бих направил.
Пускам слухът (от името на министъра) и наблюдавам реакциите в пространството.
Следя трафика във форумите и добивам реална представа за броя членове,възможностите,намеренията и връзките на потърпевшите.От там и очаквана съпротива.
Така правят спец службите по нормалните държави :)
Всичко е въпрос на надлъгване.Колкото и да казваме,че народа не е прост....истината е,че е прост до толкова,че не е запознат със съвременните методи за маркетинг и проучване на социалната среда.Имайте го в предвид,макар вече да е късно! :idea:
A patriot must always be ready to defend his country against his government.
Аватар
PINK_FLOYD
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот nikmagi » 28 Яну 2014 23:13

И да криминализират копането и да не го криминализират тази година ще копая като изоглавен и ще свържа Средногорово с Горно Ново село.
nikmagi
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот RepataGold » 28 Яну 2014 23:19

Хахахахххххххххххххххххххххххххххххх :D
Аз също.Мисля да прокопая верига тунели в Странджа.Като ще може след години да пуснем Метро там...... :D
Колкото до останалото незнам до колко е вярно,но чух че е отпаднало това!! Ако е верен слуха добре.Но ако не е... ;) Вече ми е предоставено открито писмо тук при мене е от наш уважаван колега.Засега ще запазя името му в тайна.Писмото мога да го кача ако искате и да го пусна само в краен случаи към медиите,и уверявам ви ще се вдигне голям шум....... ;)
Птицата, която седи на клона на едно дърво, не се плаши от разклащането му, не защото има доверие на клона или защото мисли позитивно, а защото има доверие на своите крила.
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот penko62 » 29 Яну 2014 04:32

https://www.google.com/?hl=bg#hl=bg&q=% ... 0%BA%D1%81
https://docs.google.com/document/d/1HGB ... edit?pli=1

Колеги!!!!!!!
Не бях влизал 2 дена тук и хооп изненада с нова тема :!: :?:
Такаа сега по темата тук горе на първия линк- наказателен кодекс в гугъла изкача всичко за проекта за нов Н.К.
Втория линк е на първата страница от горния --Наказателен кодекс-проект-Google Drive-Google Docs (така го пише)
Отваря се файл с проекта на целия наказателен кодекс . Качен е за публично обсъждане и коментиране . :!: :!:
Обаче е качен точно преди Коледа а срока за обсъждане е бил 24 дни (покрай празниците колкото по малко хора го видят по добре за тях) Вече е приключило.Съветвам ви всеки да го прочете ако не целия (490 члена са),то поне това което го засяга всеки.А има доста интересни , доста абсурдни и доста смущаващи спокойствието ни неща. :? :o
Относно нашето ХОБИ -то си е законно според закона за подземните богатства.Прочетете чл 477 който се отнася за подземните ресурси(Който НЕЗАКОННО обработва и нанся ТРАЙНИ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА ОКОЛНАТА СРЕДА).
Или казано с две думи -ако си незаконно с големи машини и рушиш природата - освен досегашните глоби ще има и пандел за това.
Цитирания чл 475 се отнася за водата. Тази вице ли е мице ли е не знам ама говори глупости . Бунар е кладенец или извор Няма закон с който е забранено да си биеш сонда или да каптираш извор и да изградиш чешма на него. Само си задължен да го регистрираш във водна дирекция за да могат да цоцат от тебе
Ако сме единен организиран народ и си търсим и отстояваме човешките и конституционите права със тоя проект ако го приемат така- МОЖЕМ ОРГАНИЗИРАНО ДА ИМ ТУРИМ 490 ЧЛЕНА КЪДЕТО ТРЯБВА НА ВСИЧКИ ВЛАСТИМАЩИ ОТ 89 г ДО СЕГА :!: :!: :!: ПРОЧЕТЕТЕ член .585(особено т.2 и 3 ;чл.586; чл 587 и чл.588 (ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ГЕНОЦИД СПРЯМО ВСИЧКИ ГРУПИ НА БЪЛГАРСКИЯ НАРОД В ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА 24 години от 1989г. до сега
Всички властници могат да отнесат кой по един кой по няколко някой и по 10-15 члена даже :grin: :lol:
Няма такъв който да не е виновен поне по един член . :idea: :?: (Властник пред съдията-Ама аз не съм -Няма неси щом колегата ти (депутат , министър , чиновник и тем подобни са вършели зулуми спрямо българския народ и си бездействал премълчавал укривал си съучастник и според новия НК че и по няколко члена- аиде в панделата) :grin:
Стига писах че са размечтах. Четете кодекса от него ще разберете много работи :ok: :idea: :?: :yes:
А пък няма кой да ни изгони от деретата стига да сме законни и да не оставяме следи след нас. Ицо ви го е обяснявал не 1и2 пъти -копаеш дупка, изместваш се от втората дупка материала пада в първата и така нататък.
И кат свършиш все едно не си бил там :lol: :bravo: :good: :ok:
Да се ядосваш -значи да страдаш заради грешките на другите
Аватар
penko62
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот penko62 » 29 Яну 2014 06:07

Да добавя още нещо .Цялата работа идва от там че се чудят от къде да попълнят обраната от тях хазна-от големите акули и играчи не може (те са от един отбор) -тогава от народа че лесно могат да го манипулират със стотиците закони и членове на кодекси правилници и тем подобни.И от фентзи статиите на разни псевдожурналя на разни интернет саитове който копират и си доукрасяват съчиненията (и те попадат под ударите на НК-за използване на чужд интелектуален труд, за клевета и за подвеждаща информация .В темата :Старата песен на нов глас: се пее за събора на Велека и от тогава до сега около 7-8 варианта има От тайния конгрес че чудо последно . И тва са набива в очите на някои.Шопската прикзка -Аз не глеам на мене да мии добре а на Вуте да му и зле.Така че Вутевци да им изпраскаме по един член от новите на сички дет искат да нии зле :ok: Сън не ма лови :x :mrgreen: от тях , а след 3-4 часа тряа да ходя на работа :shok: :shok: :2051:
Да се ядосваш -значи да страдаш заради грешките на другите
Аватар
penko62
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот RepataGold » 29 Яну 2014 08:55

Колеги.Законопроекта е отпаднал.Но толкова простотия не бях чел.И умрях от смях в НК за опиатите и наркотчните вещества,някакъв пич написал:Производителите на зелки стават престъпници. НК проституцията "Които отдаде терен за ползване за платени секс услуги" От...До..затвор..Значи всички хотелиери в дранголника.... :lol: :lol: Които копира песен филм От....до... Трябва да цари в БГ пълна тишина!
Е нема такива олигофрени чесно!
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Jacki640 » 09 Фев 2014 15:53

Е..л съм им мамата,аз съм за гъби :)
Jacki640
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот haifisch » 09 Фев 2014 21:08

Jacki640 написа:Е..л съм им мамата,аз съм за гъби :)

То днес стана дума, созополския кмет ходи за гъби с пушка... :ok:
Не харесвам всички, за това не държа всичkи да харесват мен.
Аватар
haifisch
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот момчил70 » 09 Фев 2014 21:39

haifisch написа:
Jacki640 написа:Е..л съм им мамата,аз съм за гъби :)

То днес стана дума, созополския кмет ходи за гъби с пушка... :ok:

:grin: :grin: :grin: Ами то има нов вид гъби - СТРЪВНИЦИ и пушката му трябва точно за тях :lol:
"Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне."
Аватар
момчил70
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот haifisch » 09 Фев 2014 21:50

момчил70 написа: :grin: :grin: :grin: Ами то има нов вид гъби - СТРЪВНИЦИ и пушката му трябва точно за тях :lol:

Мммне, тогава се защитавал от нападение на кръвожадни сърнички...
Не харесвам всички, за това не държа всичkи да харесват мен.
Аватар
haifisch
Златотърсач
Златотърсач

ПредишнаСледваща

Назад към Статии