Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

На вниманието на всички колеги!!!

Всякакви статии свързани с хобито.

На вниманието на всички колеги!!!

Мнениеот RepataGold » 27 Яну 2014 20:27

Защо незаконният добив на злато не е престъпление, пита вицепремиер

Незаконният добив на злато трябва да бъде обявен за престъпление. Това предлага да бъде записано в новия Наказателен кодекс вицепремиерът Даниела Бобева.

"Член 475 наказва с две години лишаване от свобода лица, които си изкопаят бунар, а добивът на злато, включително златен пясък, е масова практика, не подлежи на сериозно санкциониране", коментира Бобева по време на правителственото заседание, на което кабинетът подкрепи проекта за нов Наказателен кодекс.

Всъщност предложението й е да се криминализира незаконният добив не само на злато, а на подземни богатства изобщо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Facebook: Repata Repata. Тел: 0896 844 003: 0884 297 487
Птицата, която седи на клона на едно дърво, не се плаши от разклащането му, не защото има доверие на клона или защото мисли позитивно, а защото има доверие на своите крила.
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Re: На вниманието на всички колеги!!

Мнениеот RepataGold » 27 Яну 2014 20:30

Така е колеги.По национални медии като се обевяват тарелки които вадят по 2 грама на ден.Дотам ще я докараме :lol:
Птицата, която седи на клона на едно дърво, не се плаши от разклащането му, не защото има доверие на клона или защото мисли позитивно, а защото има доверие на своите крила.
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Boci » 27 Яну 2014 20:34

така е за 2 грама затвор а за 2 тона.......знаете как стоят нещтата!!!
Boci
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот RepataGold » 27 Яну 2014 20:40

Два грама на ден много малко хора вадят! Но както всичко друго,приемат ли този законопроект които тепърва се предлага,си ебало маиката:)Аз си взимам довиждане форевър,и чертосвам някъде където Г-жа Бобева я няма.Досега трябваше да ги изритат тези боклуци ама......Не само тези Боклуци.Всички са Боклук и се чудя до кога ще ги траем......
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Стенли » 27 Яну 2014 20:58

Заради такива се обезлюдява България, за обикновените хора това не може, онова не може, за тях всичко може. До кога
????????????????
Стенли

Мнениеот PINK_FLOYD » 27 Яну 2014 21:03

Тея са луди!
Много добре знаят,че повечето от нас са дори на загуба в края на уикенда,прекаран сред природата.
Ако се приеме за престъпление,основният губещ ще е държавата.
1.Няма да зареждам гориво за да ида на 200 км.
2.Няма да накупя провизии за 50 лв.(минимум!)
3.И не на последно место...винаги ще се намери начин,закона да се заобиколи!
Има още много "Няма",които всички вие знаете и по-добре от мен :)

Това стане ли,директно заминавам за Аляска :lol:
Говорил съм с хората там.
На всеки човек живеещ на територията на щата(6 месеца годишно поне),държавата плаща под формата на различни дотации и облекчения, по 5000 $ на година.
За да е населено! :o
Таксите за добив на злато "по нашият"начин са направо смешни.Информацията ми е от 2003-та и не мисля,че има драстична промяна.
На всичко отгоре,какви жени има на пук на моите очаквания,не ми се говори :lol:
Какво повече му трябва на човек? :mrgreen:
A patriot must always be ready to defend his country against his government.
Аватар
PINK_FLOYD
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот RepataGold » 27 Яну 2014 21:24

Сега.Трябва много бързо да се деиства!! Мисля че колкото повече колеги пишат в тази тема сега толкова по добре,Предлагам да се организират събрания в цяла БГ!! Защото ако изчакаме да вкарат поправката...сме дотам.Тук по форумите бърза организация и да видим какво ще правим,защото в Перу е много топло,а в Аляска много студено :lol:
Давайте идеи пишете.....
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот haifisch » 27 Яну 2014 21:39

Repata написа:Сега.Трябва много бързо да се деиства!! Мисля че колкото повече колеги пишат в тази тема сега толкова по добре,Предлагам да се организират събрания в цяла БГ!! Защото ако изчакаме да вкарат поправката...сме дотам.Тук по форумите бърза организация и да видим какво ще правим,защото в Перу е много топло,а в Аляска много студено :lol:
Давайте идеи пишете.....

Какво да пиша, Ицо? Аз съм изкарал 0,3 след като съм вложил най 1000 лева... И за това мога да получа 2 години... А колко ще получат Aurubis?
Не харесвам всички, за това не държа всичkи да харесват мен.
Аватар
haifisch
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот ИЦО » 27 Яну 2014 21:48

Да организираме подписка в подкрепа на хобито и да я внесем в министерски съвет и в съответната комисия в народното събрание.
skype Elca
Аватар
ИЦО
Златотърсач
Златотърсач

Re: На вниманието на всички колеги!!!

Мнениеот RepataGold » 27 Яну 2014 21:56

Оттатък в асоциацията успокояват.Ама преди 5 години като се чу че ще криминализират ходенето по нивите,с металдетектор,едни други хора пак така успокояваха,и гризнахме сапа!! Едно разкошно хоби му ебаха майката.Сега вероятноста това да се случи е 90%.И в крайна сметка потърпевшите сме ние.Вие по скоро,защото аз имам няколко предложения извън БГ да изчезвам.И ще продължа да си бачкам по специалноста.Та живота ме е научил да не вярвам на "спокоино няма страшно" Е така кат ми кажат значи работата си ебала майката!!
Аватар
RepataGold
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот DesiGuteva » 27 Яну 2014 22:00

ИЦО написа:Да организираме подписка в подкрепа на хобито и да я внесем в министерски съвет и в съответната комисия в народното събрание.

Точно така и аз съм ЗА, нека направим подписка
DesiGuteva
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот dulak » 27 Яну 2014 22:01

Щом е "незаконно " и не се наказва .... да си земем и ние по 1 ЗИЛ 131 с драга , по 1 багер и да почваме .... не само да гледаме на гуугъл мапса как хората правят лунни пейзажи......
dulak
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот haifisch » 27 Яну 2014 22:01

Repata написа:Оттатък в асоциацията успокояват.Ама преди 5 години като се чу че ще криминализират ходенето по нивите,с металдетектор,едни други хора пак така успокояваха,и гризнахме сапа!! Едно разкошно хоби му ебаха майката.Сега вероятноста това да се случи е 90%.И в крайна сметка потърпевшите сме ние.Вие по скоро,защото аз имам няколко предложения извън БГ да изчезвам.И ще продължа да си бачкам по специалноста.Та живота ме е научил да не вярвам на "спокоино няма страшно" Е така кат ми кажат значи работата си ебала майката!!

Христо, малко са хората, които се издържат само от златодобив. Ама е нагло да се бърка в джоба на бедняка, а онези, които режат с тъп нож месо, да им се разминава...
Не харесвам всички, за това не държа всичkи да харесват мен.
Аватар
haifisch
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот slitak » 27 Яну 2014 22:02

Трябва да потърсим контакти с медиите /подходящите/ за да бъдем забелязани
или да се потърси съдействие с други засегнати от промените за да обединим протеста си.Ако и сега не се покажем с хобито си ще изгорим в общия кюп :x
slitak
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот Boci » 27 Яну 2014 22:04

някой едва ли ще ни обърне внимание но не е зле да се опита всеки вариант! Според мен единственият начин някои изобщо да прочете какво желаем да кажем е през човек като неискам да политизирам затова няма да спомена нито име нито партия! Но от личен опит знам че ако някои не тропне по масата никой няма да ни чуе. Друг е въпросат че всички са един дол дренки затова и последните 5-6 години немога да си позволя да живея в собствената си страна....а то май точно това целят някои хора незнам! И все пак това касае всички така че давайте идеи!!!!
Boci
Златотърсач
Златотърсач

Следваща

Назад към Статии