Специализиран форум на Български Златотърсачи

ЧАСТ ОТ ФОРУМА СЕ ВИЖДА САМО ОТ РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ!

ДО ВСИЧКИ НАЧИНАЕЩИ И НОВОРЕГИСТРИРАНИ

Всякакви статии свързани с хобито.

ДО ВСИЧКИ НАЧИНАЕЩИ И НОВОРЕГИСТРИРАНИ

Мнениеот pscorpions » 17 Фев 2016 16:21

Здравейте колеги и добре дошли в нашето голямо семейство.

Пускам тази тема, защото в последно веме започнаха да стават дразги подтикнати от Ваши въпроси.
Много Ви моля, който до момента не е чел форума – целия форум, да следва указанията които ще предложа – не налагам, а предлагам, за да навлезе по лесно в материята.
1. Когато се регистрирате, преди да започнете да четете, влезнете в тази тема
viewtopic.php?f=94&t=4 и се представете с няколко думи – как се казвате, от къде сте, ако искате и възраст посочете. С тези свои данни, давате възможност на колеги от Вашия район, да Ви поканят на сбирка или на терен.
Ако мислите, че имате нужда от помощ, някой да Ви покаже кое как става, за да Ви бъде по лесно да намерите първата си златинка, а не да се бъхтите сам месеци наред и да не му видите цвета, просто напишете – ако има колеги от района, ще ми бъде приятно да отида с тях на реката.

2. Прочетете правилата на форума, за да сте наясно :
viewtopic.php?f=75&t=5

Следващата стъпка която трябва да направите е да започнете да четете темите за начинаещи в раздела ЛЮБИТЕЛСКИ ФОРУМ ЗА ЗЛАТОТО.
Ще започна с няколко думи на Репата :
„ В началото бе Нета”
Колеги, в началото всички се палите по златото, но има едно НО !!!
Има стъпки – стадии в развитието на всеки един преди да стане златотърсач. В началото е Нета. Четете и си мислите, че слизате в дерето и излизате от него с две торби злато и „ Хей живот здравей, здравей !”
Ама не е така. Първо е четенето … Много четене братчета…
Ама много, месеци наред трябва да се чете. После започват излетите !

3. Тук може да прочетете как са започнали някои от нас и да напишете какво Ви накара да се захванете със златодобив :
viewtopic.php?f=80&t=2098&start=10

4. В тази тема ще се запознаете какви са видовете работа, как се разпределят, как се комбинират и т.н.
viewtopic.php?f=78&t=1241
5. Тук ще прочетете къде да търсим златото, защото то ни чака да го открием :
viewtopic.php?f=80&t=43

6. В тази тема ще научите признаципе, които ни показват дали реката е златоносна, местата на отлагане и др. :
viewtopic.php?f=80&t=1344
viewtopic.php?f=78&t=1790

7. В следващите теми ще се запознаете какво оборудване Ви е необходимо за да започнете работа:
viewtopic.php?f=80&t=59
viewtopic.php?f=77&t=1714
viewtopic.php?f=78&t=1570
viewtopic.php?f=80&t=1436
viewtopic.php?f=80&t=207
viewtopic.php?f=80&t=1487

8. Не бързайте да купувате или правите оборудване. Когато сте прочели достатъчно информация и вече сте наясно от какво имате нужда, прочетете темите с мнения, коментари и препоръки какъв леген, улей, лопата, драга или каквото и да е оборудване ще Ви свърши работа. Не да си дадете парите и ако го правите сами пари за материали и работата да Ви отидат по дяволите, защото това което вече имате не става за нищо. Вслушвайте се в съветите на колеги и ще си спестите много ядове и пари:
viewtopic.php?f=99&t=880

9. Съвети във връзка с работата :
viewtopic.php?f=80&t=32
viewtopic.php?f=78&t=1749
viewtopic.php?f=136&t=1839
viewtopic.php?f=80&t=87

Съвет от мен не започвайте с клиповете за промиване и снимките с намерено злато – те ни изкривяват мисленето и ни карат да се втурнем с главата напред, преди да сме прочели дори и най-елементарните неща.

Ако имате желание, възможност и време заповядайте на поредната голяма сбирка на златотърсачите :
viewtopic.php?f=130&t=2026
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Живей така че когато умреш и гробаря да плаче над гроба ти !!!
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Re: ДО ВСИЧКИ НАЧИНАЕЩИ И НОВОРЕГИСТРИРАНИ

Мнениеот pscorpions » 31 Мар 2016 01:17

Колеги, 1826 човека са прочели темата, а в темите на форума не пишете. Тези които не са се представили в тази тема viewtopic.php?f=94&t=4&start=490 , моля да го направят.
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот daoazo » 31 Мар 2016 07:45

.така представено по този начин си е жива диктатура. :D
daoazo
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pscorpions » 31 Мар 2016 09:36

daoazo написа:.така представено по този начин си е жива диктатура. :D

Защо да е диктатура. Като споделят от къде са / ако желаят естествено / ще имат възможност за контакти с колегите от района в който живеят, а за начинаещите това е от голямо значение. Нямам зла умисъл в коментара, не зная защо го приемаш така.
Аватар
pscorpions
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pawka1213 » 06 Окт 2016 19:42

Аз съм начинаещ в злато търсенето,на пълно съгласен съм с тези правила и предложения,на истина може да има от полза едно кратко описание за себе си,другите колеги да имат представа за дадения човек,кога той поиска помощ или съвет.
pawka1213
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот slitak » 06 Окт 2016 20:36

Ами напиши две думи за теб тогава... onufriiiiii
slitak
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот pawka1213 » 06 Окт 2016 21:21

Запалих се по злато търсенето,поради причината че много обичам да прекарвам свободното си време сред природата,на пълно начинаещ съм,започнах да търся различна информация в интернет и видя вашия форум,имам желанието да се запозная с различни хора занимаващи се с тази дейност,да разуча различните техники на промиване,иначе опитвал съм се няколко пъти от любопитство,да разбера какво представлява самото промиване на злато.Имам възможност,да промивам злато в река Ерма в Трънско и също мога да промивам и в една малка рекичка до село Герман тя се намира до пътя за Геманския манастир.Надявам се тук в този форум да открия доста информация за тази дейност,и от делно да създам контакти с различни хора.
pawka1213
Златотърсач
Златотърсач

Мнениеот bob » 26 Окт 2016 12:43

Здравейте! Аз съм от Бургас и се интересувам от извличането на злато от електронна скрап, но също бих желал да промивам злато от реките. Ако има някой запален от региона можем да се срещнем и да поговорим.
Бъдете здрави!
bob

Мнениеот Andrey » 26 Окт 2016 21:36

bob написа:Здравейте! Аз съм от Бургас и се интересувам от извличането на злато от електронна скрап, но също бих желал да промивам злато от реките. Ако има някой запален от региона можем да се срещнем и да поговорим.
Бъдете здрави!

Я погледни тук - viewtopic.php?f=78&t=1492
Аватар
Andrey
Администратор
Администратор

Мнениеот doctorZizi » 12 Мар 2017 23:21

pscorpions написа:Колеги, 1826 човека са прочели темата, а в темите на форума не пишете. Тези които не са се представили в тази тема http://repatagold.com/viewtopic.php?f=94&t=4&start=490 , моля да го направят.

новопоявилите се представят, но защо и по- старите не го направят- нали все пак трябва да се познаваме, макар и виртуално, пък дай Боже и на терен ghjfdtrt 556ty 0o0o0o
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Прави каквото трябва, да става каквото ще.
Аватар
doctorZizi
Златотърсач
Златотърсач

Назад към Статии